Nowa seria kręgów w zbożu odkrytych w Wielkiej Brytanii

Kategorie: 

Źródło: kadr z Youtube

Wczoraj donosiliśmy o kręgu, który pojawił się w Worcestershire. Dzisiaj okazało się, że jeszcze bardziej skomplikowana struktura została wypatrzona w hrabstwie Wiltshire.

 

To już dawno nie są stykające się kręgi, ale bardzo skomplikowane piktogramy, które tylko wykorzystują motywu okręgu. Ten najnowszy zlokalizowany w typowym dla tego fenomenu miejscu, w okolicy Hackpen Hill w Wiltshire. Krąg przynosi skojarzenia z tak zwaną święta geometrią. Można się tez doszukiwać symbolicznego nawiązania do atomu, gdyż figurę daje się interpretować jako przedstawienie jądra atomowego oraz otaczających je elektronów.

[ibimage==18353==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Ledwie trzy dni wcześniej zlokalizowano piktogram w Hoden w hrabstwie Worcestershire, przypominajacy geometrycznie odwzorowany kwiat, a więc skala komplikacji wzorów tworzonych przez twórców tych kręgów rośnie.

[ibimage==18355==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

 

Oprócz tego 7 lipca w Wiltshire pojawił się też niebywale rozbudowany piktogram, którego wykonanie musiałoby być wielkim wyzwaniem dla grupy ludzi, która podjęłaby się zadania wykonania czegoś takiego pod osłoną nocy.

 

[ibimage==18244==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Pojawiły się sugestie, że ten krąg należy interpretować w 3D i podjęto nawet próbę zwizualizowania tego, co mógłby przekazywać taki piktogram analizowany w trzech wymiarach. To rzeczywiście może być jakaś wiadomość, ale jaka? Na odpowiedzenie na to pytanie może być jeszcze za wcześnie.

[ibimage==18356==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kedidei

Witam Nie będę się odnosił do

Witam
Nie będę się odnosił do tego kto i jak to zrobił ale co przedstawia ten piktogram.
Moim zdaniem (tak moim by nie było, że komuś coś wpieram) to jest schemat jakiegoś pieca. To jest bardzo podobne do mielerza (piec do wypalania węgla drzewnego) lub do pieca do wytopu żelaza np. dymarka.
Proszę sobie ten piktogram wydrukować i zagiąć wzdłóż środkowej linii. Górną część postawić pionowo i mamy schemat  pieca z dyszą dolotową,paleniskiem (trójkąt), kominem i miejscem chłodzeniu spalin lub wyprażania czegoś np. węgla drzewnego.
 

Portret użytkownika ArDoR

Ukryty schemat ja widzę w tym

Ukryty schemat ja widzę w tym kręgu... pierwszy rzut oka i użycie wyobraźni, każe widzieć tam piramidę i coś jeszcze... Kręgi ostatnio stają się coraz bardziej tajemnicze, a może zawsze takie były tylko my powierzchownie na nie patrzymy.
Tak więc jeszcze raz przysiadłem do photoshopa, a że mam dość starą wersję efekty nie powalają... ale rzecz w tym żeby nałożyć na siebie warstwy i właczyć efekt przenikania, tak żeby widzieć na wskroś przez dwa obrazy.
Kiedyś użyto by kliszy i nakładano je na siebie, dzisiaj jest prościej... może dlatego twórcy kręgów sięgają po coraz wymyślniejsze struktury... kwestia czasu a pierdykną nam fotkę 3D z któregoś BigCity na swojej planecie....
jak ktoś chce poekesperymentować to photoshopa można ściągnąć za free na 30 dni... ewentualnie Gimpa na stałe.
Moje wcześniejsze próby polegały na przypadkowych zestawieniach obrazów, teraz postanowiłem zadać sobie pytanie co artysta miał na myśli wygniatając spory kawał pola... czy aby to było tylko zwykłe grafitti, popełnione dla przyjemności tudzież przyziemnej radochy, czy przyświecała mu jakaś wznioślejsza myśl. W ten sposób dotarło do mnie że dla checy nikt o poziomie rozwoju przewyższającym o eony typowego grafficiarza, nie bruździł by bogu ducha winnemu rolnikowi w polu ot tak.
Fajną sprawą jest, jeśli użyć pola informacyjnego (morfogenetycznego jak to niektórzy biegli w piśmie nazywają) wówczas można szybciej trafić na trop.
Rzecz w tym że zasiana informacja w polu informacyjnym tam pozostaje już na zawsze, wystarczy więc sięgnąć tam i w specyficzny sposób, intuicyjny, przyjdzie nam odpowiedź na zadane pytanie wprost z tamtąd... trzeba je tylko zadać, intensywnie nad nim myśleć... a z czasem połączenie nastąpi a wraz z nim przyjdzie odpowiedź.
Wracając do ukrytego schematu w tym kręgu:
[ibimage==18372==50_procent==Oryginalny==self==null]
Wg mnie to schemat jakiegoś geomantycznego generatora, słabo wyszły te rąby u podstawy piramidy, ale należy o nich pamiętać, najwyraźniej pełnią one jakąś rolę transformatorów. Wygląda to tak jakby pod piramidą lub w jej dolnej części był pewnego rodzaju sarkofag gdzie zbierana jest energia która odbijana jest od "luster" w ścianach piramidy. Może nawet nie chodzi tu o fizyczne lustra, ale coś co spełni taką rolę w przypadku fali geomantycznej (w szczególności jakiejś energi z wnętrza ziemi, lub nawet energi słońca, transformowanej we wnętrzu takiej piramidy). Można dopatrzeć się pionowych pasów które "zasilają" piramidę z dołu, przechodząc przez te romby (jakieś transformatory) zasilają główny (największy romb) transformator który to przez system "luster" taki daszek nad centralnym rombem, kieruje energię na zespół falowodów wypromieniowując energię w górę... patrząc na schemat budowy piramidy cheopsa, można znaleźć pewne analogie...
Znając podstawy działania anteny radiowej, oraz falowodów mikrofalowych, ten schemat dość wyraźnie obrazuje że to tak miało by działać.
 
[ibimage==18373==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]
Górna część tej piramidy jest jakby anteną, falowodem... zmyślna sieć elementów połączonych jakby siatką, idealnie pasuje do anten radiowych które budują ludzie podobna jest nawet do HAARP-a.
Każda antena działa jako nadajnik i odbiornik, dlatego kwestia czy ta górna część to nadajnik czy odbiornik jest nierozstrzygnięta ;)Zastanawia także w tym układzie góra piramidy, niezakończona ostrym stożkiem... może dla zobrazowania tej górnej anteny pominięto stożek który by przeszkadzał, albo nie jest on istotny... to by mogło tłumaczyć dlaczego piramidy z ameryki południowej nie mają ostrych stożków... może nie są wcale istotne, a liczy się wnętrze...
Ostatnio w ameryce południowej robotnicy rozebrali jedną z piramid... może iść za ciosem i sprawdzić co jest pod nią... może kryje się tam jakaś instalacja która rzuciła by światło na tą kwestię.
Zachęcam do główkowania... im więcej osób myśli, tym szybciej coś wymyśli...
 
 

Portret użytkownika mały chłopiec,czyli malutki budda

Witam serdecznie. Tak właśnie

Witam serdecznie.
Tak właśnie jest, iż piramidy są przekaźnikami energii Mocy tj. Światła Miłości Serca.
Zbudowali je Kryształowi Strażnicy.
One są już włączone. Emitują mega moc miłości. Takie mają zadanie. Zmienić właściwości Kwantowe aby zwiększyć Moc Światła dla zmiany energii w ciałach fizycznych ludzi.
Dlatego ludzie odczuwają pod denerwowanie. Nie wiedzą co się, dzieje. Energia przepala niskie wibracje.
Aby przetrwać. Trzeba się zwrócić do swojego wnętrza. Słuchać głosu wewnętrznego Światła Serca.
Pamiętaj kto szuka prawdy. Ten przetrwa.

Portret użytkownika darmi

Salut! Pod rozwagę. Stary

Salut! Pod rozwagę. Stary materiał z roku 2003
http://www.youtube.com/watch?v=OwoHWc1bsLk
Było w maju tutaj na portalu
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=n00z72HtifA
Lecz mimo wszystko to za mały dowód dla mnie.  W tym sezonie mamy nowe trendy. Przypomnijcie sobie jak to wyglądało np. 5 lat wstecz. Modne były tribale, krzaczki i inne takie. Ktoś kto obserwuje tj. piktogramy i PIKTOGRAMY tudzież kręgi i KRĘGI widzi że symbolika ich postępuje Smile .
Czy ktoś z was dysponuje jakimś materiałem bez użycia aftereffects, 3d itp. ? Teorii powstawania kręgów jest tyle co gwiazd na niebie : broń wykorzystująca mikrofale, torzone są przy pomocy dźwięków, komunikacja obcych ras pomiędzy sobą- to nie koniecznie jest wiadomość dla nas ludzi tylko obce rasy między sobą się komunikują, operacje wojskowe , operacje różnych grup ludzkich – nie będę wymieniał. Itp. Itd. W dobie dzisiejszych czasów i rozwoju technologii wystarczyło by wokół pól obstawić kamerami, bądź noktowizorami z opcją nagrywania i mielibyśmy odpowiedź,  a tak jesteśmy kopani w zadki. Za mało konkretnych badań i wyników jak zwykle SPEKULACJE.

Portret użytkownika Ja

Nowa seria..... domysłów.

Nowa seria..... domysłów. Ciężko szukać dowcipnisiów? na ziemi z deskami i sznurkiem, kiedy to od początku było nie realne do zrealizowania "sfałszowania?", raczej trzeba sie przygladać w niebo oczywiście okiem uzbrojonym w radar oraz inne urzadzenia umożliwiające wykrycie innych nie widocznych dla ludzkiego oka obiektów jak nanoczasteczek ferromagnetyku "rzekomo?" rozpylanych nad polami oraz fal elektromagnetycznych powodujących pięknie formułujące się wzory "jak? to juz zagadka dla wszystkich". Jesli się wykluczy czynnik ludzki to można doszukiwac się wówczas w zjawiskach paranormalnych przyczyn, w innym razie nadal ludzie będą mieli wątpliwości... i smiac się z różnych tez...
 

Portret użytkownika ArDoR

Jak nie mam nic do

Jak nie mam nic do powiedzienia to się nie odzywam... Tobie radzę w myśl starego porzekadła, mowa jest srebrem a milczenie złotem, przemyśleć pod dwakroć temat zanim otworzysz usta... tudzież wciśniesz klawisz enter.
W internecie jest zbyt wiele Terabajtów, żeby dorzucać jeszcze do tego worka swoje śmieci.
Krąg w zborzu jest trudny do podrobienia, bo z daleka na zdjęciu to my sobie możemy oglądać i dyskutować o wyższośći zboża jarego nad ozimym... ale już z bliska, będzie widać każdą stopę odbitą w gruncie, każdą odchyloną od normy kępe, nie wspominająć o miejscach gdzie trzeba było by wbić palik który byłby środkiem okręgu do którego byłby zaczepiony sznurek wodzący deskę która by wygniatała zboże. Teoretycznie było by to możliwe, ale w dzień i przy założeniu sporego kawałka czasu. Ludzie w nocy raczej śpią... no może z pominięciem złodziei i .....
Zauważ że te pola do kogoś należą i nie jest tak że się nikt nimi nie interesuje... gdyby grupa ludzi buszowała bez powodu po takim polu, nieważne o której godzinie, w perspektywie czasu jakiś właściciel/gospodaż by ich wypatrzył i pogonił, a w opini publicznej powstał by ślad tego... za to mamy relacje o latających światełkach, które po wykonaniu "roboty" znikają lub odlatują w niebo...
 Dlatego takie dywagacje osoby która nigdy na oczy nie widziała kręgu a nawet nie zadała sobie trudu przeprowadzenia logicznego wywodu, jak coś takiego można zrobić posiadając nawet laser, ale nie pozostawiając ani jednego śladu na ziemi, wydają mi się nie warte uwagi a co dopiero jakiegokolwiek komentarza...
Sam pomysł z ferromagnetykiem jest tak niedorzeczny i hybiony, że może tylko świadczyć o wybujałym ale nie skalanym żadną praktyczną wiedzą umyśle.
Poza tym informacje o takich kręgach są na ziemi od setek lat. i choćby to powoduje, że nie może to być pomysł jakiejś grupki znudzonych oglądaniem mody na sukces ludzi.
Pomijając ewidentne faki, wykonane w photoshopie, oraz te kilka koślawych kręgów które wykonali ludzie i często się do nich przyznali... to cała znacząca większość pozostałych przypadków jest niewyjaśniona i niesamowita. Zważywszy jeszcze na wiedzę i przekaz jaki się kryje w tych kręgach, trzeba pochylić się z pokorą nad tematem a nie strzępić język w kwestiach o których nic się nie ma do powiedzienia.
 

Portret użytkownika Ja

... a skoro każdy coś

... a skoro każdy coś domniemywa to dlaczego jedne tezy mają być mniej lub bardziej wiarygodne od innych, badał ktoś te pola? czy zanim się ktoś zabrał za to to przyszły żniwa i dowody przepadły...

Portret użytkownika Ja

Z twojej wypowiedzi nic nie

Z twojej wypowiedzi nic nie wynika kto miałby stać za tymi kręgami, łatwo jest hejtować innych i udawać eksperta w sprawach o których nie ma się zielonego pojęcia "chyba że akurat ty wiesz jak powstają, kto za tym stoi i co przedstawiają?" jak nie to to co napisałeś tyczy się bardziej ciebie hipokryto, bo chcesz uchodzić za mądralę a przemawia przez ciebie zarozumialstwo, tak więc czekam na odpowiedź w sprawie mojego pytania w cudzysłowiu, najlepiej z jakimis dowodzikami...
P.S. tak na marginesie spotkałem się z taką teża o nanocząsteczka jakiejś substancji ferromagnetycznych którą miano odkryć na polach z uformowanymi kręgami oczywiście pewności nie mam 100% co do prawdziwości tego, ale jak każdy dorzuca jakieś bajki to to również uznałem że powinno zostac odnotowane. zresztą zamiast ganiać za ufoludkami należy wykluczyć czynnik ludzki "ten z dechami i sznurkiem wykluczam ale ekspertem nie jestem w tej dziedzinie ale na zdrowy rozsądek tak idealnych figur nie dałoby się zrobić po ciemku w ten sposób" I mam jeszcze jedno pytanie dlaczego bzdurą jest teza o uzyciu ferromagnetyka do formowania kręgów a nie jakieś czasoprzestrzenne przekazy czy UFO... To wszystk brzmi jak czary mary, ale trzeba stac twardo na ziemi i nie dawac się ponieść fantazji, licza się fakty nie czyjeś domniemania.

Portret użytkownika ArDoR

Szkoda czasu na bitwę na

Szkoda czasu na bitwę na słowa... niech i będzie Twoja racja. Masz plusa i koniec tematu.
PS1: (dodam tylko że takie przekreślanie grubą kreską wszystkiego bo "ja tak uważam" na podstawie jakichś szczątkowych informacji lub ich jakiegokolwiek braku, powoduje społeczny marazm i indolencję. Każdy zaczyna uważać że się nie opłaca tego badać, analizować bo co z tego będe miał... przecież kasy z tego mi nie przybędzie a tylko zmarnuje czas który mógłbym wykorzystać w Minecrafcie albo innym wciągającym i budującym zajęciu... dla takich ludzi jest Moda na sukces a nie wortal z takim zacięciem "pasyjnym" jakim jest innemedium)
PS2: Nie twierdzę że Ty taki jesteś, skoro się odzywasz coś tam główkujesz... ale rób to z głową żeby nie zrażać pozostałych do tematu. Wink Bo co jak co, ale autorów tych kręgów warto było by poznać, o zrozumieniu ich przekazu nie wspominając!
 

Strony

Skomentuj