Niezwykły przypadek samospalenia podczas operacji chirurgicznej

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Chirurdzy w Australii przez przypadek wzniecili pożar w klatce piersiowej mężczyzny podczas operacji serca.

60-letni obywatel Australii cierpiał na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc i potrzebował pilnej operacji ratunkowej w związku z rozerwaniem tętnicy aortalnej. Podczas zabiegu lekarze przypadkowo przebili obszar nadmuchiwanych tkanek płuc, powodując wyciek powietrza. W związku z tym wymagane było podanie pacjentowi większej ilości dodatkowego tlenu.

 

W połączeniu z zastosowaniem urządzenia elektrokauteryzacyjnego, lekarzom przypadkowo "udało się" podpalić gazę chirurgiczną. Na szczęście dla 60-latka ogień został ugaszony dość szybko i mężczyzna nie odniósł większych obrażeń. Sam zabieg chirurgiczny był kontynuowany zgodnie z planem, a tętnica aortalna została skutecznie naprawiona.

Mimo to incydent doprowadził do dyskusji na temat przeglądu szkoleń przeciwpożarowych i strategii zapobiegania przyszłym pożarom podczas operacji. Departament Medyczny w Melbourne wydał oświadczenie, w którym zwrócił uwagę, że "lekarze powinni być bardziej ostrożni i świadomi zagrożeń, jakie czyhają na pacjenta podczas operacji".

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (3 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj