Niezwykły połyskujący obiekt uchwycony na niebie nad Miami

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Kilka dni temu nad Miami na Florydzie zaobserwowano niezwykły obiekt. Wyraźnie błyszczał wlatując i wylatując z za chmur. Nagranie zostało wykonane za pomocą teleskopu i kamery.

 

Obserwacja była wykonywana za pomocą teleskopu Meade i specjalnej zmodyfikowanej kamery LG LCB5100 zdolnej do wykonywania zdjęć z wykorzystaniem filtra IR 950nm. Służyła ona głównie do śledzenia obiektu, którego obserwację prowadzono równolegle za pomocą teleskopu o ogniskowej 1 metr.

 

Obiekt początkowo porusza się w lewą stronę podobnie jak chmury. Do tego momentu można było podejrzewać, ze jest to latający swobodnie balon stratosferyczny podobny do tego, z jakiego korzystał Felix Baumgartner podczas swojego skoku spadochronowego ze stratosfery. To tłumaczyłoby tez zmiennokształtność obiektu.

 

Potem jednak stało się coś dziwnego mianowicie obiekt się zatrzymał a potem zaczął podążać w przeciwnym kierunku., Co zupełnie zaprzeczyło hipotezie z balonem, które po prostu nie latają pod wiatr, a chmury wyraźnie biegną w lewą stronę. Ostatecznej konkluzji brakuje, ponieważ nie pojawiło się żadne przekonujące wytłumaczenie, zatem bez wątpienia był to przypadek niezidentyfikowanego obiektu latającego.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika hert

Też to widziałem w Polsce, 26

Też to widziałem w Polsce, 26 listopada. Myślałem, że to ISON, ale było jeszcze za wcześnie na jej obserwację i w ogóle nie w tej części nieba. Wracałem do domu i miałem nadzieję, że będę mógł się przyjerzeć jeszcze przez lornetkę, ale gdy dotarłem do niego nagle zaczęła pojawiać się mgła, która praktycznie była tylko wokół mojego domu, więc nie było mi już dane przyjerzeć się temu bliżej i zrobić zdjęć. Mgła utrzymywała się potem parę godzin i rozeszła się na całe osiedle, ale zaczęła się akurat w miejscu, z które miałem poczynić obserwacje. Dziwna sprawa.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj