Nowe ustalenia na temat "prawdziwego" zabójcy prezydenta Kennediego

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Zabójstwo Johna Kennedy'ego w Stanach Zjednoczonych jest jedną z największych tajemnic historii. Morderstwo 35 prezydenta zostało popełnione w piątek 22 listopada 1963 roku w Dallas w Teksasie o godzinie 12:30 czasu lokalnego. Kennedy został śmiertelnie zraniony przez strzały z karabinu, gdy on i jego żona Jacqueline jechali w konwoju prezydenckim na Elm Street. Powszechnie wiadomo, że padło kilka strzałów. Dwa w kierunku Głowy Państwa oddał Oswald, ale jeden padł z bliska. Kula trafiła w głowę Kennediego z bardzo dziwnej trajektorii. Dlatego już w 1963 roku wiele osób uwierzyło, że prezydent zginął w wyniku jakiegoś spisku.

 

W dniu śmierci prezydenta Kennedy'ego powstał film, zrobiony amatorską kamerą. Będzie on później głównym dowodem w sądzie. Na zdjęciach widać moment śmierci prezydenta. Spróbujmy rozpatrzyć wszystko szczegółowo. Zacznijmy od chwili, gdy pierwsze kule trafiają w JFK. Strzela słynny Oswald. Następnie obserwujemy, jak żona Jacqueline pochyla się nad Kennedym, w prawej ręce trzymając rewolwer…. i to ona mierzy do Kennedy'ego z bliska. Mózg z roztrzaskanej czaszki i krew leci w jej stronę. Następnie w ręku Jacqueline widać duży rewolwer, prawdopodobnie kaliber 45. Pierwsza Dama odrzuca go tyłu. Prezydent umiera. Znamienne jest, że w tym momencie ochroniarz wyraźnie boi się spojrzeć na to, co dzieje się na tylnym siedzeniu limuzyny.

 

Wydaje się, że w śledztwie początkowo ustalono, kto, jak i dlaczego zabił JFK. Potem zrobiono jednak wszystko, aby ochronić prawdziwego sprawcę mordu przed karą. Oswald został zabity. Zabójca Oswalda również zmarł w dziwnych okolicznościach. Jacqueline żyła stosunkowo krótko, więc zabrała ze sobą tajemnicę do grobu. W tle chodzi prawdopodobnie o jakąś historię miłosną, w którą uwikłał się Kennedy. Motywy zabójstwa stają się więc jasne. Oczywiście to okropne, ale to jest życie i nic nie można temu zaradzić. Prezydent Kennedy został zastrzelony najprawdopdobniej przez własną żonę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Terenia z Torunia

Odniosę się teraz do fotek

Odniosę się teraz do fotek które przedstawił Baca. Mamy tutaj okładkę magazynu Life z 1963 na której widzimy czteroosobową limuzynę, którą rzekomo miał poruszać się JFK. Ktoś powie Life to Life i nie ma z czym dyskutować ponieważ w tamtych czasach Life był szalenie opiniotwórczy (tak jak niegdyś np. BBC na wyspach) ale dam sobie rękę uciąć, że Baca po prostu nie wie, że to właśnie Life miał w posiadaniu film Zaprudera i dopiero w latach 70-tych wyrokiem sądu (niezłomna postawa prokuratora Garrisona) film ten został pokazany opini publicznej.

Pamiętego dnia gdy kanał ABC (chyba, jeśli dobrze pamiętam) wyemitował kluczowe klatki z filmu Zaprudera ameryka doznała szoku. Nie dość, że limuzyna okazała się być 6-cio osobowa to jeszcze widzimy jak JFK dostaje postrzał z przodu a nie tylko z tyłu jak chciała komisja Warrena.

Autentycznie wówczas ameryka była w szoku i na fali publicznych protestów powołano koleją komisję HSCA w 1976 roku, czyli prawie rok po publikacji filmu Zaprudera.

Komisja Warrena doskonale znała film Zaprudera ale olewała go na rzecz narzuconej retoryki o trzech strzałach Oswalda i magicznej kuli. Przypomijmy, że bardzo duży wpływ na komisję Warrena miał nikt inny jak Lyndon Johnson, którego to Jackie publicznie (!) oskarżała jako głównego inicjatora zamachu. Oczywiście mało kto w latach 60-tych brał po uwagę słowa cytuje: rozgoryczonej wdowy.

Co do samych zdjęć Bacy. Zdjęcia te po prostu pochodzą z licznych rekonstrukcji jakie zrobiło secret service/ FBI na potrzeby komisji Warrena - ot i cała prawda. Nawet widać na nich, że w samochodzie siedzą bardzo podobne osoby do JFK i Jackie. Owszem, można zadać sobie pytanie, dlaczego 4-ro osobowa limuzyna. Zwykłe partactwo czy może jednak coś więcej. Może ktoś chciał (Life plus komisja Warrena) aby opinia publiczna właśnie tak zapamiętała te wydarzenia.

Przypomjmy, że tuż po samym zamachu olewano zeznania samego gubernatora, który siedział przed JFK a którego zeznania podważały teorię tzw. magicznej kuli komisji Warrena.

Dopiero gdy wypłynął film Zaprudera, Nixa oraz Muchmore amerykanie zobaczyli jak było naprawdę. Śmiertelny strzał padł z przodu zza parkanu. To właśnie widzimy na filmie Nixa - moment strzału i reakcję ludzi. Wszyscy odruchowo zaczynają patrzeć na wzgórzę i biegną w stronę słynnego parkanu.

Tak więc moi drodzy odpuście sobie te głupawe konspiracje w postaci efektu mandeli i poczytajcie sobie ustalenia zespołu Garrisona czy komisji HSCA ponieważ zarówno Garrison jak i HSCA byli bardzo blisko rozwiązania sprawy. Co więcej Garrison był blisko (już w latach 60-tych) postawienia przed sądem osób biorących udział w zamchu ale niestety jak to bywa osoby te zostały zlikwidowane.

Portret użytkownika Terenia z Torunia

Od 1963 komisja Warrena wraz

Od 1963 komisja Warrena wraz z mediami pokroju Life urabiało opinię publiczną co do wydarzeń w Dallas. Dopiero wyświetlenie filmu Zaprudera w 1975 roku zmieniło wszystko. Przypomijny, że film tez został upubliczniony w wyniku sądowego nakazu (!).

Portret użytkownika r.abin

W połowie filmu widać ekran

W połowie filmu widać ekran monitora komputerowego z napisami cyrylicą. Jakaś siła chce skierować podejrzenia na Putina. To jest film nagrany z netu przez Rosjanina (sprawdzić czy nie Ukraińca)

Portret użytkownika Terenia z Torunia

1* Opinia publiczna poznała

1* Opinia publiczna poznała film Zaprudera dzięki niezłomnej postawie prokuratora Garrisona.

2* W sprawie JFK nie ma żadnego efektu mandeli. Oryginalny film przedstawia lizmuzynę w której siedzą: kierowca + ochroniarz, gubernator + żona (środkowy rząd siedzeń), na tylnych siedzeniach JFK + żona. Film na którym widzimy tylko cztery siedzenia to jest rekonstrukcja wydarzeń (!) przeprowadzona przez Secret Service. Swoją drogą wykazali się zwykłem partactwem i teraz masa ludzi wierzy w jakiś spisek z podmienionymi samochodami albo głupawym efektem mandeli.

* link do filmu Zaprudera - https://www.youtube.com/watch?v=iU83R7rpXQY (jest tak jak było. Limuzyna z sześcioma siedzeniami)

* link do filmu secret service - https://www.youtube.com/watch?v=XY02Qkuc_f8 (również lizmuzyna z sześcioma siedzeniami)

* https://www.youtube.com/watch?v=OeLpnnwEQUY - link do filmu secret service z rekonstrukcji wydarzeń. Tutaj mamy zwykłe partactwo. W reksonstrukcji wydarzeń została użyta limuzyna z czterema  siedzeniami.

Ot i cały ten wasz efekt mandeli.

Portret użytkownika Terenia z Torunia

Teza, że JFK został

Teza, że JFK został zasrzelony przez swoją małożnkę jest jeszcze bardziej absurdalna od tej, że zrobił to siedzący z przodu ochroniarz.

JFK śmiertelny strzał dostał w głowę - kula nadleciała od przodu (i z boku). Ślady po kuli zachowały się w postaci otworu w przedniej szybie oraz śladu na tylnym oparciu siedzenia. To prokurator Garrison jako pierwszy stwierdził, że śmerconośny strzał oddał strzelec stojący za parkanem (czyli lot kuli od przodu i z lewa) i jako pierwszy publicznie ogłosił, że śmierć JFK była spiskiem.

Portret użytkownika lipka

Co zaskakuje - jakiej

Co zaskakuje - jakiej kobiecie przyszłoby do głowy uciekać z samochodu gdy zabito jej męża a ona siedzi obok? Tylko tej, która sama strzelała. Jako ciekawostkę można dodać, że jej ojciec był maklerem giełdowym, w młodości należał do tajnego bractwa. W czasach młodości ojca "pierwszej damy" powstało kilka tajnych stowarzyszeń powiązanych z zakonem synów przymierza, więc wiadomości o rezerwie federalnej mogą mieć mocne fundamenty. Nie od dziś wiadomo, że facet jest głową ale tą głową kręci szyja czyli kobieta, więc co zazdrość? Bzdura. Inna sprawa, że bez "błogosławieństwa" pewnych "służb" nikt nie zajmie tak ważnego stanowiska dlatego tak wielu prezydentów w Usa zostało zamordowanych bo nie spełniali oczekiwań. 

Portret użytkownika Bizon

Przyznam, że sam temat i

Przyznam, że sam temat i artykuł szalenie intrygujący, na nowo budzący zainteresowanie historią. Przyczepię się tylko do jednego, stwierdzenie, że pierwsza dama żyła stosunkowo niedługo jest błędne, bo zmarła dopiero w 1994 roku dożywając sędziwego wieku i bardzo wiele lat minęło do tego czasu od samego zamachu.

Strony

Skomentuj