Nowa teoria, zakłada istnienie dziewięciu niezależnych wymiarów

Kategorie: 

Źródło: dreamstime

Czy to możliwe, że czarne dziury to tak naprawdę mosty do innych światów? Wiele ze znanych filmów i seriali z gatunku Science Fiction sugerowało to rozwiązanie lecz teraz nowa rewolucyjna teoria zmienia wszystko co wiedzieliśmy o wszechświecie. Naukowcy wskazują, że trzy wymiary przestrzeni jakie znamy mogą być zaledwie początkiem.

 

 

Nowa teoria w fizyce molekularnej zakłada istnienie dziewięciu wymiarów. Czarne dziury mogą okazać się ostatecznym elementem układanki koniecznym, aby do nich dotrzeć. Co to dokładnie oznacza? Cóż, mówiąc wprost, oznacza to, że czarne dziury mogą być portalami do innego wszechświata. Oczywiście, dotarcie do czarnej dziury w obecnym stanie rozwoju naszej cywilizacji byłoby najprawdopodobniej niemożliwe. Aby więc dotrzeć do sedna sprawy, naukowcy z Instytutu CERN korzystają z Wielkiego Zderzacza Hadronów.

Istnienie nowych wymiarów mógłoby odpowiedzieć na większość pytań, począwszy od fizyki kwantowej aż po siłę grawitacji. Jedna z takich teorii zwana Teorią Brane'a wskazuje, że wiele z wymiarów może istnieć w ukryciu przed innymi wymiarami. Zgodnie ze słowami Chrisa White'a, fizyk z londyńskiego Uniwersytetu Królowej Marii:

"Teoria Brane'a sugeruje, że podstawowym budulcem natury, zamiast cząstek, mogą być tak zwane plany, struny i wyższe wymiary zwane potocznie Branami...Równania teorii strun, które obejmują brany mają sens jedynie przy 9 wymiarach kosmicznych, a nie trzech, które zdaje nam się obserwować obecnie."

Aby w końcu zrozumieć, ile wymiarów istnieje w rzeczywistości naukowcy przy użyciu Wielkiego Zderzacza Hadronów w CERN szukają więcej oznak dodatkowego wymiaru bądź wymiarów, a jedną z nich są maleńkie czarne dziury. Oczywiście myśląc o czarnych dziurach, większość z nas ma na myśli  monstrualne obiekty w przestrzeni kosmicznej pochłaniające wszystko wokół. Naukowcy z NASA wierzą jednak w istnienie pierwotnych czarnych dziur, tak małych jak rozmiar jednego atomu.

Co ciekawe, niektóre z dawnych mitologii zawiera w sobie pomysł istnienia dziewięciu światów. Przykładowo, mitologia  nordycka, zakłada istnienie dziewięciu światów zamieszkiwanych przez różne rasy poczynając od elfów, olbrzymów, ludzi, krasnoludów, a nawet Bogów. Dla Izraelitów cyfra 9 była symbolem przeczucia, odrodzenia, duchowości i podróży. Mało tego, zgodnie z tradycją chrześcijańską grzesznicy w drodze do piekła przechodzą przez 9 bram a sama cyfra 9 uchodzi za liczbę absolutnej doskonałości. Jestem pewien że gdyby troche poszukać, znalazłoby się jeszcze kilka przykładów, ale pytanie brzmi po co ? Może to poprostu zwykły przypadek a wszelkie odnalezione połączenia między dawnymi wierzeniami, a dzisiejszymi odkryciami badawczymi, to poprostu zwykły ślepy traf.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika erektus

Powoli, powoli  naukowcy

Powoli, powoli  naukowcy zapadają na schizofrenię. Wiadomo przecież, że czarna dziura jest dlatego czarna bo jej ogromna masa wytwarza tak silną grawitację, że nawet światło z niej się nie wydostanie. Zatem jakim cudem jeden atom może wytworzyć tak silną grawitację, skąd bierze się w nim tak duża masa do wytworzenia tak silnej grawitacji. Chyba że grawitacja nie zależy od masy.

Portret użytkownika tomas0505

Czarna dziura w sumie w

Czarna dziura w sumie w teorii względności nie wywołuje swoich efektów dlatego że posiada ogromną masę tylko dlatego że posiada olbrzymią energię. Im bliżej środka czarnej dziury tym bardziej czasoprzestrzeń jest zakrzywiona, aż do momentu w którym nie ma ucieczki (ponieważ cała przyszłość wpada w strone wnętrza czarnej dziury)- małe czarne dziury, mogą istniec jeśli weźmiemy mały dystans i dużą energie (np przy zderzaniu cząstek), wtedy mogą się pojawić ale tylko na mały czas (efekty kwantowe wchodzą w gre).

Portret użytkownika Tryptyk

Prosze o cytat z Biblii, o 9

Prosze o cytat z Biblii, o 9 wrotach do piekieł oraz skąd teza że 9 według chrześcijańskiej tradycji jest symbolem doskonałości. Z tego co mi wiadomo to symbolem doskonałości w Judaizmie i chrześcijaństwie jest cyfra 7.

Portret użytkownika ???

Wymiary owszem sa, ale nie

Wymiary owszem sa, ale nie dostępne odd tak.

Mechanizm jest prawie banalny, ale... jest mnustwo barier z pozoru niewidocznych i nie do obliczenia obecnymi sposobami, podejściem naszych fizyków i naukowców, większości ściemniających za kasę, nawet pod przymusem.

Teoria strun ? cóż ma takie samo działanie jak "punkty" tylko i może przybierac nawet postać strun, fal czy jak tam sobie zinterpretował autor więc i tak wraca do punktu wyjścia, bo materia we wieloświatach, w tym naszym może przybierać wszelaką formę, względem zainstniałych okoliczności w procesie tzw. syntezy.

"coś tworzy coś" tak było i tak będzie

Portret użytkownika Shagrath

Teoria, że Ziemia jest

Teoria, że Ziemia jest okrągła jest logiczna i całkiem prawdopodobna, bo horyzont jest okręgiem. Ale nie możemy jednak wykluczyć tezy, że Ziemia jest prostokątem albo że ma udziwniony kształt.

Strony

Skomentuj