Nikola Tesla przewidział pojawienie się smartfonów i wielu innych nowoczesnych wynalazków

Kategorie: 

dreamstime

Niektóre z przewidywań Nikoli Tesli co do kierunku rozwoju technologii wydają się dzisiaj śmieszne, inne jak to z roku 1984 Orwella, do dzisiaj przerażają uniwersalnością. Gdy przeanalizuje się przewidywania względem przyszłości, jakie już na początku XX wieku wygłaszał ten słynny fizyk trzeba mu przyznać, że w większości były one bardzo trafne.

 

Tym ciekawiej brzmi jego wypowiedź z 1926 roku, kiedy to pytany o jego wizję świata przyszłości Tesla odpowiedział w następujący sposób:

 

 

Zapewne wielu ludziom trudno w to dzisiaj uwierzyć, ale ten serbski fizyk już 90 lat temu spodziewał się powstania nie tylko telefonów komórkowych, ale i smartfonów umożliwiających połączenie z internetem bądź nawet przeprowadzanie wideo rozmów.

 

Niewiele osób wie, że to właśnie Tesla jest prawdziwym wynalazcą radia a Marconi po prostu szybciej opatentował urządzenie bazujące na jego rozwiązaniach. To Tesla wynalazł rotacyjny silnik na prąd przemienny, dynamo rowerowe, cewkę, świetlówkę, baterię słoneczną i wiele innych.Ale to nie wszystko, Tesla snuł opowieści o Internecie i miał skuteczne próby sterowania radiowego, to Tesla opatentował pierwszy pilot radiowy a turbina wodna przeniosła produkcję energii elektrycznej na nowy poziom. Stworzył całą grupę urządzeń, maszynę kroczącą, maszynę latającą i maszynę pływającą, którymi mógł sterować zdalnie za pomocą swojego pilota.

W innym wywiadzie udzielonym w 1935 roku miesięcznikowi Liberty, Nikola Tesla zaczynał od utyskiwań na to jak długo musiał czekać na przyjęcie do wiadomości przewagi prądu zmiennego nad prądem stałym. W końcu Edison musiał się przekonać, że się mylił stawiając na prąd stały. Pewność, z jaką Tesla dowodził swoich racji jest uderzająca. I w większości przypadków jego rady czy przewidywania sprawdziły się. To Tesla odkrył istnienie promieniowania kosmicznego i opracował teorię radia. On pierwszy zrozumiał istotę działania wszechświata. To Tesla odkrył ziemski rezonans zwany teraz rezonansem Schumanna. Twierdził tez, że na jego podstawie działał jego bezprzewodowy system przesyłania elektryczności. Tesla twierdził, że system powstał w 1899 roku a nie jest zrozumiany do 1935 roku. Można powiedzieć więcej. Bezprzewodowy system Tesli nie jest zrozumiały do 2015 roku.

Wypowiedział sie on również na temat jego wizji świata w XXI wieku. Nicola Tesla przewidywał, że ludzkość pójdzie w kierunku poprawy warunków życia, zdrowia i eugeniki. Oznacza to, że Tesla już w 1935 roku przewidywał, że wkrótce chore dzieci będą usuwane z łona matki tak jak dzieje się w przypadku tysięcy płodów z zespołem Downa. Ten człowiek przewidział, że w XXI wieku w taki czy inny sposób będziemy kontrolowali ilość urodzin.

 

Nicola Tesla wypowiedział się potem na temat religii, jako takiej i przyznał, że sam nie jest zbytnio "ortodoksyjny”, ale szanuje religie, jako zbiór pewnych uproszczeń potrzebnych dla wytłumaczenia prawideł wszechświata nawet niewykształconym ludziom. Szczególnie polecał on Buddyzm i Chrześcijaństwo. Według genialnego Serba nie ma żadnego konfliktu między nauką a religią. Nauka jest według niego tylko pozornie na przeciw religii. Są to przeważnie różnice dogmatyczne. Tesla twierdzi, że wszechświat jest wielka maszyną, która nigdy nie powstała i nigdy się nie skończy. Według niego człowiek jest taka samą maszyną. Nic nie dzieje się bez naszej interakcji z otoczeniem i nasza obecność stymuluje wszechświat do istnienia w takiej akurat formie, jaka jest oczekiwana.Nie sposób nie zauważyć tu nawiązania do słynnego eksperymentu myślowego z kotem Schrödingera.

 

 

 

Nicola Tesla wyprzedzał swoimi pracami całą epokę. Niektóre z jego osiągnięć po dziś dzień wzbudzaj skrajne emocje. On sam przyznał się do tego, że kiedyś przesłał prąd elektryczny dookoła globu. Kto wie czy to zdarzenie nie było jakoś związane ze zjawiskiem znanym dzisiaj, jako upadek meteorytu tunguskiego. Tesla to da Vinci naszych czasów i geniusz tak wielki, że podejrzewanie go widzenie przyszłości lub wręcz z niej pochodzenie nie jest aż tak wielką przesadą.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika artur62artur

  Gdyby Tesla nie zrezygnował

 
Gdyby Tesla nie zrezygnował z dywidendy zaproponowanej przez Westinghouse’a, to sprawy przybrałyby zupełnie inny obrót.
2.5 dolara za wyprodukowany 1KM to suma która odmieniłaby losy wszystkich jego wynalazków jak i jego samego.
Tesla był jednak wynalazcą a nie bankierem. Zupełnie nie dostrzegał, że światem rządzi pieniądz, a więc bankierzy.
A wśród nich raczkujący dopiero w branży (z dzisiejszego punktu widzenia) JP Morgan, który stał się przysłowiowym 
gwożdziem do trumny Tesli. Można przeto powiedzieć, że wielkie serce wynalazcy, przyczyniło się do tego że do dzisiaj,
72 lata po jego śmierci, prąd dostarczany jest przez "druciarzy". A mogło być tak pięknie...

Portret użytkownika El Koto

To już

To już było.                         A są jakieś dobre wieści ?
Też takowych nie widziałem na tym forum od lat. Ale w ramach dobrych wieści to powiem wam, że ukazał się nowy album Editors: 
https://vimeo.com/131076421
Tym razem Editors współpracują z jakimś Persem z Iranu - wyszła mieszanka niezwykła - moim zdaniem nowa płyta jest totalnie anty-systemowa. (Całe CD jest już od kilku dni przed premierą na rutracker.)

Portret użytkownika Sio

Za sukcesem Tesli stoi wiele

Za sukcesem Tesli stoi wiele rzeczy.
Skupił się na jednej dziedzinie i głeboko ją zrozumiał.
Był wegetarianinem i nie podawał ręki byle komu. Jak tylko czuł, że ktoś ma niższą świadomość nie pozwalał się dotykać - wziął to dosłownie z wiedzy o przepływie energii.(jak elektryczność)
Zła energia jest zarażliwa. miał dość czysty umysł i w jego umyśle pojawiały się obrazy przedmiotów czy inwencji, które potem próbował urzeczywistnić.
Bardzo często ich nawet nie rozumiał. pytanie tylko skąd te obrazy czy informacje?
Kto czy co mu pomagało? Albo sam był takim duchowym komputerkiem, który miał wgląd w informacje z Atlantis albo innych czasów, w których żył jako przedstawiciel tamtej cywilizacji.
Albo zwyczajnym twórcą z wiarą wsiebie.
Szkoda że zmarł niemal z głodu

Portret użytkownika 7+8

Podejrzewacie już skąd

Podejrzewacie już skąd się
Podejrzewacie już skąd się wzięło ufo/nol?
Właśnie... Też tak myślę,to że ten Człowiek potrafił takie rzeczy,coraz bardziej utwierdza mnie w tym przekonaniu.
A kosmici to zgrabna bajeczka.

Portret użytkownika student

Niestety, o ile da Vinci

Niestety, o ile da Vinci zdobył sławę i uznanie, Tesla całe życie był gnojony. Zastanawia mnie, co popychało go do takiego poświęcenia? Każdy inny na jego miejscu poddałby się albo powiesił, jeszcze w czasie sporu z Edisonem - nikt wówczas nie wierzył Tesli, za to złodziej patentów Edison uchodził niemal za półboga. Serb nie poddał się jednak i wynalazł potem setki urządzeń, bez których w ogóle nie byłoby elektroniki! Tymczasem bankierzy na spółkę z pseudowynalazcami cały czas pastwili się nad nim, pozbawiali go funduszy, okradali z patentów i ośmieszali. W końcu umarł zapomniany i niemal w nędzy. Nawet po śmierci nie zaznał spokoju, CIA wykradło jego notatki, zabierając ludzkości wynalazki, o których nie śni się dzisiejszym lemingom. Nasuwa mi się pytanie - co posuwało go do takiego wręcz heroizmu? Na pewno nie pieniądze, sława też nie, uznanie środowiska naukowego także. Więc co? Naiwna wiara w ludzkość? Wiedza, którą posiadł w jakiś przedziwny sposób? Szaleństwo geniusza, pogoń za nieosiągalnymi marzeniami? A może coś, czego nigdy nie pojmiemy...

Portret użytkownika dsasa

Nie no... pewnie ze nie

Nie no... pewnie ze nie napisali ksiazki.
Ludzie czy wy w ogole myslicie???? Czy wasz swiat jest ograniczony tylko do tego co wam sie wydaje... dodatkowo naogladacie sie jakichs bzdur do ktorych dodajecie wlasne bzdury niczym nieuzasadnione.
 
Tak... Sprawdz Joanno cos takiego co sie nazywa biblioteka. Moze nie kojarzysz ale sa tam ksiazki. Serio darmowe. Oczywiscie o ile potrafisz przeczytac cos dluzszego niz jedna strona A4. Tam ale i w necie znajdziesz duzo ksiazek o nim prawdziwym i troche o bzdurach ktore wy 'oswieceni' mu wmawiacie. Bo geniusz to dla was za malo, musi byc jeszcze jakims mega super geniuszem ktory mial wizje, ktory mogl wszystko stworzyc i wszystko wiedzial.
 

Portret użytkownika El Koto

Nie. I nie powstanie w

Nie. I nie powstanie w przyszłości żaden film, gdyż naród wybrany jest pamiętliwy mściwy i zawzięty dokładnie taki jak ich Bóg. Myślisz że w obecnych czasach jest lepiej? Nie tak dawno temu strącili cały samolot pasażerski tylko dlatego że na pokładzie było kilku naukowców którzy wynaleźli coś interesującego.

Portret użytkownika Luke

Obecni Żydzi to nie biblijny

Obecni Żydzi to nie biblijny naród wybrany. To pokolenie chazarów, który przyjął judaizm ok. VIII wieku. Jezus mówi o takich, którzy będą nazywali się Żydami, a nimi nie są. Co ciekawe judaizm w/g Biblii jest odstępstwem od wiary. Prawdziwy Bóg prawdziwego narodu wybranego posłał Jezusa, i to właśnie jego nauki są prawdziwym źródłem zdrowej nauki.
Dodam jeszcze, że katolicyzm (ze swoją tradycją) to sekta. Jehowi, zieloni, adwentyści i inni też mieszają prawdę z kłamstwem. Tylko Stary i Nowy Testament sam w sobie jest prawdziwy. To co mówił Jezus jest Prawdą.

Portret użytkownika beka

bydło które sięga poza

bydło które sięga poza zrozumienie mu dane, sprowadzone być musi, do  obłędu i nędzy gdzie porykiwania jego budzić beda politowanie, niechęć, strach i nienawiść, wówczas bydłu pęciny i gardziel poderżnewszy i na dogorywanie porzuciwszy spełniamy wolę tego który jest, nad zadechłym ścierwem pastwić się tłuszczy przez sześć pokoleń pozwalamy w bezczasowym tu i teraz.

Portret użytkownika And

To chyba jakaś bzdura z

To chyba jakaś bzdura z zachodu aby go zdyskredytować.
Zresztą był taki genialny, że jego geniusz zmazuje grzech, o ile go popełnił.
Ilu w Polsce jest zboczeńców i do tego zwyczajnych, którzy się niczym nie przyczynili dla rozwoju świadomości ludzi, to strach pytać.
 

Portret użytkownika nowoczesny

jak zostanę posłem za kilka

jak zostanę posłem za kilka lat to zamierzam wprowadizć włączniki bluetooth do sygnalizacji swielnych zamaist zwykłych włączników przy sygnalizacjach swietlnych na przejsciach dla pieszych aby piesi włączali zielone światło za pomocą telefonu, zamierzam wprowadzić spowiedź przez telefon, zamierzam wprowadzić wszsytko sterowane telefonem. Jak zostanę Posłem zamierzam zrobić prawdziwą rewolucję i zamierzam unowocześnić Polskę do takeigo stopnia ze zamierzam zlikwidować w Polsce wszystkie muzea, zabytki, i skanseny. Trzeba inwestować w nowoczesność, bo kazda nowinka i trzeba żyć nowoczesnoscią. Jak zostanę Posłem zameirzam przenieść wszystkich sw z dnia 1 listopada na 29 lutego szkoda ze tego nei przewidział.
moje przepwoeidnie przyszłości:
- ogniska i beisiada na cmentarzach będą sie odbywać ludzie będą śpiewać piosenki biesiadne na cmentarzach i będą jeść pieczone ziemniaki z dodatkiem masłą a nawet będą pieć frytki przy ognisku
- nowe pokolenie (dzieci) będą chciały całkowitej likwidacji kultury a później jak dorosna to zlikwidują słowa tj: dzień dobry dowidzenia itp.
- Dysjkoteki przestaną istnieć ponieważ zastąpi je muzyka z bezprzewodowych słuchawek które bedą mieć muzykę z telefonu
- kina i teatry przestaną istnieć ponieważ ludzie nie będą nimi zainteresowani i będą woleli tewlefony tablety komputery i telewizję ktora bedzie rzadko oglądana przez ludzi.
- w ciągu 5 lat jasełka przestanoł istneić,
- będą wprowadzone chipy RFID które przyniosą same korzysci dla ludzi i dizeki nim ludziom będzie żyło sie lepiej, ludzie skorzystają na tym że będą chipowani, to da im szczęście na ziemi.
- ludzie przestaną palić znicze i wszyscy bedą korzystać z wirtualnych zniczy.

Portret użytkownika replikant3d

Swiatem rządzi pieniądz.

Swiatem rządzi pieniądz. Dlatego Tesla został usunięty. Był zagrożeniem dla miedzynarodowych korporacji i tajnych stowarzyszeń. To dlatego prawie całkowicie został wymazany z kart historii. Niewielu wie że Masoni i 
iluminaci próbowali namówić go by im sprzedał prawa patentowe do swoich wynalazków. Tą propozycje złożył mu
Edison który był masonem. Odmówił. Rezultat znamy..
Podobnie jest do dzisiaj. 

Portret użytkownika pasjonat

oczywiscie tak powstal lewy

oczywiscie tak powstal lewy twix i prawy twix...
 
Tesla nie chcial sie ozenic z corka swojego sponsora wiec ten ucial mu kaske na badania, kilku rozgrabilo jego majatek naukowy...ot cala prawda

Myślę, więc jestem...

Skomentuj