Niezwykłe struktury wypatrzone na powierzchni komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko

Kategorie: 

Kometa 67P/Czuriumow-Gierasimienko z odległosci 500 km - źródło: ESA

Jak wiadomo dzisiaj nadszedł ten dzień gdy na orbitę komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko wejdzie europejska sonda kosmiczna Rosetta. Już od kilku dni przesyła na ziemię kolejne zdjęcia jądra tej komety. Oczywiście dopatrzono się też licznych anomalii, które wymagają wyjaśnień.

 

Sonda Rosetta potrzebowała 10 lat, aby dotrzeć do tej komety okresowej. Teraz jest na jej orbicie i będzie wysyłać mnóstwo zdjęć, które staną się dostępne publicznie, więc można liczyć na to, że następni internetowi badacze odnajdą dziwne struktury na powierzchni jądra komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko.

Opublikowane dotychczas zdjęcia pokazują, że jądro komety jest bardzo nieregularne. Wygląda jakby powstało poprzez zespolenie dwóch komet, które mogły kolidować.

Jednak eksperci od wirtualnej archeologii twierdzą, że już na dotychczas nadesłanych zdjęciach widać wyraźnie ślady sztucznych budowli, hangarów, a nawet miejsca, w których mogły się rozbić jakieś UFO. Można tylko podejrzewać, że to dopiero początek rewelacji związanych z eksploracją komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Io600

To nie głupoty, tylko

To nie głupoty, tylko dogłębne analizy cieni wybitnych specjalistów od paleo-astro-imbecylistyki-komiczno-fobicznej. Przecież kolisty cień musi dawać coś, co jest trójkątne. To w pełni logiczne. Tak samo jest na Ziemi, że trójkątne budynki dają koliste cienie, a na ulicy rozdają pieniądze. Jak w to nie wierzysz, to poczytaj Biblię. Ja tam ostatnio nawet znalazłem instrukcję obsługi kosiarki spalinowej. Wszystko tam jest.

Portret użytkownika pasjonat

Moze mi ktos wyjasnic skad tu

Moze mi ktos wyjasnic skad tu nazwa kometa ?
Asteroida staje sie kometa kiedy ta pierwsza znajduje sie w polu grawitacyjnym gwiazdy i zaczyna wypuszczac warkocz gazowy i pylowy, nie widze tu tego zjawiska.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Nie zawsze kometa nie musi

Nie zawsze kometa nie musi wypuszczac warkocza, ale można obliczyć dokłądnie jej trajektorię i czas kiedy powróci w okolice Ziemi(Słońca). Asteroidy to obiekty poruszające się wokół słońca po stałej orbicie i jedynie wybite ze swojej orbity moga kierować się w stronę Ziemi. No i jeszcze jedna róznica to komety zawsze mają w swoim składzie coś co może odparowywać (np woda) a asteroidy z reguły są stałe.

Portret użytkownika Q...

Co w tym niezwykłego po za

Co w tym niezwykłego po za samym faktem że oglądamy z bliska jądro komety?. Logicznym jest że powierzchnia komety bywała/ bywa bombardowana przez kamienie i lód/ pył co tworzy na niej kratery pouderzeniowe. Zbliżając się do Słońca w pierwszym rzędzie odparowują części nieutwardzone uderzeniem czyli wokół kraterów co doskonale widać na filmie. Jak dla mnie jedyne co tam "istnieje" sztucznego to Pareidol i jego żona, Pareidolia.

Portret użytkownika pasjonat

zaraz zibi wpadnie

zaraz zibi wpadnie roztrzesiony, doda: oko, ucho, oraz tzw "zurawia" i na gmochomazie bedzie ze "jadra nas obserwuja " a zagluszacze zagluszaja a pacha pachnie...
 
Admin nie chce Ci umniejszac, nie podales zrodla fotek...ale zalatuje woda na myn dla zibiego...

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika pasjonat

statku matki powiadasz ? to

statku matki powiadasz ?
to poszukaj jeszcze statku ojca i statku stryja...
 
widzisz zibi temat "jadra" i Ty nie bez kozery sie pojawiles i pewne oznaki na niebie, 
porownaj tylko te zdjecia...

Jak myslisz co te jadra probuja Ci powiedziec i w jakim celu sie tam ukazaly ? Ha wiem ze wiesz ..zdradz nam zatem ta tajemnice
 
update
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
19:28
Jeszcze chwile po kawie sie przygladnalem... efekty sa zaskakujace... szyi chyba nie musze zaznaczac??

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika lolek

zwykla skala i tyle zibi

zwykla skala i tyle Sad zibi zobaczy jakies twarze( bez obrazy zibi ) , ktos inny powie ze mamy sie modlic bo koniec nadchodzi, a jo powiem ze nie wiem na czym ci ludzie jada ale niech sie podziela bo o suchym ryju nic tutaj nie widac  Smile 

Portret użytkownika kimbur

Nie schizofrenię. Ma

Nie schizofrenię.
Ma wyrobioną spostrzegawczość i rozbudzoną wyobraźnię. Poczekajmy na lepsze zdjęcia, o ile zostaną ujawnione. Taka kometa to dobre miejsce i pojazd pośredni do przemierzania kosmosu.

Skomentuj