Niezwykły wizerunek UFO odnaleziony na malowidle w rumuńskim kościele

Kategorie: 

Źródło: Internet

Turyści odwiedzający kościół w średniowiecznej cytadeli w Sighisoara w Transylwanii są zszokowani,gdy widzą, co przedstawia jedno ze znajdujących się tam malowideł. Konfuzję powoduje dziwny obiekt przypominający UFO, znajdujący się na liczącym w przybliżeniu 400 lat dziele sztuki

 

Wszyscy zadają sobie pytanie czy to możliwe, aby w murach tego rumuńskiego kościoła znajdowało się malowidło przedstawiają latający spodek w stylu dzisiejszego UFO i to uwieczniony wtedy, gdy o czymś takim nikt nie słyszał.

Kościół w Sighisoarze z dziwnym obrazem przedstawiający UFO - źródło: wikipedia

Obraz, który zdobi ścianę z XIII wieku, po raz pierwszy pojawił się na niej w XVII wieku po ty, gdy to miejsce kultu doszczętnie spłonęło. Jednak miejscowy kustosz daleki jest od ufologicznych skojarzeń. Jego zdaniem dziwaczny niezidentyfikowany obiekt może być tylko reprezentacją wizji nieba wyrażonej tak przez artystę.

Pełne malowidło z kościoła

Czy zatem autor tego malowidła miał po prostu tak dziwną jak na tyle stuleci wstecz, wyobraźnię, czy też po prostu  namalował coś co widział na niebie, a czego nie potrafił wytłumaczyć inaczej niż jako boską interwencję, dlatego coś co ma wybitnie technologiczny wygląd zakwalifikował jako obiekt sakralny.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika światły człek

To co przedstawiłeś na

To co przedstawiłeś na zdjęciu to rzeczywiście nie jest ufo, ale nie lekceważyłbym znaleziska gdyż jest rzeczywiście pochodzenia pozaziemskiego - to bez wątpienia meteoryt.

Portret użytkownika detektyw historyczny

Słońce w kształcie dysku.

Słońce w kształcie dysku. XVII wiek to palenie na stosie przez Kościół Rzymsko Katolicki i świętą inkiwizycję, tych co twierdzą, że Ziemia kręci się wokół Słońca, a obowiązuje jedynie słuszna prawda geocentryczna. Spłaszczony obiekt to zdegradowane Słońce do obiektu niższego rzędu, który w dodatku dymi z drugiej strony jak komin paleniska. Artystę mogła też ponieść fantazja i zrobił to prześmiewczo, bo mógł być zwolennikiem teorii heliocentrycznej, stąd dymiący dysk, bez blasku. Biskup kazał wymalować to wymalował, ale dodał swoje.

Portret użytkownika czytelnik

I akurat teraz wygrzebaliście

I akurat teraz wygrzebaliście to malowidło, bo ufo wygląda tak jak to na monetach kilka artykułów wcześniej. Jak macie coś do zakomunikowania to powiedzcie to otwarcie: przyczyna, termin, skutki.. staracie się czytelnikom wmówić że sami coś wydedukowali, mimo że wszystko podajecie na tacy. Wasze zadanie to nastraszyć czy przygotować? To do admina i jego pomocników.

Skomentuj