Nowe dowody na małżeństwo Jezusa z Marią Magdaleną

Kategorie: 

Źródło:

Wczesne lata życia Jezusa nie są nam tak dobrze znane jak zdaje się większości katolików. Wiadomo nam kiedy, gdzie i w jakich okolicznościach doszło do jego narodzin ale cała reszta pozostaje nieznana. Według Ewangelii Łukasza, Jezus miał dwanaście lat kiedy pojechał do Jerozolimy wraz z rodzicami, aby uczcić Paschę. Wszystko inne przedtem i dopóki Jezus nie przekroczył 30 lat pozostaje tajemnicą.

W związku z tym, na przestrzeni lat wiele osób usiłowało poznać tajemnice zaginionego okresu w życiu Chrystusa. Zazwyczaj powołując się na tak zwane teksty apokryficzne, czyli fragmenty Biblii, które zostały wykluczone z kanonu Pisma Świętego przez chierarchów kościoła. Autorzy nowej książki zatytułowanej "The Lost Gospel" są przekonani, że natrafili na dowód na to, że Jezus miał dwóch synów i poślubił Marię Magdalenę.

Bynajmniej nie jest to pierwsza publikacja sugerująca że Jezus przed swoją męczeńską śmiercią, ożenił się i miał dzieci. Jednakże tym razem sytuacja jest dość interesująca ponieważ dowody na taki stan rzeczy nie pochodzą z niezidentyfikowanej jaskini na Bliskim Wschodzie a z archiwum Brytyjskiej Biblioteki Narodowej.

Starożytne teksty mające pochodzić z 570 roku naszej ery, zostały napisane w języku syryjskim i stanowiły replikę oryginalnego manuskryptu mającego pochodzić z I wieku n.e. Przed przybyciem do Biblioteki Brytyjskiej starożytny manuskrypt został nabyty przez Muzeum Brytyjskie w 1847 roku od sprzedawcy, który twierdzi, że uzyskał go z klasztoru św. Makarego Starszego w Egipcie. Jest to dość mało znany święty uważany za jednego z ojców egipskiego monastycyzmu.

Po sześciu latach analizowania tajemniczego tekstu twórcy publikacji czyli Simcha Jacobovici oraz Barrie Wilson uważają, że odnaleźli zaginioną piątą ewangelię, która opowiada historię życia Jezusa ze wspomnianego wcześniej nieznanego okresu. Jeśli odkrycie to zostanie zaakceptowane przez środowisko naukowe, stanie się największym i najważniejszym objawieniem w kwestii życia Jezusa w ciągu prawie 2000 lat.

Naukowcy prezentują znane nam z Biblii postaci w nieco innym świetle. Przykładowo twierdzą, że Jezus w rzeczywistości nazywał się Józef i że opisywana w tłumaczonym przez nich tekście kobieta o imieniu "Aseneth" była w rzeczywistości Marią Magdaleną. Domniemane tłumaczenie starożytnych tekstów wskazuje na to, że nawet ówczesny egipski faraon był obecny na ich weselu mówiąc do Aseneth:

"Błogosławiona jesteś przez Pana, Boga Józefa, ponieważ jest pierworodnym z Boga, a teraz będziesz nazywana Córką Boga Najwyższego i oblubienicą Józefa na wieki wieków."

Nie da się ukryć, że sam ten fragment wystarczyłby aby obrócić całą znaną historię Nowego Testamentu do góry nogami. Co więcej, starożytny tekst kontynuuje ten wątek i opowiada o tym, że po siedmiodniowej uczcie:

"Józef odbył stosunek płciowy z Aseneth. . . A Aseneth poczęła od Józefa i urodziła Manassesa i jego brata Efraima.

Jak nie trudno się domyśleć, większość historyków nadal nie jest przekonana co do wiarygodności rzekomego dokumentu oraz przeprowadzonych na nim badań. Nie trudno się zresztą dziwić ponieważ nawet fakt odnalezienia rzekomego manuskryptu w ogromie archiwum Brytyjskiej Biblioteki Narodowej, nie wspominając już o jego pochodzeniu które jest co najmniej osobliwe wydaje się dość niesamowity. Sceptycyzm w tej kwestii wydaje się więc zrozumiały. Jednakże jeśli okazałoby się że wersja historii prezentowana przez Simcha Jacobovic'a oraz Barrie'go Wilsona to prawda, w najczystszym tego słowa znaczeniu, co oznaczałoby to dla nas?

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Meg

Co za bzdety, jedyną

Co za bzdety, jedyną oblubienicą Jezusa Chrystusa jest Jego Kościół ( nie mylić z krk). A Manasses i Efraim byli rzeczywiście synami Józefa syna Jakuba ( Izraela). Panowie uczeni, douczcie się.

 

Portret użytkownika Madziunia

Faktycznie pomieszane czasy,

Faktycznie pomieszane czasy, o ile w ogóle biblijny czas ma jakieś logiczne uzasadnienie. Ale przyjmując za prawdę postać Józefa syna Jakuba i Jezusa syna Marii przesunięcie w czasie daje ok. 1700 lat. Już lepiej niech ci naukowcy historii nie uczą podbitych i otumanionych religijnie narodów. Podstawą nauki religii powinna być Biblia. Najpierw Biblia, z której czytane są fragmenty podczas mszy, a potem kazania. Co prawda i tak w żadnym kościele wierni nie poznają tego co zawiera Biblia, więc są kimś podobnym do uczniów czytających opracowania lektur. Bazując na tym schemacie wierni/uczniowe będą zawsze interpretować książkę jak życzy sobie nauczyciel niekoniecznie sprawny intelektualnie. Ale jak ma tytuły naukowe to już wydaje się kimś kto nabył wykształcenie własną i ciężką pracą. A co to za ciężka praca bez śladów własnych przemyśleń? i bez znajomości źródła podstawowego czyli w tym wypadku Biblii.

Portret użytkownika Isabella

"Nie w mężczyźnie sekret

"Nie w mężczyźnie sekret płonie
On go jeno weźmie w dłonie
Sercu swemu go przybliży
Wówczas niebo też się zniży
Róża kwiatem go otuli
Blaskiem niebo go zaskoczy
Miłość głębią spojrzy w oczy
Gdzie to będzie?
No i kiedy?
Dodać jeno mi wypada
To ballada tego lata?
A gdzie będzie ?
W jakim kraju?
Tam gdzie miasto jest Rybaka
Tam gdzie Wieża Ryb największa
Tam gdzie jasność będzie pierwsza

Zegar czasu krąg zatoczy
Niczym bajka nas zaskoczy....."

Portret użytkownika Isabella

Maria Magdalena byla ruda.

Maria Magdalena byla ruda.

A wiec jej realnym potomkiem moze byc tylko Maria Salomea zwana tez Sabina Popea zona Nerona, ktora urodzila corke.Ona byla tez ruda.

Jezus nie byl wysokim czlowiekiem  i mial blizniaka 

wedlug 1 byla to dziewczynka wedlug 2 byl to chlopiec.

Portret użytkownika dd

Zawsze mnie ciekawiła pewna

Zawsze mnie ciekawiła pewna logika nielogicznego myślenia:

  • Jak istnieją pewne zapisy dotyczące wiary - to jest grupa ludzi wyśmiewająca te Księgi, listy, obojętna forma.
  • Ale jak pojawią się jakiekolwiek zaspiy, nie koniecznie potwierdzone to wówczas jest pełna wiara w to co w nich zapisane, tylko dlatego, że zaprzeczają oficjalnym zapisom.

No ale skoro nie wierzy ktoś w Pismo Święte to po co szuka zapisów zaprzeczającym opisom z PŚ skoro w nie nie wierzy?

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

To proste... Smród kłamstwa i

To proste... Smród kłamstwa i obłudy z Pisma "Świętego" cuchnie tak dalece, że nawet inne kłamstwo nie jest w stanie go zagłuszyć. Prawda jest taka, że P.Ś to zbiór schizm różnych schizmowców posklejanych przypadkowo  do kupy kupą cwaniaczków, setki lat po śmierci i rozpadzie biologicznym bohatera tego serialu, .... Bogu ducha winnego....

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika r.abin

Nic to nie zmieni - Wiara i

Nic to nie zmieni - Wiara i Nauka niby kierują się innymi zasadami - ale to bujda. Spróbujcie ocenić współczesną sytuację polityczną, kierując się wypowiedziami przywódców strony rzadowej i opozycji. Obaj mają rację - zupełnie jak u Rabina w kawale H.Safrina. Rabin, rozpatrując spór, przyznał rację domniemanemu złodziejowi, a potem poszkodowanemu. Na protesty żony (że tak nie może być) - przyznał też rację żonie.

Portret użytkownika tomasz26

teraz wiadomo jakie jest

teraz wiadomo jakie jest rzeczywiste oblicze walki o syrie.. blady strach jaki pada na obecny ziemski aparat władzy(w tym religie) . .bo jeśli okazało by się prawdą utracili by władzę odebraną pierworodnemu stad ten paraliż i strach przed ufo.. to było zwyczajne cyniczne i brutalne zdetronizowanie następcy tronu przez spisek jak to w rodzinie z chciwości i niemożności ... jak to mówią bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy

Portret użytkownika b38

Akurat prawdą jest, że z

Akurat prawdą jest, że z prawej ręki Chrystusa, przywódczyni duchowej apostołów, a jednocześnie żony Pana Jezusa - Marii Magdaleny kościół katolicki zrobił kobietę lekkich obyczajów, aby móc uzasadnić wyższość mężczyzn nad kobietami... Zwłaszcza, aby usprawiediwić fakt zawłaszczania sobie prowadzenia wszystkich świętych skramentów. Ale niestety to kobiety dają życie i są matkami wszystkiego, tak jak Ziemia jest matką wszystkich ludzi, jak Energia jest matką wszystkich dusz. A BÓG NIE MA PŁCI. Ale abstrahując od tego wszystkiego - to sorry - ale Józef to Józef, a Jezus to Jezus. Uważam, że opis nie dotyczy Jezusa, a jednak kogoś innego.

Portret użytkownika lustro

Zamiast pisac takie bzdety i

Zamiast pisac takie bzdety i rozwazac tegimi umyslami male i nieistotne szczegoly pism to sie skocentrujcie na nauce jaka niósł Jezus Chrystus. Zaraz beda powstawac kolejne dyrdymaly apokryfy i inne bajki mowiace o tym jak to w Biblii nigdzie nie ma o tym ze apostołowie i Jezus załatwiali potrzeby fizjologiczne wiec pewnie nie mieli narzadow ktore do tego sluzą, dowodów na pępek też nie ma w Biblii? A i nie ma pewnosci czy mial centymetr wiecej czy mniej wzrostu... ciagle odwracanie uwagi od tego co wazne, od samej nauki i prawdy jaką niesie osoba Jezusa Chrystusa.

Portret użytkownika józef

Same bzdury a autor niech

Same bzdury a autor niech przynajmniej się potrudzi i zapozna z Torą.  Imiona podane w artykule to imiona żony Józefa syna Jakuba - ASENAT , którego bracia sprzedali do Egiptu oraz jego synów EFRAIMA I MANASSESA. Historia ta miała miejsce wiele wieków przed Chrystusem

Portret użytkownika Kmieciu

Afrykańskich podstawowej

Afrykańskich podstawówek dla młodocianych samobieżnych bomb jeszcze nie było, bo nie wymyślono jeszcze islamu, kałaszy i trotylu... Tylko wąglik i Ebola już były u lokalnych człowiekowatych, ale to po prostu z ogólnego syfiarstwa onychże - takiego zwykłego, prymitywnego, nie nakazanego przez jakiegoś bozia Księżyca Wink

 

Portret użytkownika Kmieciu

Zaczynamy odliczanie do

Zaczynamy odliczanie do komentarzy pełnych święt(oszkowat)ego oburzenia, pt.: "Nieprawda heretycka, albowiem we Biblii - Piśmie naszem Świętem, co do słowa na 1 000 000% prawdziwem - stoi, że [...]!!!" Blum 3 . Kto pierwszy ten lepszy i dostanie w nagrodę pocieszenia... pocieszenie, że Pan Jezus go kocha i MOŻE nawet nie wyśle po śmierci do nieskończoności cierpienia Blum 3 . Ale jakby co, to przecież z tej miłości i Serca Chrystusowego, więc nawet jak ktoś trafi w płomień nieugaszon y wiekuisty, to i tak powinien Panu Jezusu za to dziękować z całego niechrystusowego serca Blum 3 ...

 

 

Portret użytkownika Fur

W sumie nic nowego to nie

W sumie nic nowego to nie wnosi. Nawet jakby dać dowód w postaci pisma napisanego samą ręką Boga, to i tak KK i tym podobni by ją podważali.

Z pare lat temu czytałem książkę "Święty Graal święta Krew" w której autorzy poprzez badanie faktów historycznych i tekstów biblijnych itp. dochodzili do wniosku, że: nie dość, że Maria Magdalena była żoną Jezusa to jeszcze Barbasz (jest to przydomek znaczacy "Syn ojca" a nie odrebne imię, że jest to przydomek uznał to nawet KK)  był synem Jezusa. Dlatego żydzi uratowali Barbasz a nie Chrystusa, ponieważ woleli uratować następcę tronu który walczył o ich wolność a nie Chrystusa który głosił idee pokoju i nastawiania policzka. 

Książka zawierała dużo kwestji odnośnie życia Jezusa i to o wiele wiele ciekawszych.

Portret użytkownika Kmieciu

Też czytałem. Była u nas w

Też czytałem. Była u nas w bibliotece i jakiś niedoj*bany żydokatolik najpierw w niej pomazał jak niedorozwinięte dziecko - analfabeta, jakieś "nieprowda i kłamstwa dyabelskie, bo Koźciółeg śfinty prawi inacy!" co drugą kartkę, a potem chyba sk*rwysyn na ch*ju do chrztu podawany ją wziął i zaj*bał, bo od lat jej nie widziałem na półce... Tylko patrona pedofilów papy Katza xywa "Wojtyła" teraz tam od zaj*bania na półce z tematyką (podobno) religioznawczą Sad ...
 

 

Skomentuj