Obce cywilizacje mogą pobierać energię z czarnych dziur

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Fizycy Luca Comisso z Columbia University i Felipe Asenjo z University of Adolfo Ibáñez w Chile ujawnili niedawno wyniki swojego nowego badania. Zgodnie z ich pracą naukową, "gorąca zupa plazmy" wytwarzana tuż za horyzontem zdarzeń czarnej dziury, może posłużyć za źródło zasilania dla cywilizacji o wystarczająco wysokim poziomie rozwoju.

Mimo iż my sami nie jesteśmy w stanie tego osiagnąć, możemy zaobserwować "inną" potencjalną cywilizację która pobiera energię z czarnej dziury. Ponieważ badacze wiedzą, jak powinien wyglądać taki proces ekstrakcji energii, jego zaobserwowanie doprowadzi nas do rozwiniętej cywilizacji obcych. Oczywiście badacze, opieraliby się głównie na swoich symulacjach, lecz nawet przybliżony obraz tego procesu, może zbliżyć nas do odkrycia pozaziemskiej cywilizacji. 

Zgodnie ze słowami jednego z badaczy:

Czarne dziury są powszechnie otoczone gorącą "zupą" cząstek plazmy, które niosą pole magnetyczne. Nasza teoria pokazuje, że gdy linie pola magnetycznego odłączają się i łączą się ponownie, w odpowiedni sposób, mogą przyspieszyć cząstki plazmy do energii ujemnej i można wydobyć duże ilości energii czarnej dziury.[...]
Obliczyliśmy, że proces zasilania plazmą może osiągnąć wydajność 150 procent, znacznie wyższą niż jakakolwiek elektrownia działająca na Ziemi. Osiągnięcie wydajności większej niż 100 procent jest możliwe, ponieważ czarne dziury wyciekają energię, która jest rozdawana za darmo plazmie wydostającej się z czarnej dziury.

Warto zauważyć, że temat obcych cywilizacji, jest ostatnio podejmowany przez wiele prac naukowych. Niedawno informowaliśmy o naukowcach z University of Rochester, którzy nawiązali do słynnego równania Drake'a i stwierdzili, że inteligentne obce cywilizacje definitywnie istniały przed naszą. Jeszcze w Maju ubiegłego roku, rozprawiano natomiast o artykule naukowym opublikowanym w Scientific Reports. Astronomowie sugerowali w nim, że odpowiednio zaawansowana cywilizacja, byłaby w stanie poinformować całą galaktykę o swoim istnieniu dzięki falom grawitacyjnym. Najnowszy pomysł uwzględniający obserwacje czarnych dziur, jest więc kolejnym pomysłem mającym odnieść się do tego zagadnienia. Jak wskazują ostatnie lata, nie będzie on raczej ostatnim.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj