Nowe kręgi w zbożu odkryte w Wielkiej Brytanii

Kategorie: 

Źródło: Internet

Na jednym z brytyjskich pól uprawnych pojawił się piktogram. Doszło do tego w pobliżu miejscowości Blandford w hrabstwie Dorset.

 

Piktogram składa się z okręgu, w środku którego znajdują się trzy kręgi i promieniście odchodzące od nich linie. Strukturę odnaleziono 30 kwietnia 2014 r.

Krąg nie wygląda na wykonany starannie. Okrąg nie jest idealny i to samo można powiedzieć o wspomnianych liniach. Wydaje się, że liczba błędów jest tak duża, że nie można tego znaleziska traktować inaczej niż akt wandalizmu w stosunku do zboża stanowiącego własność, któregoś z lokalnych rolników.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Zenek

"Okrąg nie jest idealny i to

"Okrąg nie jest idealny i to samo można powiedzieć o wspomnianych liniach. Wydaje się, że liczba błędów jest tak duża, że nie można tego znaleziska traktować inaczej niż akt wandalizmu w stosunku do zboża stanowiącego własność, któregoś z lokalnych rolników."
 
- jest jeszcze 2 mozliwość, pole nie jest idealnie płaskie i promień wypalający piktogram "pojechał po wypukłościach" niszcząc niejako wzór jak "wypalarka" była nisko nad horyzontem.
 
Jeśli pole faktycznie zawiera bruzdy obsiane zbożem to po kształcie deformacji będzie znane miejsce (orbita) skąd je wypalano a wraz z tym satelita do zabaw w kosmitów.

Portret użytkownika zielonawyspa

Zmusiło ono mnie bowiem do

Zmusiło ono mnie bowiem do zadania sobie pytania "dlaczego wszelkie badania dotyczące UFO są prześladowane i muszą być prowadzone w głębokiej konspiracji". Badania te przecież nikogo nie krzywdzą, a ponadto biorąc pod uwagę kontrowersję jaka je otacza, są one ogromnie potrzebne naszej cywilizacji. Z czasów kiedy byłem aktywistą oryginalnej Solidarności, ciągle pamiętam podstawową zasadę, że kiedykolwiek zachodzi konieczność uciekania się do konspiracji, zawsze istnieć musi jakiś rodzaj okupanta który prześladuje owych ludzi zmuszonych do uciekania się do konspiracji. Stąd następnym moim pytaniem było: "kto jest owym niewidzialnym okupantem, jaki prześladuje wszystkich badaczy którzy dokonują rzeczowych badań UFO". Jak to doskonale już wiadomo, sukces badań naukowych głównie polega na zadawaniu właściwych pytań i potem znajdowaniu dla nich poprawnych odpowiedzi. W tym przypadku zapytanie "kto jest owym niewidzialnym okupantem" okazało się tym właściwym zapytaniem, które dostarczyło mi lawinowej odpowiedzi. Tak się stało, ponieważ poprawna odpowiedź na to pytanie brzmi owym niewidzialnym "okupantem" który prześladuje badania UFO, są sami UFOnauci, którzy z wielu najróżniejszych powodów usilnie przeszkadzają ludziom w poznaniu prawdy na ich temat, zaś w ramach tego przeszkadzania m.in. niszczą każdego kto bada ich zbyt dociekliwie. Tak samo jak owa odpowiedź szokuje, doskonale ona pasuje do wszelkich znaków zapytania dotyczących UFO. Wyjaśnia ona bowiem dlaczego istnieje tak wiele przeciwieństw i kontrowersji w naszym odbiorze zjawiska UFO, dlaczego ludzie reagują histerycznie na każdą wzmiankę słowa UFO, dlaczego istnieje cała ta oficjalna wrogość w odniesieniu do badań UFO, dlaczego każdy kto rzeczowo bada UFO zawsze dotknięty zostaje najróżniejszymi problemami i karami, dlaczego poprawne i racjonalne teorie i wyjaśnienia dotyczące UFO są zawsze krytykowane, podczas gdy najróżniejsze zwariowane teorie są rozmnażane w nieskończoność i upowszechniane bez najmniejszego oporu ani krytycyzmu, dlaczego wszelki materiał dowodowy jaki mógłby ujawnić sekretą działalność UFOnautów na Ziemi zawsze znika zanim ktokolwiek ma czas aby go dokładnie przebadać, dlaczego istnieją dosłownie tysiące i tysiące autentycznych zdjęć UFO dokumentujących z ogromną konsystencją i powtarzalnością istnienie tych samych statków międzygwiezdnych, jednak ciągle jacyś "luminarze nauki" uparcie stwierdzają że nie ma dowodów na istnienie UFO, itd., itp.
http://www.totalizm.pl/pajak_jan.htm

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika b@ron

witam cię baca...ostatnio

witam cię baca...ostatnio mało się udzielasz, a na dodatek, podejrzanie...wygrzeczniałeś :)...i jak się przyjrzeć komentarzom, to ze zdumieniem stwierdzam, że ludzie kłócą się dalej...a na przykładzie tego artykułu, można zauważyć, że w artykule o kręgach zbożowych, rozwija się ciekawa i emocjonalna dyskusja dla rolników, czyli początkujący rolnik, może się wiele nauczyć ...np. że rzepak, to prawie kapusta...a że kapusta to prawie zboże...to kręgi i w rzepaku idzie spokojnie wydeptać Biggrin .tak się zastanawiam, czy jeśli temat się przyjął ...nie napisać artykułu o hodowli buraka pastewnego :)...a żeby było w klimacie strony, dorzucić wątek o patisonie...jako że nawet początkujący rolnik wie że patison ma kształt spodka Smile
http://galeria.interia.pl/praca,w_id,874846,ref,1,Patison
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Alphard z Hydry

No i niech mi jakiś

No i niech mi jakiś tryglodyta wmawia, że ludzie potrafią robić takie same kręgi jak te najbardziej spektakularne.
 
Jak ktoś przeglądnął wiele fotografii tych zbożowych obrazków, zdecydowanie się wyczuli i zauważy intuicyjnie czy jakiś piktogram to podróba, tak jak ten.
 
Śmiesznie wyglądają ludzkie próby, na podrobieniu tych prawdziwych. Wychodzą jakieś koślawce, bez zadnego przekazu czy treści, co najśmnieśniejsze, ktoś próbował podrobić wzór stylizowany na prawdziwych, tzn. na jakiejś kabalistycznej okultystycznej treści, gdzie często pojawiają się heksagony, pentagony i inne bryły świętej geometrii, z dokładnoscią do CENTYMETRÓW.
 
Nie sądzę aby ten smieszny wzorek nawiązywał do jakiegokolwiek okultystycznego stymbolu. Ale tak to jest gdy ktoś bierze się za zrobienie kręgu, bez podstawowych wiadomości o ich treści.
 

"no no !"
  - Ktoś, Gdzieś

Portret użytkownika ArDoR

Przychylam się do tezy że to

Przychylam się do tezy że to krąg ludzką ręką popełniony.Dość koślawy, a widok z gruntu woła o pomstę do gospodarza... najwyraźniej rzepak nie jest zbyt wdzięcznym materiałem do tego typu artystycznych manifestacji.
Co zaś się tyczy rzekomego przekazu, to najwyraźniej ktoś czerpał pomysł z elementarza bieżących rezonacji w polu morfogenetycznym, chodzi o transformację 6|4(&6)...
Swoją drogą, winniśmy się uważać za szczęściarzy, że udało nam się "kupić" bilety na "siedzące" miejsca na ten niesamowity i niepowtarzalny spektakl...
 

Portret użytkownika pasjonat

Wwyglada na fake bo jest

Wwyglada na fake bo jest krzywe, rzepak ma taka "strukture galezista" ze czesciowo moze sie zalamywac i cofac przy deptaniu, pozniej wraca na swoje miejsce, ale widac golym okiem ze to nieudolna produkcja

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika pako1205

Zostawmy rzepak i pisownię.Ja

Zostawmy rzepak i pisownię.Ja sam nie wiem,które mogą być wykonane przez ludzi,szukających taniej sensacji,a które są innego pochodzenia,nie wykonane ręką człowieka,dlatego zapytałem-skąd pewność Twoja,że to lipa,tzn.,że to "robota" dowcipasów.Przeczucia zostawmy.Jakiś konkret,oczywiście oprócz tego,że nie wszystko jest proste,jak wiązka laserowa,czy rysowane od cyrkla.To jest na żywym polu,gdzie wszystko ulega przemianom w czasie i zasadniczo też nie widzę powodu,żeby symetria-była tu wyznacznikiem wiarygodności,czy fałszu.Zaznaczam,nie jestem ukierunkowany w tym przypadku,jedynie szukam spostrzeżeń,informacji,bo piktogramy ciekawym zjawiskiem są. Wink

Portret użytkownika kluska

Widzisz ,przypomina mi to

Widzisz ,przypomina mi to teleskop(ponoc najwiekszy na swiecie) w Puerto Rico .
Ni w zab nie przypomina mi to prawdziwego piktogramu .Poza przeczuciami i wygladem nie widze  zadnych przeslanek ze jest prawdziwy.Jest to moje zdanie ,a moje zdanie dla mnie liczy sie najbardziej.
Jezeli sie ktos nie zgadza to trudno.
A piktogramy ,sa ciekawym zjawiskiem Smile to prawda.

Portret użytkownika Fanka1

Na znaku promieniowania

Na znaku promieniowania radioaktywnego stosowanym przez ludzi nie ma tych trzech małych kółek. Jakby to mieliby być obcy znający ten ludzki znak, to trzech kółek by nie było. A poza tym dobrzy obcy by nam z Fukushimą pomogli a nie tak tylko ostrzegali. Wiedzieliby, że sobie z tym nie radzimy w ogóle i z tego powodu mamy "przes....".Sądzę, że to robota ludzi.

Portret użytkownika Alphard z Hydry

Pytanie rownoznaczne z

Pytanie rownoznaczne z zapytaniem, po czym rozpoznaje się że ktoś kłamie ?
Po prostu, intuicyjnie.
 
Prawdziwe kręgi są symetryczne co do centymetrów, i sprawiają wrażenie, jakby ktoś dosłownie wydrukował je na polu zbożowym, uwcześnie tworząc go na komputerze.
Przynajmniej ja mam takie wrazenie..

"no no !"
  - Ktoś, Gdzieś

Portret użytkownika Ewito

Wydmuszka: Rzepak to  nie

Wydmuszka:
Rzepak to  nie jest "Chwast"!! jest to roślina należąca do kapustowatych i oleistych, występuje w uprawach, choć dziczeć jej się zdarza Blum 3 
Mądrala z ciebie niemała....jak zwykle Wink

"Najwłaściwsza droga życiowa to ta, którą wyznacza i oświetla, gwiazda naszej intuicji"
"Dziwny jest ten świat......gdzie człowiekiem gardzi człowiek"

Portret użytkownika Ewito

To jest forum inteligencie,

To jest forum inteligencie,  więc "zamilcz"- to możesz sobie do żonki w tym jednym pokoju popiskiwać :/
A na przyszłość sie nieco doucz, bo wstyd wypisywać takie niemerytoryczne bzdury- Wydmuszko.....zajrzyj w głąb siebie Smile
Rzepak to roślina oleista, pastewna a nawet miododajna....ale uprawna Smile

"Najwłaściwsza droga życiowa to ta, którą wyznacza i oświetla, gwiazda naszej intuicji"
"Dziwny jest ten świat......gdzie człowiekiem gardzi człowiek"

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Roślina zbożowa? A co to

Roślina zbożowa? A co to znaczy. Czyżby kukurydzę albo słonecznik tez zaliczysz do zbóż. 
NIeważne.
Meritum mojej odpowiedzi nie był fakt jaka to roslina tylko czym kolega kierował się uważając ten krąg jak "fake".

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika pako1205

Zrozumiałem,że nie celem był

Zrozumiałem,że nie celem był rzepak,ale się stał.Co do tych piktogramów-pewności nikt nie ma,jednak zwracam uwagę na bezsensowność takich działań,jeżeli to zrobiły dowcipasy.Jaki cel?To kupa roboty,uwagi,żeby ewidentnych śladów nie zostawić,rzepak-już trochę lipa,rozmiary-całkiem okazałe,nawet na kręgi,jaki sens tego,pytam po raz ósmy,żeby co?Zabłysnąć na chwilę,że to na tej wsi,u tego farmera,czy,że Anglia nadal ma,bo to stała się "stolica" piktogramów...? Nie jesteśmy tu sami,nie rozumiemy bardzo wiele i taki jest stworzony porządek w tym bałaganie pozornym.

Skomentuj