Niezwykły "kosmiczny organizm" na nowych zdjęciach z amerykańskich misji kosmicznych Apollo

Kategorie: 

Źródło: NASA

Amerykańska agencja kosmiczna NASA opublikowała wczoraj ponad 10 tysięcy zdjęć wykonanych podczas z przeprowadzanych w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, misji kosmicznych w ramach programu Apollo. Na jednym z nich mogliśmy zobaczyć w wysokiej rozdzielczości niezwykłą anomalię znaną z przeszłości, a nazwaną "kosmiczną istotą".

 

Niezwykłą anomalię zarejestrowali w 1968 roku, amerykańscy astronauci z pokładu statku kosmicznego Apollo 8. Zdjęcie na światło dzienne wyciągnął amerykański naukowiec Joseph Skiper. Uznał on, że jest na tyle niezwykłe, że warto się nim podzielić z innymi. Obraz przedstawia Ziemię i na jej tle coś, co przypomina chmurę. Jednak takie formacje pary wodnej w warunkach kosmosu po prostu by się rozproszyły lub zamarzły.

[ibimage==25411==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Misja Apollo 8 miała za zadanie przetestować możliwość lotu wokół Księżyca. Była to zatem pierwsza próba lotu poza orbitę okołoziemską dokonana z powodzeniem w historii ludzkości. Znajdujący się wtedy na pokładzie Frank Borman, James Lovell i William A. Anders stali się pierwszymi przedstawicielami gatunku homo sapiens, którzy zobaczyli Ziemię z takiej perspektywy, że mogli ją przykryć kciukiem.

[ibimage==25412==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

To rzeczywiście zadziwiające, że NASA oprócz 10 tysięcy innych zdjęć, opublikowała również to niezwykle ujęcie. Nie sposób jednak powiedzieć po upływie 40 latach, co ono przedstawia. NASA nie komentuje tej fotografii. Dobrze byłoby chociaż usłyszeć, że jest to jakiś artefakt obrazu z ery analogowej. Jednak jeśli  tak, to po co opublikowano fotografię tej anomalii w lepszej rozdzielczości? Przydałoby się jakieś przekonujące wyjaśnienie odnośnie tego, co ukazało się w tak spektakularny sposób pierwszym ludziom oddalającym się na znaczną odległość od naszej Ziemi?

[ibimage==25413==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika mobi

A ale to kawe jakiś jełop z

A ale to kawe jakiś jełop z nasa przy wykonywaniu analogowego fotomontaży rozlał i nie było czasu na nowe to dali takie i co wam tera mają powiedzieć sory żeczywiście to plama po kawie ale głupio było wywalić fotomontaz globu, bo to trudne zajęcie zwłaszcza ze ziemia jest wklęsła a nie kulista.
 

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Trafiona ciężką,

Trafiona ciężką, wysokoenergetyczną cząstką promieniowania ksmicznego emulsja>wyładowanie wew. emulsji>charakterystyczne dendrytyczne "błyskawice"... Ot i wszystko...

Portret użytkownika student

"Obraz przedstawia Ziemię i

"Obraz przedstawia Ziemię i na jej tle coś, co przypomina chmurę." Mnie to w niczym chmury nie przypomina. Widzę natomiast ogromne podobieństwo do pięknych skądinąd obrazów powstających na szybie przy silnym mrozie. W kosmosie temperatura wynosi blisko -273 st. Celsjusza. Teraz wystarczy, że wewnątrz obiektywu aparatu pozostała kropelka wody. Zbyt oczywiste? Skoro tak, to czemu zatrudniająca tysiące "naukowców" NASA przez 47 lat (!) na to nie wpadła? Na mój gust to albo pracują tam skończeni idioci, albo celowo wypuszczają takie fotografie, żeby skierować nas na niewłaściwy tor. Patrzcie tylko - ufolodzy tak się podjarali, że przez ponad 40 lat debatują nad jednym, bzdurnym zdjęciem! Nawet nie zauważą, jak kosmici im na podwórku wylądują Smile Mówiąc znowu poważnie, "są rzeczy na niebie i na ziemi, o których się filozofom nie śniło". Może czasem szukając cudów w odległych czeluściach wszechświata zapominamy się rozejrzeć?

Strony

Skomentuj