Nikola Tesla, człowiek z wizją przyszłości albo po prostu z przyszłości

Kategorie: 

Źródło: Magazyn Liberty 1935 rok

Czasami jest to bardzo pouczające, gdy poczyta się jak w przeszłości wyobrażano sobie przyszłość. Niektóre z przewidywań wydają się dzisiaj śmieszne, inne jak to z 1984 Orwella, do dzisiaj przerażają uniwersalnością. Gdy przeanalizuje się przewidywania względem przyszłości, jakie w 1935 roku wygłaszał słynny fizyk Nicola Tesla trzeba mu przyznać, że w większości były one bardzo trafne.

 

Wywiad z Teslą robi wrażenie nawet dzisiaj i powoduje, że pytanie o to, kim był tak naprawdę słynny Serb nadal rozbrzmiewa. Sam artykuł nosi tytuł "Maszyna, która zakończyła wojnę". Może to nadużycie, ale ktoś piszący o takim urządzeniu w 1935 roku wybiega myślami 10 lat do przodu. Przecież już w 1945 roku jedna maszyna praktycznie zakończyła wojnę nad Hiroszimą. Tego typu przewidywania nie były jednak wielką futurologią, bo w środowisku naukowym dobrze wiedziano, do czego mogą doprowadzić odkrycia nowoczesnej nauki zapoczątkowane przełomem w zakresie promieniotwórczości uzyskanym między innymi dzięki wkładowi naszej rodaczki Marii Curie Skłodowskiej.

 

W wywiadzie udzielonym w 1935 roku miesięcznikowi Liberty, Nikola Tesla zaczyna od utyskiwań na to jak długo musiał czekać na przyjęcie do wiadomości przewagi prądu zmiennego nad prądem stałym. W końcu Edison musiał się przekonać, że się mylił stawiając na prąd stały. Pewność, z jaką Tesla dowodził swoich racji jest uderzająca. I w większości przypadków jego rady czy przewidywania sprawdziły się. To Tesla odkrył istnienie promieniowania kosmicznego i opracował teorię radia. On pierwszy zrozumiał istotę działania wszechświata. To Tesla odkrył ziemski rezonans zwany teraz rezonansem Schumanna. Twierdził tez, że na jego podstawie działał jego bezprzewodowy system przesyłania elektryczności. Tesla twierdził, że system powstał w 1899 roku a nie jest zrozumiany do 1935 roku. Można powiedzieć więcej. Bezprzewodowy system Tesli nie jest zrozumiały do 2012 roku.

[ibimage==15502==300naszerokosc==Oryginalny==self==null][ibimage==15503==300naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Co do przyszłości a zwłaszcza XXI wieku, Nicola Tesla przewidywał, że ludzkość pójdzie w kierunku poprawy warunków życia, zdrowia i eugeniki. Oznacza to, że Tesla już w 1935 roku przewidywał, że wkrótce chore dzieci będą usuwane z łona matki tak jak dzieje się w przypadku tysięcy płodów z zespołem Downa. Ten człowiek przewidział, że w XXI wieku w taki czy inny sposób będziemy kontrolowali ilość urodzin.

[ibimage==15504==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Tesla liczył na to, że ignorancja, szaleństwo i fanatyzm religijny nie wezmą góry i ludzkość ulegnie przeobrażeniu. Srogo się jednak pomylił, bo już w 5 lat później pożoga wojenna pokryła praktycznie cały świat. Religijny fundamentalizm trwa do dzisiaj w najlepsze i jest przyczyną wielu konfliktów. Zaspokojenie potrzeb energetycznych wzrastającej ludzkiej populacji, którą nazywał "masą", Tesla widział w wykorzystaniu energii słonecznej, pływów oceanów i wiatru. Sugerował wszystko to, co robimy, nie pisał, że to wystarczy, ale zwracał uwagę, że na tym trzeba się skupić. Dziwne, że nie widział przyszłości w okiełznaniu atomu.

 

Nicola Tesla wypowiedział się potem na temat religii, jako takiej i przyznał, że sam nie jest zbytnio "ortodoksyjny”, ale szanuje religie, jako zbiór pewnych uproszczeń potrzebnych dla wytłumaczenia prawideł wszechświata nawet niewykształconym ludziom. Szczególnie polecał tesla Buddyzm i Chrześcijaństwo. Według genialnego Serba nie ma konfliktu między nauką a religią. Nauka jest według niego tylko pozornie na przeciw religii. Są to przeważnie różnice dogmatyczne. Tesla twierdzi, że wszechświat jest wielka maszyną, która nigdy nie powstała i nigdy się nie skończy. Według niego człowiek jest taka samą maszyną. Nic nie dzieje się bez naszej interakcji z otoczeniem i nasza obecność stymuluje wszechświat do istnienia w takiej akurat formie, jaka jest oczekiwana. Dusze ludzka tesla nazywał "sumą funkcjonowania ciała", twierdził, że śmierć zeruje tą sumę.

 

Do roku 2100 Tesla oczekiwał szeroko rozpowszechnionej eugeniki. Spadek cen testów DNA obserwujemy już teraz, można sobie wyobrazić, ze następne lata przyniosą powszechne użycie eugeniki już na etapie planowania ciąży. Wspominał o sterylizowaniu pewnych narodów i na przykład przestępców. Czyż nie podobne deklaracje słyszymy i teraz? Tesla przewidział tez jak ważny jest wpływ, jaki wywierany jest na społeczeństwa poprzez coś takiego jak kultura. Najwyraźniej chodziło mu o Telewizję i środki masowego przekazu. Sugerował on, że już w 2035 roku skuteczność propagandy będzie istotniejsza niż zdolność prowadzenia wojny.

 

Nicola Tesla przewidział tez, ze problemem będzie woda pitna. Wskazał, że to może być przyczyna wielu zgonów i stwierdził, że dostęp do zdrowej wody bez bakterii będzie kluczowy dla zapewnienia zdrowia dużych populacji. W XXI wieku wszyscy mieli już mieć tanią energię, która będzie stosowana do ogrzewania. Dzięki temu ni będzie konieczne spalanie węgla. Jak wiadomo tego jeszcze nie osiągnęliśmy? O wojnach Tesla wyrażał się w sposób ostrożny. Wskazywał, że wystarczy opracować broń odpowiednio destrukcyjną, aby była w stanie zniszczyć wszystko w promieniu 200 mil od jej lokalizacji. Tesla twierdził, że ma taką technologię i chętnie przekaże ja każdemu krajowi, aby był w stanie wybudować kilka "fabryk obronnych". Dzięki temu nawet małe kraje miały być w stanie się obronić. Według niego, jeśli żaden kraj nie będzie mógł być efektywnie zaatakowany nie będzie powodów do prowadzenia wojen i ludzkość będzie się mogła skupić na rozwoju.

 

Według słów Tesli w XXI wieku ludzkość będzie w coraz większym stopniu zależna od robotów. Gdy idziemy do supermarketu i widzimy zautomatyzowane kasy to widzimy właśnie to, o czym mówił genialny Serb. Twierdził on, że automaty będą w przyszłości wykonywały całą prace niewolniczą.

 

Nicola Tesla wyprzedzał swoimi pracami całą epokę. Niektóre z jego osiągnięć po dziś dzień wzbudzaj skrajne emocje. On sam przyznał się do tego, że kiedyś przesłał prąd elektryczny dookoła globu. Kto wie czy to zdarzenie nie było jakoś związane ze zjawiskiem znanym dzisiaj, jako upadek meteorytu tunguskiego. Tesla to da Vinci naszych czasów i geniusz tak wielki, że podejrzewanie go widzenie przyszłości lub wręcz z niej pochodzenie nie jest aż tak wielką przesadą.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Mały Budda

Najpierw ktoś coś wymysla,

Najpierw ktoś coś wymysla, potem się kradnie te pomysły, i wydaję się pod swoim imieniem. A żeby potem nie było że to kradzież, to mówi się że przewidział przyszłość i miał wizję, a może teleWIZJĘ.

Portret użytkownika bernixon

tesla zaraz potem jak

tesla zaraz potem jak wymyslil calkowicie darmowa energie i pare innych rzeczy co by odmienily swiat musial umrzec to cytat z wikipedii
 Nikola Tesla zmarł 7 stycznia 1943 r. o 22:30 w prawosławne Boże Narodzenie w apartamencie nr 3327 hotelu New Yorker w Nowym Jorku. Przyczyną śmierci był zakrzep tętnicy wieńcowej. Jego zwłoki zostały znalezione przez służącą Alice Monaghan, która weszła do pokoju naukowca, ignorując wywieszkę na drzwiach mówiącą "proszę nie przeszkadzać", powieszoną przez Teslę dwa dni przed śmiercią[7].
Następnego dnia, siostrzeniec Tesli, Sava Kosanović, pośpieszył do pokoju wujka. Według zeznań krewnego, z pokoju nieboszczyka zniknęły zapiski naukowe i czarny notatnik z kilkuset stronami, w tym z niektórymi podpisanymi "Sprawy rządowe". Krótko potem, wszystkie jego posiadłości zostały skonfiskowane przez firmę o nazwie Alien Property Custodian, pomimo że był on pełnoprawnym obywatelem Stanów Zjednoczonych

Coś, ponad co nic większego nie może być pomyślane, jest tak bardzo prawdziwe, że nawet nie można pomyśleć, że tego nie ma. http://technologiamaszynowa.blogspot.co.uk/

Portret użytkownika ja

z tego co widzę po fotografii

z tego co widzę po fotografii to był pod wpływem telepatycznym. Być może kogoś z przyszłości. On był takim odbiornikim przez który ktoś nawiązywał kontakt - po prostu był ustawiony na odpowiednią częstotliwość do tego żeby ten ktoś mógł go użyć jako odbiorcy.

Coś, ponad co nic większego nie może być pomyślane, jest tak bardzo prawdziwe, że nawet nie można pomyśleć, że tego nie ma. http://technologiamaszynowa.blogspot.co.uk/

Strony

Skomentuj