Nowoodkryte narzędzia z Chin rzucają nowe światło na historię ludzkości!

Kategorie: 

Źródło: Linda Spashett

Świat paleoantropologów wrze, a stare teorie umierają. Po wielu latach wykopalisk w Chinach grupa archeologów dokonała przełomowego odkrycia. Znalezione antyczne narzędzia zdają się udowadniać, że ludzkość opuściła Afrykę i przybyła do Azji znacznie wcześniej, niż było to wcześniej zakładane!

Wykopaliska w Shangchen, prowadzone przez Zhaoyu Zhu zaowocowały unikatowym znaleziskiem - różnego typu antycznymi narzędziami, jak odpowiednik młotka, szpachelki, a możliwe, że także broni. Co ciekawe, większość wykonano z kwarcytu i kwarcu, których duże nagromadzenie jest ponad 5 kilometrów dalej, w górach Quinling.

Przedmioty zostały stworzone prawdopodobnie nawet ponad 2 miliony lat temu. Jest to wyjątkowo istotne, gdyż poprzedni najstarszy ślad człowieka poza Afryką został odkryty w Gruzji, będąc dodatkowo ponad 270 tysięcy lat młodszy! Jak uważa Gerrit van den Bergh, naukowiec z Uniwersytetu Wollongong, podobnych odkryć może być więcej, jednak większość funduszy skierowanych jest na poszukiwania w Afryce. Trudno powiedzieć, ile jeszcze nie wiemy.

 

Pojawienie się nowych informacji daje nam cenną lekcję. Nauka nie może być osadzona stabilnie na starych teoriach, gdyż zawsze może pojawić się coś, co wywróci ją do góry nogami. Choć w tym przypadku kwestionowało się jedynie moment wyjścia z Afryki, ile innych teorii oraz hipotez może okazać się jeszcze nieprawidłowych? A ile dowodów zostało zignorowanych, gdyż wynikające z nich zmiany w nauce byłyby zbyt kontrowersyjne?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika n..

Prawda jest taka, że każda

Prawda jest taka, że każda metoda badawcza przynosi odmienne wyniki, a żadna nie odpowiada rzeczywistości!

Rzetelny,  naukowy eksperyment wykazał, że proces "szybkiej petryfikacji" (który w naturze rzekomo miał trwać "miliony lat") z absolutną pewnością zachodził również w czasach całkiem nieodległych!
Używając odpowiedniego ciśnienia i temperatury badacze powtórzyli ten proces w laboratorium, i to w ciągu kilku dni! (Advanced Materials, t. 17, styczeń 2005, s. 73-77)

Większość funduszy skierowanych jest na poszukiwania w Afryce, bo głównie tam ludzie zostali pogrzebani żywcem, i "zakonserwowani" podczas licznych katastrof naturalnych, więc ich ciała nie zgniły jak inne, lecz "skamieniały"!
Te skamieniałości zachowały się w warstwach popiołów wulkanicznych, powstałych całkiem niedawno w ciągu bardzo krótkiego czasu!
(przecież nawet w ciągu paru godzin mogą powstawać warstwy o grubości dochodzącej do 50 metrów, a przykładem tego jest erupcja wulkanu  Mount St. Helens z roku 1980 i 1983)

Każda istniejąca metoda "datowania" jest wadliwa, i nie istnieje żadna, która pozwoliłaby na absolutnie pewne datowanie!
Gdy przebadano bazalt Etny (pochodzący z roku 1792) metodą potas-argon, to błąd datowania wynosił 210000 lat! Czyli wynik ten był zupełnie bezsensowny!
Albo inny, znany przykład: w 1996 roku "badacze" stwierdzili, że artefakty z Queensland (znalezione w skałach Jinmiun) liczą sobie 176000 lat, ale już dwa lata później, z użyciem "nowszych" technik określono ten wiek na jedyne 10000 lat!
To pokazuje, że "datowania" przyjmowane są arbitralnie, a większość została zwyczajnie zmyślona!
 Dlatego rzetelni naukowcy mówią to głośno, że całe pokolenia badajacych "ewolucję" majstrowały i majstrują przy niej po omacku!
Niestety, powaga nauki wykorzystana jest przez nich do utrwalania fałszerstw i oszustw!
Ale:
"Oto, co rzekł Jehowa, twój Wykupiciel, i twój Twórca już od łona matki: „Ja, Jehowa, czynię wszystko, sam rozpinam niebiosa, rozpościeram ziemię. Kto był ze mną?  Ja obracam wniwecz znaki próżnych gadułów i to ja przywodzę wróżbitów do szaleńczego postępowania; mędrców kieruję wstecz, a ich wiedzę obracam w głupstwo." (Izajasza 44:24,25)

"Napisano bowiem: „Sprawię, że zginie mądrość mędrców, i odtrącę inteligencję intelektualistów”.  Gdzież jest mędrzec? Gdzież uczony w piśmie? Gdzież uczestnik dysput tego systemu rzeczy? Czyż Bóg nie obrócił mądrości świata w głupstwo?" (1Koryntian 1:19,20)

Portret użytkownika hyh

Dlaczego ten swiat jest taki

Dlaczego ten swiat jest taki poroniony, przeciez gdyby naukowcy sie zjednoczyli i zaczeli kopac razem...w starych miejscach gdzie byly kultury to dawno by moze sie wyjasnilo kto i czym zbudowal ten swiat?

Chiny maja piramidy ktorych nikt nie moze ruszyc... Egipt ma to samo...

Nie mowiac o badaniach w dzungli gdzie mozna by zlokalizowac pewnie nowe obiekty.

a juz najbardziej chore i wkurzajace jest szukanie artefaktow na Google Earth - i nikt nie jedzie potem potwierdzic odkrycia rozbitego UFO czy schodow na Antarktydzie.... jakby to byl Mars nieosiagalny...

Dramat ta ludzkosc w trzech aktach. Chiny ,Rosja , USA.

Portret użytkownika leszekk

Problem też w tym, że sama

Problem też w tym, że sama nauka to zbiór teorii, które ktoś próbuje udowodnić. I niestety w przypadku historii i archeologii ich wyznawcy obecnie kręcą już przysłowiowe piruety na wacku żeby to udowodnić a wszystko co im psuje koncepcje jest wyrzucane z kanonu. Więc to co obecnie nazywa się "nauką" wcale nią nie jest bo powinno być tak jak napisałeś. Powinno się uczciwie weryfikować fakty.

Leszek

Skomentuj