Nowe dowody na małżeństwo Jezusa z Marią Magdaleną

Kategorie: 

Źródło:

Wczesne lata życia Jezusa nie są nam tak dobrze znane jak zdaje się większości katolików. Wiadomo nam kiedy, gdzie i w jakich okolicznościach doszło do jego narodzin ale cała reszta pozostaje nieznana. Według Ewangelii Łukasza, Jezus miał dwanaście lat kiedy pojechał do Jerozolimy wraz z rodzicami, aby uczcić Paschę. Wszystko inne przedtem i dopóki Jezus nie przekroczył 30 lat pozostaje tajemnicą.

W związku z tym, na przestrzeni lat wiele osób usiłowało poznać tajemnice zaginionego okresu w życiu Chrystusa. Zazwyczaj powołując się na tak zwane teksty apokryficzne, czyli fragmenty Biblii, które zostały wykluczone z kanonu Pisma Świętego przez chierarchów kościoła. Autorzy nowej książki zatytułowanej "The Lost Gospel" są przekonani, że natrafili na dowód na to, że Jezus miał dwóch synów i poślubił Marię Magdalenę.

Bynajmniej nie jest to pierwsza publikacja sugerująca że Jezus przed swoją męczeńską śmiercią, ożenił się i miał dzieci. Jednakże tym razem sytuacja jest dość interesująca ponieważ dowody na taki stan rzeczy nie pochodzą z niezidentyfikowanej jaskini na Bliskim Wschodzie a z archiwum Brytyjskiej Biblioteki Narodowej.

Starożytne teksty mające pochodzić z 570 roku naszej ery, zostały napisane w języku syryjskim i stanowiły replikę oryginalnego manuskryptu mającego pochodzić z I wieku n.e. Przed przybyciem do Biblioteki Brytyjskiej starożytny manuskrypt został nabyty przez Muzeum Brytyjskie w 1847 roku od sprzedawcy, który twierdzi, że uzyskał go z klasztoru św. Makarego Starszego w Egipcie. Jest to dość mało znany święty uważany za jednego z ojców egipskiego monastycyzmu.

Po sześciu latach analizowania tajemniczego tekstu twórcy publikacji czyli Simcha Jacobovici oraz Barrie Wilson uważają, że odnaleźli zaginioną piątą ewangelię, która opowiada historię życia Jezusa ze wspomnianego wcześniej nieznanego okresu. Jeśli odkrycie to zostanie zaakceptowane przez środowisko naukowe, stanie się największym i najważniejszym objawieniem w kwestii życia Jezusa w ciągu prawie 2000 lat.

Naukowcy prezentują znane nam z Biblii postaci w nieco innym świetle. Przykładowo twierdzą, że Jezus w rzeczywistości nazywał się Józef i że opisywana w tłumaczonym przez nich tekście kobieta o imieniu "Aseneth" była w rzeczywistości Marią Magdaleną. Domniemane tłumaczenie starożytnych tekstów wskazuje na to, że nawet ówczesny egipski faraon był obecny na ich weselu mówiąc do Aseneth:

"Błogosławiona jesteś przez Pana, Boga Józefa, ponieważ jest pierworodnym z Boga, a teraz będziesz nazywana Córką Boga Najwyższego i oblubienicą Józefa na wieki wieków."

Nie da się ukryć, że sam ten fragment wystarczyłby aby obrócić całą znaną historię Nowego Testamentu do góry nogami. Co więcej, starożytny tekst kontynuuje ten wątek i opowiada o tym, że po siedmiodniowej uczcie:

"Józef odbył stosunek płciowy z Aseneth. . . A Aseneth poczęła od Józefa i urodziła Manassesa i jego brata Efraima.

Jak nie trudno się domyśleć, większość historyków nadal nie jest przekonana co do wiarygodności rzekomego dokumentu oraz przeprowadzonych na nim badań. Nie trudno się zresztą dziwić ponieważ nawet fakt odnalezienia rzekomego manuskryptu w ogromie archiwum Brytyjskiej Biblioteki Narodowej, nie wspominając już o jego pochodzeniu które jest co najmniej osobliwe wydaje się dość niesamowity. Sceptycyzm w tej kwestii wydaje się więc zrozumiały. Jednakże jeśli okazałoby się że wersja historii prezentowana przez Simcha Jacobovic'a oraz Barrie'go Wilsona to prawda, w najczystszym tego słowa znaczeniu, co oznaczałoby to dla nas?

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Meg

Co za bzdety, jedyną

Co za bzdety, jedyną oblubienicą Jezusa Chrystusa jest Jego Kościół ( nie mylić z krk). A Manasses i Efraim byli rzeczywiście synami Józefa syna Jakuba ( Izraela). Panowie uczeni, douczcie się.

 

Portret użytkownika Madziunia

Faktycznie pomieszane czasy,

Faktycznie pomieszane czasy, o ile w ogóle biblijny czas ma jakieś logiczne uzasadnienie. Ale przyjmując za prawdę postać Józefa syna Jakuba i Jezusa syna Marii przesunięcie w czasie daje ok. 1700 lat. Już lepiej niech ci naukowcy historii nie uczą podbitych i otumanionych religijnie narodów. Podstawą nauki religii powinna być Biblia. Najpierw Biblia, z której czytane są fragmenty podczas mszy, a potem kazania. Co prawda i tak w żadnym kościele wierni nie poznają tego co zawiera Biblia, więc są kimś podobnym do uczniów czytających opracowania lektur. Bazując na tym schemacie wierni/uczniowe będą zawsze interpretować książkę jak życzy sobie nauczyciel niekoniecznie sprawny intelektualnie. Ale jak ma tytuły naukowe to już wydaje się kimś kto nabył wykształcenie własną i ciężką pracą. A co to za ciężka praca bez śladów własnych przemyśleń? i bez znajomości źródła podstawowego czyli w tym wypadku Biblii.

Portret użytkownika Isabella

"Nie w mężczyźnie sekret

"Nie w mężczyźnie sekret płonie
On go jeno weźmie w dłonie
Sercu swemu go przybliży
Wówczas niebo też się zniży
Róża kwiatem go otuli
Blaskiem niebo go zaskoczy
Miłość głębią spojrzy w oczy
Gdzie to będzie?
No i kiedy?
Dodać jeno mi wypada
To ballada tego lata?
A gdzie będzie ?
W jakim kraju?
Tam gdzie miasto jest Rybaka
Tam gdzie Wieża Ryb największa
Tam gdzie jasność będzie pierwsza

Zegar czasu krąg zatoczy
Niczym bajka nas zaskoczy....."

Portret użytkownika Isabella

Maria Magdalena byla ruda.

Maria Magdalena byla ruda.

A wiec jej realnym potomkiem moze byc tylko Maria Salomea zwana tez Sabina Popea zona Nerona, ktora urodzila corke.Ona byla tez ruda.

Jezus nie byl wysokim czlowiekiem  i mial blizniaka 

wedlug 1 byla to dziewczynka wedlug 2 byl to chlopiec.

Portret użytkownika dd

Zawsze mnie ciekawiła pewna

Zawsze mnie ciekawiła pewna logika nielogicznego myślenia:

  • Jak istnieją pewne zapisy dotyczące wiary - to jest grupa ludzi wyśmiewająca te Księgi, listy, obojętna forma.
  • Ale jak pojawią się jakiekolwiek zaspiy, nie koniecznie potwierdzone to wówczas jest pełna wiara w to co w nich zapisane, tylko dlatego, że zaprzeczają oficjalnym zapisom.

No ale skoro nie wierzy ktoś w Pismo Święte to po co szuka zapisów zaprzeczającym opisom z PŚ skoro w nie nie wierzy?

Strony

Skomentuj