Jak obalić (płaski) system?

Kategorie: 

http://www.makepartsfast.com/2012/08/4096/3d-printers-we-want-what-we-want-when-we-want-it/

Jak obalić system? Znana w kręgach idiotów sieć branży rtv ma co prawda na myśli obalenie systemu Windows 7 i przejście na „ósemkę” ale przecież jeszcze nie wszyscy homo sapiens  to idioci. Ludzie nie będący debilami wiedzą doskonale że każdy człowiek na planecie Ziemia żyje w przededniu rewolucji. Jakiejś poważnej rewolucji i raczej na pewno innej od tej czekających klientelę rtv.

 

Kopernik bowiem żył przed poważną rewolucją, Sokrates żył przed rewolucją, Ludwik któryś tam również żył przed rewolucją, a nawet człowiek pierwotny tak sobie żył beztrosko. Każdy przedstawiciel naszego gatunku w pewnym momencie musiał stawić czoło rewolucji – to po prostu wynika z historii. To nieuchronne. Można zatem śmiało stwierdzić, że każdy z nas także żyje w przededniu rewolucji.  Jakiejś na pewno i na pewno nie debilnej.

 

Rewolucja jaka nas czeka w najbliższej przyszłości dotyczy ściągania z sieci... przedmiotów. Skok w nową epokę internetu umożliwiło wygaśnięcie kluczowych patentów dotyczących technologii drukowania 3D. Po 20 latach technologia ta stanęła w końcu otworem ku szerokim rzeszom rewolucjonistów. Rozmaite, w tym polskie firmy, co chwilę wypuszczają na rynek coraz tańsze modele drukarek 3D. Są one coraz tańsze i coraz lepsze. Jest tego tyle że nie warto przynudzać. Ważne jest to że chwili obecnej technologia drukowania przedmiotów wykazuje silną tendencję odejścia od plastiku i wdrożenia jako surowca specjalnej porcelany która po wypaleniu zamienia się w... metal.

 

Możliwości jakie oferuje to rozwiązanie są nieograniczone. Każdy będzie mógł na przykład sobie wydrukować broń na wypadek gdyby rząd zapomniał go obronić lub zareagować na wypadek bandyckiego (czytaj brawurowego) nalotu policji na bezbronną matkę z dzieckiem, co niestety w naszym kraju zdarza się coraz to częściej. Pomyłki przy wysadzaniu drzwi do mieszkań, masowe seryjne samobójstwa kluczowych świadków, powybijane przez bandytów w kominiarkach zęby i połamane kręgosłupy niewinnych ofiar  – to już posępna norma w Polsce.

 

Rewolucja niesie nadzieję na poprawę losu niewinnych ofiar systemu. Sławny, przezacny i powszechnie szanowany za swoją działalność „non profit” serwis społecznościowy thepiratebay.org już dziś wychodzi naprzeciw wszystkim umęczonym rewolucjonistom oferując całkowicie bezinteresownie bogatą ofertę  trójwymiarowych modeli do wydrukowania. 

 

Na przykład karabinek automatyczny AR – 15, który nie musi ale może w ferworze rewolucji przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść.

https://thepiratebay.se/torrent/7483897/AR-15_Lower_Receiver___5rd_Magazine

https://thepiratebay.se/torrent/7477522/AR15_IGES_files_for_Machining_(Upper_Lower_Handle)

Inne serwery starają się nie pozostać w tyle podczas tej swoistej zimnej wojny:

http://www.thingiverse.com/thing:11770

Na broni jednak świat rewolucjonistów się nie kończy. Wśród mnóstwa wartościowych lub może raczej „bezwartościowych” skanów 3D już jest już również do pobrania całkowicie za darmo wierny model głowy Zuckerberga. Nie każdy w końcu rewolucjonista lubi bezsensownie niszczyć arbuzy lub butelki.

https://thepiratebay.se/torrent/7290854/Zuckerberg_Head

Powoli, a jednak nieuchronnie, dobiega tym samym końca epoka drukowania badziewnych kaczuszek lub połamanych „nieodżałowanych” klapek do komórki a zaczyna się epoka zabawek dla dużych chłopców.

Wszys

tko to oczywiście zgodnie z prawem które, (na szczęście dla rewolucjonistów), tradycyjnie dostało zdeklasowane i pozostawione daleko w tyle za radosną rewolucyjną rzeczywistością wyprzedzając totalitarnych debili o całą klasę wielkości. Chcą (póki co nieudolnie Smile zakazać ściągania muzyki i filmów a już jest broń w sieci! Świat idzie do przodu czy się to komuś podoba czy nie i nie pozostaje nam nic innego jak odkładanie  pieniążków na „porcelanową” drukarkę 3D i szykowanie się na (technologiczną) rewolucję.

 

Rzecz jasna na użytek... własny... Smile

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Materialination

Bardzo celny artykuł. Myślę,

Bardzo celny artykuł. Myślę, że powoli mamy do czyniania z początkiem rewolucji, o której pisze Anderson w swojej nowej książce: "makers".

W Materialintion umożliwiamy naszej społeczności eksperymentowanie i zaponznie się z drukarkami 3d, dlatego jeśli chcielibyście zobaczyć jakieś przedmioty, albo wydrukować coś dla siebie, serdecznie zaprazamy. Można znaleźć nas na Facebooku.  

Skomentuj