Nowe tajemnicze morderstwo w pobliżu nawiedzonych tuneli Woodhead w Wielkiej Brytanii

Kategorie: 

Źródło: Kevin Cooke

Opuszczone Tunele w Derbyshire w Anglii, zostały okrzyknięte jednym z najbardziej nawiedzonych miejsc historycznych w Wielkiej Brytanii. Poczynając od makabrycznego zabójstwa pięciorga dzieci w 1960 roku, duchów pracowników tuneli kolejowych i bezgłowych jeźdźców, lista potencjalnych obserwacji duchów może znów wzrosnąć. W tym tygodniu policja ma zbadać inne możliwe morderstwo.

 

Tunele z linii Woodhead mają tak długą historię jak sam transport kolejowy w Wielkiej Brytanii. Linia, pierwotnie związana z Sheffield, Penistone i Manchester w północnej części Anglii została otwarta w 1845 roku po zakończeniu pierwszego tunelu. Pozwoliło to pociągom na przejazd pod wysokimi wrzosowiskami w Peak District. Drugi tunel został otwarty w 1853 roku, a trzeci w 1953 roku, gdy linia została zelektryfikowana. Niestety, tunele zostały zamknięte dla podróży pasażerskich w 1970 roku by ostatecznie wstrzymano przez nie ruch w roku 1981. To wtedy stały się one atrakcją dla miłośników zjawisk paranormalnych.

Zdjęcie z czasów budowy  obiektu
Autor: Ben Brooksbank

Istnieją relacje zgodnie z którymi głosy i krzyki o niewiadomym pochodzeniu, były słyszane przez pracowników placówki. Zgodnie z jedną z teorii, mają one należeć do ludzi którzy zginęli podczas pierwotnej konstrukcji. Jednym z najciekawszych duchów tuneli Woodhead jest jednak bezgłowy jeździec, którego to obserwowano regularnie w pobliżu miejsca, w którym hala została rozebrana w 1937 roku. Jednak najbardziej przerażające historie o duchach są związane z niesławnym morderstwem na pobliskich wrzosowiskach.

Zgodnie z gazetami z tamtego okresu od lipca 1963 do października 1965 roku, Ian Brady i Myra Hindley zamordowali pięcioro dzieci w okolicy tuneli. Torturowali je oraz napadali seksualnie co najmniej czworo z nich. Dwa ciała zostały wkrótce pochowane na Saddleworth Moor w Peak District, trzecie został znalezione 20 lat później.

Jak nie trudno się domyślić czwarte ciało nie zostało odnalezione, ale uważa się, że również zostało pochowane gdzieś w okolicy. Po dokonaniu tej straszliwej zbrodni sprawcy zostali skazani na dożywocie. Nie trzeba chyba dodawać, że od tamtej pory obszar ten stał się miejscem uznawanym powszechnie za nawiedzone.

Tunele Woodhead
Autor: John Fielding

Teraz wygląda na to, że doszło do kolejnego morderstwe w tunelach Woodland. Brytyjska policja rozpoczęła śledztwo w sprawie ciała mężczyzny znalezionego na wrzosowiskach w pobliżu tuneli. Badania pośmiertne przeprowadzone wczoraj wskazują na to, że śmierć 34-letniego mężczyzny z Rotherham jest conajmniej podejrzana. Inspektor Mick Cooper z Oddziału Policji w Derbyshire prosi każdego chętnego, w tym nawet łowców duchów, o pomoc w znalezieniu jakichkolwiek informacji, które mogą pomóc w ich dochodzeniu. Oczywiście, najprawdopodobniej mówił on to sarkastycznie, ale nigdy nie wiadomo, czy nowe tajemnicze morderstwo w pobliżu tuneli Woodland to tylko przypadek.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj