Norwegowie wierzą w istnienie diabła

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Prawie połowa ludzi w Norwegii uważa, że diabeł jest prawdziwy, a co najmniej 10 % twierdzi, że ma kontakt z opętanymi. Wyniki sondażu agencji Verdens Gang upublicznił tabloid Dagbladet.

 

 

 

Bardzo sceptycznie do tych badań odniósł się jednak biskup Oslo Bernt Ivar Eidsvig:

 

„Jestem zaskoczony, że tak wielu ludzi wierzy w diabła i wątpię w rzetelność tych danych. Nie mogę jednak wykluczyć, że jest to prawda”.

 

Tradycyjnie do walki z diabłem stosowana jest praktyka egzorcyzmów. Ten starożytny rytuał nadal stosowany jest w świecie chrześcijańskim, a zwłaszcza w Kościele Rzymskokatolickim.

 

A jak sytuacja wygląda gdzie indziej?

 

Zdaniem Stowarzyszenia Szwedzkich Sceptyków, od 2008 roku liczba Szwedów, wierzących w duchy, wzrosła z 12% do 16%. Z kolei London Metropolitan Police Service odnotowało wzrost liczby przypadków znęcania się nad dziećmi podczas egzorcyzmów po oskarżeniu ich o czary i opętaniu przez diabła.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika jol

to smutne, że potomkowie

to smutne, że potomkowie dumnych Wikingów, wierzą w bzdury przyniesione z piasków pustyni - a konstytuujace prymat Semitów nad Europejczykami, bo to oni wedle wymyślonej przez siebie ksiegi uczynili się tzw narodem wybranym, pomijam już zupełnie fakt ahistoryczności wydarzeń tam opisywanych, bardziej smiać mi się chcę czytajac ST jak wiele zerznieto z egipskich Tekstów z Piramid, czy od Zoroastry, Sumeru czy innych kompilacji - istniejących wczesniej

przypominam rozwój nauki, medycyny, filozofii przez pogańskich Hellenów oraz wieki ciemne po opanowaniu Europy przez ta sektę judaizmu, przypominam miliony ofiar w imię "swietej ksiegi" nomadów z pustyni - obudzcie się i szukajcie wiedzy ;P

Portret użytkownika nkwd

Czy wam się to podoba czy nie

Czy wam się to podoba czy nie Istnieje Bóg i Szatan i zrozumcie że Bóg jest jednocześnie totalnie Miłosierny i Totalnie Bezwzgledny w Przestrzeganiu Prawa Boskiego Dlatego Szatan na początku był szefem wszystkich Aniołów 

Ja mam ogromną świadomość bo dane mi było poznać 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika jonek

Jesli jest Dobro to znaczy ze

Jesli jest Dobro to znaczy ze tez jest Zlo. Jest Bog to znacz ze tez jest Diabel. Na planecie Ziemia panuje zasada dualizmu tak to juz wymyslili architekci. Bog i Diabel obaj chca tego samego tylko reklamuja sie na inny sposob. Laczy ich tylko konflikt interesow na Ziem.Obaj chca naszych dusz i energii po to nas stworzyli i oto walcza przez wieki. Maja przewage, maja technologie i sa niesmierteni. Obaj nam chca oddac wszystko w zamian za dusze. I tak wrocimy na samym koncu to zrodla wszystkiego tylko od nas zalezy czy w radosci czy w cierpieniu. Droga prowadzi zawsze do poczatku. Ogolnie to trzeba miec do obu z nich szacunek bo obaj Zadza tym burdelem.

Portret użytkownika b@ron

błąd... dobro i zło to czyny,

błąd... dobro i zło to czyny, zarówno bóg jak i diabeł mogą je czynić a to czy my to odbieramy jako dobro bądź zło, jest zależne od tego w którego wierzymy... pomijam fakt że bogów może być wielu ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj