Nowo odkryty satelita Księżyca nie pochodzi z Ziemi

Kategorie: 

Źródło:

Na Księżycu widziano już rozmaite anomalie, ale ta najnowsza jest doprawdy zadziwiająca. Astronomowie wypatrzyli niezwykły obiekt orbitujący wokół srebrnego globu. Innymi słowy nasz satelita zyskał satelię, a jego pojawienie się jest uznawane za zagadkę i nigdy wcześniej nie zaobserwowano niczego podobnego.

 

Odkryty obiekt oznaczony jest tymczasowym numerem XG02E65. Na podstawie jego jasności uznano, że musi być struktura o średnicy 16 do 20 metrów. Pojawiły się też podejrzenia niektórych naukowców sugerujące, że obiekt ten jest zabłąkaną asteroidą. Jeśli tak, to mamy szczęście, że ta rzekoma skała nie spadła na Ziemię, ponieważ grziłoby to powtórką z deszczu meteorów nad Czelabińskiem.

 

Jednak trzeba zaznaczyć, że nie wiadomo czy na pewno jest to jakaś kosmiczna skała złapana przez pole grawitacyjne Księżyca czy też po prostu jakiś obiekt wybrał taki sposób zadokowania na chwilę w naszej przestrzeni kosmicznej. Sądząc po niewielkich rozmiarach mogłaby to być na przykład sonda badawcza jakiejś obcej cywilizacji, która jak my ciągle poszukuje innego inteligentnego życia we wszechświecie.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.8 (4 votes)
loading...

Komentarze

Strony

Skomentuj