Nowe zasady dla użytkowników Inne Medium

Kategorie: 

Inne Medium
W związku z trudną sytuacją na portalu (ataki na użytkowników, wyzwiska, prowokacje itd.) wychodzę z propozycją aby załagodzić spór, przywrócić ład i kulturę wypowiedzi. Właściwie to propozycja jest nie do odrzucenia i będzie dotyczyła wszystkich - nawet tych, którzy się na to nie zgadzają.

 

Największe wojny słowne miały miejsce między Bacą i jego zwolennikami a przeciwnikami - wszyscy o tym wiedzą. Dlatego jestem zdania, że należy rozdzielić dwa obozy a ja, John Moll, będę osobiście pilnował aby nikt nie złamał wprowadzonych zasad.

 

Jeśli ktoś z pierwszego obozu, nazwijmy go "Bacowego", będzie pisał coś (cokolwiek) na temat kogoś z drugiego obozu, dajmy na to "Antybacowego", to jego komentarz zostanie wycięty a użytkownik będzie zablokowany na 24 godziny. Zasada działa w obie strony. Pierwsze złamanie tej zasady to ban na 24h, drugie to ban na stałe bez możliwości powrotu. W przypadku użytkowników, którzy dopiero założą swoje konto i złamią zasadę, ban będzie przyznawany od razu na stałe.

 

Osoby z jednego obozu mają absolutny zakaz pisania na temat osób z drugiego obozu, i na odwrót. Moderacji nie będą poddawane komentarze, które dotyczą artykułu i są napisane merytorycznie. Czyli wpis typu: "autor ma chyba nas**ne w głowie" będzie wycięty w całości. Prowokacje, wyzwiska, zaczepki, komentarze nie na temat oraz jakiekolwiek komentarze kierowane do osób z drugiego obozu będą usuwane i poleci ban - zgodnie z opisaną na górze zasadą.

 

Niech wszyscy zapamiętają jedno - jeśli ktoś złamie zasady, nie reagować na to, tzn. nie odpisywać, nie reagować na jakiekolwiek prowokacje. Można ewentualnie zgłosić nadużycie, co ułatwi sprawę, ale wpis i tak zniknie a jego autor będzie zablokowany.

 

Mam nadzieję, że nie trzeba wdawać się w szczegóły co do tych dwóch obozów - kto do jakiego należy, i że wszystko jest w miarę jasno opisane. Zmiany mogą wydawać się dość radykalne, ale osobiście uważam że jest to dobry krok ku normalności. Zasady będą obowiązywać wraz z pojawieniem się tego artykułu. Pozdrawiam wszystkich.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika zŁo3000

 widzisz autor masz budyń w

 widzisz autor masz budyń w głowie - ja całkiem niedawno prosiłem o usuniecie mojego konta powołując się na regulamin innemedium więc zapewne wiesz jak bardzo mnie obchodzi przestrzeganie regulaminu - a teraz pewnie wytniesz mój komentarz

Portret użytkownika kuzYn

Jak można usunąć coś co nie

Jak można usunąć coś co nie istnieje ? Zarejestruj się najpierw zły budyniu, a następnie złóż wniosek w 3 egzemplarzach z prośbą o usunięcie konta. Admin rozpatrzy to w terminie 6-ciu miesięcy. Ty w tym czasie możesz nadal pisać dyrdymały tak jak teraz. Biggrin

 

Portret użytkownika WEREDNA

Super, dzieki! Fajnie bylo

Super, dzieki!
Fajnie bylo wejsc sobie na ten portal i czasem cos przeczytac, te glupie zagrywki slowne miedzy uzytkownikami jakos dalo sie ignorowac ( p o c o tracic czas na czytanie wypowiedzi ludzi, ktorzy nudza sie w swoim zyciu). Osobiscie nie wybrtalam sobie zadnej grupy zwolennikow, ale obecne zmiany uznaje jako ograniczenie wolnosci wypowiedzi wlasnego zdania. Tak byc nie powinno, na pewnonie na tym portalu, gdzie wlasnie poruszane sa kwestie inwigilacji oraz ograniczen indywidualizmu jednostki spoleczenstwa. Nie popieram tej hipokryzji adminie. Szkoda, ze portal niegdys ciekawy i intrygujacy zamienil sie w portal :" dwa plemiona". Proponowalabym osoba, ktore czuja nieodparta potrzebe krytykowania i uwlaszczania sobie nawzajem, aby zalozyly sobie osobny portal i tam wrzucaly sobie nawzajem. Żaden "admin" wtedy nie bedzie musial sie glowic jak zapanowac nad banda rozjuszonych i pelnych jadu uzytkownikow, a wy drodzy pelni zawisci bedziecie mogli dac upust swoim pierwotnym potrzebom bez uprzykrzania zycia innym. Ja jako wierny "czytający" chętnie czytalabym pod artykulem komentarze na temat artykulu i ewentualnie poznawala zdanie innych osob na omawiany temat zamiast czytac potyczki slowne miedzy"baco zwolennikami" a "baco przeciwnikami". (wybaczcie prosze ewentualne bledy stylistyczne lub ortograficzne- ucze sie dopiero polskiego jezyka).

Portret użytkownika Xystos

Panowie Wspolforumowicze jest

Panowie Wspolforumowicze

jest wyjscie z sytuacji,powrot do zasad dzialania forum´s
z lat ´90tych - podajac przy wpisie pelny IP adress i
adress serwera np. Stockholm
w ten sposob dyskutanci beda zorietowani skad "stuka" nasz
dyskutant ..,puzniej juz bedzie latwo .."kaszka z mleczkiem".

Pzdr.

Strony

Skomentuj