Nowy krąg w zbożu zlokalizowany w hrabstwie Wiltshire

Kategorie: 

Krąg z Yatesbury z 17 lipca 2012

Sezon kręgów w zbożu w pełni. Co kilka dni znajdowane są nowe piktogramy. Ostatni taki przypadek miał miejsce wczoraj w miejscowości Yatesbury.

 

Na lokalnym polu pojawił się piękny wzór przedstawiający regularny sześciokąt i wpisany weń został majestatyczny kwiat. Widać wyraźnie, że kwiat wydaje się być otoczony okręgiem. Czy ten konkretny piktogram może być kolejnym przekazem do naszej cywilizacji? Gdyby spróbować sobie wyobrazić sposoby komunikowania się z nami, jakie mogliby próbować obrać obcy byłyby to właśnie symbole.

 

Sami zrobiliśmy to samo i wysłaliśmy symbole w postaci przekazu od naszej cywilizacji, jaki szybuje w sondach kosmicznych Voyager i Pionier.

 

W przypadku kręgów jak ten powstaje pytanie, czy to możliwe, że kilkoro ludzi z deską i sznurkiem bez odpowiedniej koordynacji z powietrza jest w stanie coś takiego ugnieść na polu? Czy da się zrobić to wyłącznie z pozycjonowaniem GPS, które jak wiemy ma wprowadzony celowo błąd rzędu kilku do kilkunastu metrów? Kręgi w Wiltshire mogą być atrakcją turystyczna, ale mogą również nieść za sobą jakiś przekaz.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika konrad

fale podnoszące wibracje

fale podnoszące wibracje dochodzą coraz Mocniej , kulminacja nastapi 21 Grudnia puzniej będzie stopniowo opadać ale nie szybko bo to Będzie  trwało o wiele dłuzej ...........................................................

Portret użytkownika Roobaczkowa

 Ten niby ,,kwiatek " ma 12

 Ten niby ,,kwiatek " ma 12 promieni więc może symbolizować rok. Trop potwierdza wpisanie promieni w koło - Słońce. Rok to przecież jeden obrót Ziemi wokół Słońca. Taki sześciokąt to symbol żywiołu powietrza.  Powietrze jest między innymi symbolem ,,dążenia do wolności" (swobodny oddech). Może więc jest to symboliczne przedstawienie, że w jakiś sposób w tym roku wyzwolimy się od czegoś.  ,,ROK WOLNOŚCI"12-ście symbolizuje też w astrologii ryby (koniec starego i początek nowego roku kalendarzowego). Może to być wskazanie miejsca w czasie- przełom roku. Albo jakiś symbol dotyczacy przejścia z ery ryb do kolejnej ery.  

Portret użytkownika Lela

pewnie część kręgów jest

pewnie część kręgów jest sfałszowana. jednak deska i GPS nie rozwiązuje zagadki kręgów sprzed setek lat. są obrazy, przekazy i literatura z XVII w. mówiąca o tajemniczych labiryntach w zbożu wygniecionych z zadziwiającą precyzją. kto też robił kregi w czasie wojny? partyzanci mieli raczej co innego do roboty niż deptać całą noc wzorki w polu...

Portret użytkownika Karamba

O tym wszystkim sceptycy

O tym wszystkim sceptycy bardzo lubią nie myśleć, kiedy rzucają swoje oczywiste tłumaczenia w klimacie "deseczka i sznureczek".Osobiście bardzo jestem ciekaw, czy w ogóle ludzie takie cudo jak chociażby to na zdjęciu potrafiliby zrobić. Niektórzy tu próbują wmawiać innym, że to dziecinnie łatwe (skoro kilku żartownisiów w jedną noc bez wzbudzania niczyjej uwagi daje sobie rade), ale dowodów na to brak. Czy ktoś ma odwagę nakręcić amatorski dokument i samemu wykołować w polu taki krąg? Czy któryś z tych fanatycznych sceptyków ma dość odwagi, by wziąć sprawę w swoje ręce i raz na zawsze udowodnić, że to fake i zrobić taki zaawansowany krąg w zborzu samemu?Niezależnie od tego, czyja to robota, jest to cholernie dobra robota. Śmiało można uznać te wszystkie kręgi za artystyczne dzieła. Autor tych cudów jest w mojej ocenie wybitnym artystą który gdyby się ujawnił, mógłby stać się sławny na całym świecie. Dlaczego więc nikt się nie ujawnia? Dlaczego takie cuda przypisuje się jakimś żartownisiom, którzy celowo dla śmiechu tworzą tak skomplikowane i piękne wzory? Jeśli to naprawdę sprawka ludzi, to brak w tym wszystkim moim zdaniem logiki. Patrząc na to ile jest tych kręgów na świecie i od jak dawna są obserwowane trudno jest mi uwierzyć, że nikt do tej pory nie przyznał się do zrobienia czegoś takiego i nie udowodnił, że to sprawka ludzi. Czyli mamy dwa wielkie spiski: jeden, że to dzieło UFO czego nikt nie umie udowodnić, oraz drugi, że to dzieło ludzi, czego też nikt nie potrafi udowodnić...

Skomentuj