Niezwykłe zjawisko UFO w Calvine - niewyjaśniona sprawa sprzed lat

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Pewnej ciemnej i burzliwej nocy w Pitlochry, małym miasteczku w szkockich Highlands, palący upał sierpnia ustąpił wreszcie oszałamiającej burzy. Na zewnątrz, przy tylnych drzwiach jednego z hoteli w centrum miasta, zebrała się grupa młodych kucharzy, aby odświeżyć się po ciężkim dniu spędzonym w kuchni. Ta noc różniła się od innych, ponieważ dwóch z nich kłóciło się, wyraźnie zdenerwowanych, o niedawne wydarzenie.

 

Według naocznego świadka, to co zobaczono tamtego dnia w 1990 roku, było najwyższej tajnej technologii ze Stanów Zjednoczonych. Czy to, co widziano w sprawie Calvine, mogło być obiektem będącym wynikiem inżynierii odwrotnej zastosowanej do statków pozaziemskiego pochodzenia?

 

Kilka dni wcześniej, podczas spaceru przez wysokie doliny Calvine, w pobliżu Cairngorms, kucharze naświadczyli czegoś, co pozostawiło ich przerażonych: masywny, diamentowy obiekt, mierzący około 30 metrów długości, unosił się bezszelestnie nad nimi. Na szczęście mieli przy sobie aparat fotograficzny i zdołali uchwycić kilka zdjęć, ukrywając się w zaroślach. Z tymi fotografiami zwrócili się do Daily Record, największej gazety w Szkocji, mając nadzieję na możliwe ujawnienie UFO.

 

Podekscytowanie i strach mieszały się w młodych ludziach, którzy zastanawiali się, czy staną się sławni, czy też planeta stoi przed inwazją. Pośrodku ich rozmowy, przed hotelem zatrzymał się ciemny samochód, z którego wysiadły dwie tajemnicze postacie ubrane w czarne garnitury i wezwały kucharzy po imieniu. Po krótkiej rozmowie zostali gdzieś zabrani na "pogawędkę".

 

Następnego dnia kucharze, którzy mieli spotkanie z ludźmi w czerni, zachowywali się zupełnie inaczej. Richard Grieve, emerytowany kucharz, który pracował z nimi w tym czasie, pamięta, że byli wyraźnie zdenerwowani i chociaż nie chcieli podać szczegółów, wspominali, że mężczyźni "byli z Królewskiej Marynarki Wojennej". Później obaj kucharze zaczęli dziwnie się zachowywać, przestali przychodzić do pracy i ostatecznie opuścili hotel. Richard nie widział ich więcej.

 

Grieve, który niedawno złożył zeznanie badaczowi i dziennikarzowi Davidowi Clarke'owi, jest mocno przekonany, że kucharze zobaczyli coś, czego nie powinni i że enigmatyczna uwaga jednego z nich "To byli Amerykanie" sugeruje związek ze Stanami Zjednoczonymi.

 

Incydent w Calvine i poszukiwanie zdjęć zrobionych tamtej nocy fascynowały dziennikarzy i ufologów przez ponad 15 lat. Śledztwo ujawniło ścieżkę tajemnic, od szkockich Highlands po najwyższe i najbardziej tajne sfery Pentagonu w Stanach Zjednoczonych. Clarke znalazł skopiowany obraz w archiwum Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii (MoD) i po żmudnych poszukiwaniach dotarł do oryginalnego zdjęcia w domu Craiga Lindsaya, emerytowanego oficera prasowego RAF, który przechowywał je przez 32 lata.

 

W sierpniu 2022 roku zdjęcie zostało opublikowane w Daily Mail i stało się jednym z najbardziej dyskutowanych i enigmatycznych obrazów UFO na świecie. Rozpowszechniono je szeroko w internecie, a pojawiło się wiele teorii na temat pochodzenia diamentowego obiektu, od najbardziej sceptycznych, że to tylko odbicie wyspy na wodzie, po sugerujące, że był to statek pozaziemski przechwycony przez samoloty RAF, które również widnieją na zdjęciu.

 

Chociaż niektórzy wojskowi sugerują, że może to być technologia stealth opracowana przez Stany Zjednoczone, taka jak projekty Hopeless Diamond i Aurora, inni ludzie uważają, że zdjęcie jest fałszywe. Pomimo tego, ekspertyzy obrazu nie wykazały żadnych dowodów na manipulację, co tylko potęguje tajemnicę.

Richard Grieve, który wyraźnie pamięta opowieść kucharzy, mówi, że widzieli oni wojskowy odrzutowiec lecący w pobliżu UFO, a po zrobieniu zdjęć diamentowy obiekt wzniósł się pionowo i zniknął bez dźwięku. Jednak negatywy zdjęć nigdy nie wyszły na jaw, a cały incydent został utrzymany w tajemnicy.

 

Pomimo lat śledztwa i rosnącego zainteresowania publiczności, pytania dotyczące sprawy Calvine i kucharzy, którzy zniknęli bez śladu, wciąż pozostają. Clarke uważa, że prawda może być związana z tajnymi eksperymentami wojskowymi USA, być może w tajnej bazie Area 51. Tymczasem brytyjski śledczy nadal stara się zlokalizować więcej świadków i osób, które były blisko związane z tym, co wydarzyło się ponad 30 lat temu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj