Niezwykły słup światła w kanadyjskim mieście Edmonton

Kategorie: 

Źródło: Tinkerbell Bear

Do niezwykłego wydarzenia doszło w mieście Edmonton w Kanadzie. Na niebie zaobserwowano tam słup światła sięgający przynajmniej kilkadziesiąt metrów w kierunku nieba. Jego pochodzenie pozostaje nieznane, ale istnieją pewne hipotezy.

 

Zdarzenie to miało miejsce 26 listopada bieżącego roku i uwieczniła je użytkowniczka portalu YouTube o nicku Tinkerbell Bear. Kobieta zdołała wykonać krótkie nagranie tego fenomenu oraz podzieliła się informacjami jakie zdołała zapamiętać. Słup światła pojawił się w okolicach godziny 18:15 przy dość niskiej temperaturze wynoszącej około -12 stopni Celsjusza.

 

Warto w tym miejscu wspomnieć że bardzo podobne zjawiska miały miejce w ciągu ostatnich kilku lat. Przykładowo w nocy z 18 na 19 marca 2017 roku podczas erupcji Etny, również zarejestrowano pionowy słup światła. Bardzo podobne zdarzenia miały miejsce jeszcze w 2013 roku kiedy to jedno takie zjawisko wystąpiło na wyspie Tasmania, a drugie w obrębie wulkanu Katla na Islandii.

 

Na przestrzeni lat doszło nawet do całej serii niesamowitych obserwacji słupów światła rejestrowanych w ciągu kilku tygodni od siebie. Te niezwykłe fenomeny optyczne zaobserwowano na przykład na Florydzie czy we Włoszech. Jedna z takich serii rozpoczęła się jeszcze w ubiegłym roku kiedy to w pierwszym tygodniu kwietnia doszło do dwóch bardzo interesujących zjawisk atmosferycznych przypominających kolumny światła wydostające się zza zasłony chmur.

Wówczas dwie osobne obserwacje tego zjawiska miały miejsce kolejno 6 i 8 kwietnia br. Pierwsze ze zjawisk zostało zarejestrowane w okolicach teksańskiego miasta Rockwall. Tymczasem drugie miało miejsce na jednej z dróg w stanie Phoenix. Obydwa zdarzenia zostały zarejestrowane przez anonimowych przechodniów którzy udostępnili swoje znaleziska na social mediach.

Od tamtej pory, jest to pierwszy zarejestrowany przypadek takiej obserwacji. Trudno ocenić czy zdarzenie z Kanady jest jedynie odseparowanym zjawiskiem czy też stanowi ono wstęp do kolejnej serii fenomenów optycznych tego typu. Pewne jest jedno. W najbliższych miesiącach warto nieco uważniej obserwować to co dzieje się na niebie.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Meggi

Widzialam osobiscie ten "slup

Widzialam osobiscie ten "slup swiatla". Zaden on tajemniczy. Jechalismy akurat Anthony Henday (nazwa drogi, obwodnicy) miedzy Edmonton a Sherwood Park. Slup swiatla pochodzil od plomienia, ktory wylatywal z komina tamtejszej firmy olejowej (rafinerii). Zimne i wilgotne powietrze dopelnilo reszty. 

nic tajemniczego i nadzywczajnego, sorry.

Skomentuj