Nowozelandczycy rozmawiają o tajemniczej spiralnej poświacie na niebie

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Mieszkańcy Nowej Zelandii byli świadkami niezwykłego zjawiska na niebie. Nagle mogli zobaczyć wyraźną spiralę, która jaśniało na nocnym niebie. WIelu było zdumionych tym co widzą na własne oczy.

 

Zjawisko przypominało wolno obracający się dysk światła z długimi kolcami. Niektózy twierdzą że to było jak ogromna galaktyka spiralna, która po prostu wisiała na niebie i powoli dryfowała.

W Internecie od razu pojawiło się wiele hipotez wiążących to zjawisko ze zjawiskami paranormalnymi. Istnieje jednak również wersja naukowa. Tak więc według fizyka Richarda Eastera z Uniwersytetu w Auckland może to być ślad po rakiecie, za pomocą której umieszczono satelitę na orbicie.

 

Kiedy paliwo jest wyrzucane z tyłu, ma zasadniczo wodę i dwutlenek węgla. Na krótko tworzą się  wtedy finezyjne chmury w przestrzeni oświetlone słońcem z powodu dużej wusokości. Spirale to przeważnie odrzucone człony rakiety po separcji od reszty rakiety. Są one regularnie obserwowane wszędzie tam gdzie znajdują się kosmodromy. 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Lucas

Eeee, no skoro to "paliwo

Eeee, no skoro to "paliwo jest wyrzucane z tyłu, które ma zasadniczo wodę i dwutlenek węgla, a wtedy Na krótko tworzą się  wtedy finezyjne chmury w przestrzeni oświetlone słońcem z powodu dużej wusokości" to wszystko jasne Smile

Jak zgrabnie wyjaśnione. Czego się więcej zastanawiać Smile

Skomentuj