Niska aktywność Słońca może zaowocować "Małym Zlodowaceniem"

Kategorie: 

Źródło: dreamstime

Według wielu prognóz Ziemia zmierza w kierunku kolejnej epoki lodowcowej. Niezwykły spadek aktywności solarnej może spowodować, że już w 2019 roku, doświadczymy bardzo niskich temperatur, które najprawdopodobniej utrzymają się nawet przez kilkadziesiąt do kilkuset lat. Wszystko to ponieważ nasze Słońce, już po raz czwarty w ciągu ostatniego roku weszło w fazę uśpienia.

 

Według najnowszych analiz, obecny spadek liczby plam jest czymś bardzo złym. Flary słoneczne i duże ilości energii magnetycznej które są przez nie uwalniane to ważny element w utrzymaniu temperatury Ziemi na jej obecnym poziomie. Niektórzy eksperci teoretyzują, że nowa epoka lodowcowa może nadciągnąć już w 2019 roku.

Przewidywania naukowców nie są dobre. Obawiają się, że ze względu na zmniejszoną aktywność na powierzchni Słońca, moglibyśmy doświadczyć mrozu podobnego do tego, który rozpoczął się około 1645 roku i trwał aż do 1850 roku. Okres ten jest znany jako małego zlodowacenie i mimo iż daleko mu do surowej zimy spowodowanej przez rzeczywiste zlodowacenie to wywołało ono szereg wojen i pomniejszych konfliktów w Europie oraz stanowiło poważny problem dla nieprzygotowanych na nie rolników.

Bynajmniej nie jest to pierwszy raz kiedy, eksperci przewidywali podobny bieg zdarzeń. W ubiegłym roku prof Valentina Zharkova przewidywała, że małe zlodowacenie może nastąpić w 2030 roku.
Zgodnie z jej wypowiedzią:

"Jestem absolutnie przekonana co do naszego badania.
Ma ono solidne podstawy matematyczne i zostało przeprowadzone w oparciu o wiarygodne dane, które zostały prawidłowo przetworzone. Zasadniczo, nasze wyniki mogą być powtórzone przez jakikolwiek zespół naukowców z podobnymi danymi dostępnymi w wielu obserwatoriach słonecznych, dzięki czemu mogą one czerpać własne dowody co nadchodzącego Minimum Maundera w polu magnetycznym i spadku aktywności słonecznej ".

Cóż, wygląda na to że globalne ocieplenie nie jest aż tak dużym problemem jak zdawało się ekologom i działaczom różnorakich środowisk . Jeśli prognozy pogodowe na nadchodzące lata okażą się bowiem prawdą to wiele wskazuje na to że znikająca czapa lodowa na Antarktydzie nie jest rezultatem używania dezodorantów a poprostu częścią naturalnego cyklu. Ludzie przez własną arogancję byli jednak w stanie uwierzyć w nadchodzące zagrożenie ze strony wzrastającej temperatury.

Warto zauważyć że to właśnie sekta globalnego ocieplenia jest odpowiedzialna za szereg podatków ograniczających rozwój przemysłu opartego na spalaniu paliw kopalnych. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że temperatura spada. A ludzie wbrew mediom głównego ścieku nie wyrośli w tym procesie nawet do rangi trybika w wielkiej machinie zwanej przez nas naturą.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika b@ron

klimat na ziemi nigdy nie był

klimat na ziemi nigdy nie był stabilny tylko się zmieniał, tu nie ma wątpliwości... wpajanie mitów o epoce lodowcowej w parze z globalnym ociepleniem, to na wypadek jakby coś poszło nie tak podczas prób rozmrożenia biegunów celem odsłonięcia nowych terenów...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika bla

Mala epoka lodowcowa ze

Mala epoka lodowcowa ze wzgledu na niska aktywnosc slonca, bla bla. Juz w 60 latach po analizie pierwszych danych z satelit naukowcy stwierdzili ze jak bedziemy sztucznie klimat ocieplac i lodowce zaczna topniec to ich zimna slodka woda zakluci prad golfowy do takiego stopnia ze ten sie zalamie a wtedy czeka nas prawdziwa epoka lodowcowa trwajaca kilka tysiecy lat a nie paredziesiat. Tak wiec najpierw zrobi sie goraco by pozniej wszystko zlodowacialo. Nie ma do dzis ani jednego modelu ktory by tego nie potwierdzal. Tak wiec pani od modlenia sie do slonca moze sobie swa mala epoke lodowcowa podarowac bo to pikus i nic jak bla bla przeciwnikow ochrony planety przed ludzka wscieklizna i glupota spalanie fosylnych materialow dla mamona. Aha, jak juz w ramach zlodowacenia cywilizacja sie sypnie i reaktory atomowe zkoncza jak w Czernobylu i Fukushimie to i na marsa nie bedziemy musieli latac bo taki sam klimacik bedzie na ziemi. 

Skomentuj