Nowa nadzieja na odkrycie Nessie: Najnowsze poszukiwania w Loch Ness przynoszą obiecujące wyniki

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Niedawno Centrum Loch Ness podzieliło się z nami wynikami najnowszych poszukiwań Nessie, legendarnego potwora z jeziora Loch Ness w Szkocji. Wydarzenie, które nazwano "The Quest Weekend 2024", miało miejsce na początku tego miesiąca i przyniosło dwa nowe, intrygujące dowody na istnienie tajemniczego stworzenia zamieszkującego te wody.

 

 

To już druga taka akcja poszukiwawcza zorganizowana przez Centrum Loch Ness w ciągu ostatnich dwóch lat. Ubiegłoroczne dochodzenie, największe od czasu zakończenia obserwacji powierzchni jeziora przez Loch Ness Investigation Bureau w 1972 roku, odbyło się w dniach 26-27 sierpnia i zaangażowało ponad stu ochotników.

 

Podobnie jak w zeszłym roku, The Quest Weekend 2024, trwający od 31 maja do 1 czerwca, zgromadził dziesiątki osób, które ustawione na 14 punktach obserwacyjnych wokół Loch Ness wypatrywały potwora. Liderował im Alan McKenna z niezależnej organizacji badawczej Loch Ness Exploration, który odegrał kluczową rolę w koordynacji wysiłków ochotników również podczas ubiegłorocznej akcji.

 

Działania prowadzone bezpośrednio w terenie były uzupełniane przez transmisje na żywo z kamer internetowych, umożliwiając udział w poszukiwaniach również osobom przebywającym w domu. Zainteresowanie wydarzeniem było ogromne - w poszukiwaniach wzięli udział ludzie z całego świata. Wysiłki zaangażowanych ochotników opłaciły się - organizatorzy poinformowali o dwóch nowych, intrygujących znaleziskach.

 

Jak czytamy na stronie internetowej Centrum Loch Ness, "najbardziej ekscytujące odkrycie" tego weekendu "pochodziło z użycia 60-stopowego hydrofonu na pokładzie statku badawczego Deepscan. Zarejestrowano unikatowy dźwięk - rytmiczne pulsowanie trwające około 10 sekund - który teraz jest poddawany analizie w celu ustalenia jego źródła. To brzmienie, którego nigdy wcześniej nie słyszano w Loch Ness.

 

Ponadto, 41 minut po zakończeniu obserwacji powierzchni jeziora, 11-letnia Evelyn Murphy z Leven, odwiedzająca Loch Ness z rodziną na 8. urodziny młodszej siostry, zauważyła "intrygujące zaburzenie na powierzchni wody, wywołane przez niezidentyfikowany obiekt lub stworzenie" - poinformowało Centrum. Jak dodano, "Zdjęcie to zostanie teraz poddane analizie przez Loch Ness Exploration".

Choć część dowodów wciąż wymaga dalszych badań, te dwa nowe odkrycia z pewnością wzmacniają nadzieje entuzjastów na potwierdzenie istnienia Nessie. Organizatorzy akcji podkreślają, że to dopiero początek - plany na przyszłość zakładają kontynuację poszukiwań i dalsze inwestycje w technologie, które mogą pomóc w uchwyceniu dowodów na obecność legendarnego stworzenia.

 

Pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce uda się rozwikłać tę intrygującą tajemnicę, która od dziesięcioleci fascynuje ludzi na całym świecie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj