Obce cywilizacje mogą wysyłać nam międzygwiezdne wiadomości kwantowe

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy twierdzą, że możemy błędnie odczytywać obce sygnały. Inteligentna obca cywilizacja mogłaby wysyłać wiadomości kwantowe na Ziemię. Gdyby kosmici chcieli wysyłać nam wiadomości z odległości 30 lat świetlnych, mogliby użyć promieni rentgenowskich i technologii kwantowej.

 

Na Ziemi naukowcy zakodowali już informacje w stanach kwantowych cząstek światła, czyli fotonów. Korzystając ze specjalnych właściwości fotonów, przekazali te informacje niezawodnie. Zespoły badawcze wysłały dane do innych laboratoriów na całym świecie – jako dowód koncepcji kwantowego Internetu – oraz do satelitów krążących wokół Ziemi.

 

Inteligentni kosmici, jeśli istnieją, mogliby również korzystać z komunikacji kwantowej, mówi fizyk teoretyczny Arjun Berera. Główną przeszkodą w komunikacji kwantowej jest dekoherencja, w której cząstka kwantowa traci swoją kwantyzację podczas interakcji z otoczeniem.

„Stany kwantowe, o których zwykle myślisz, są bardzo kruche, a jeśli zachodzi jakakolwiek interakcja zewnętrzna, w pewnym sensie niszczysz ten stan” ", mówi Berera.

Według nowego badania, komunikacja kwantowa może działać na ogromne odległości w kosmosie - nie tylko między układami słonecznymi, ale także między galaktykami. Jeśli to prawda, to gdybyśmy mieli sposób na przechwytywanie takich wiadomości, moglibyśmy potencjalnie bądź świadomy całej międzygalaktycznej sieci wiadomości z całego wszechświata.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika jaa

W, jaki sposób można się

W, jaki sposób można się komunikować z jakichś odległych galaktyk? Zakładając, że gdzieś są istoty cielesne albo telepatyczne najlepiej wysyłać informacje technologią telepatyczną. Czy ktoś już serwował ludziom coś takiego? Z, różnych tekstów, też tych o wydźwięku religijnym wynika, że tak.

Skomentuj