Obce cywilizacjie mogą myśleć że nasza planeta jest pozbawiona życia

Kategorie: 

dreamstime

Niektórzy naukowcy uważają, że powodem dla którego żadna zaawansowana cywilizacja nie skontaktowała się jeszcze z nami może być unikalność inteligentnego życia. Jednak zgodnie z ostatnio powstałą teorią wyjaśnienie tej zagadki może się okazać jeszcze prostsze. Nie wykluczone, że zdaniem obcych cywilizacji nasza planeta może być nie zdatna do podtrzymywania życia.

 

 

Zgodnie z hipotezą zaproponowaną przez astronoma, profesora Roryego Barnesa i stworzonym przez niego indeksem przeżycia (określającym obszary wokół różnych gwiazd, w których mogło się rozwinąć życie) nasza planeta spełnia jego kryteria tylko w 82 procentach. Indeks Barnesa w odróżnieniu od powszechnie znanej strefy Goldlicka określającej obszar gwiazdy zdatny do przeżycia, uwzględnia w sobie takie elementy jak skład powierzchni planety, ekscentryczność jej orbity lub współczynnik odbicia światła słonecznego.

Jak sam powiedział:

Tracimy troche prawdopodobieństwa z racji tego, że znajdujemy się zbyt blisko Słońca. Prawde mówiąc znajdujemy się blisko granicy strefy przeżycia i jeśli mielibyśmy obserwować Ziemię z innej planety, to przy użyciu dzisiejszej technologii definitywnie uznalibyśmy, że Ziemia jest zbyt gorąca do utrzymania życia.

Jest to niewątpliwie ciekawe podejście do tematu i mimo iż wyjaśnia ono problem braku kontaktu z przedstawicielami innej cywilizacji w dość lakoniczny sposób, to bez wątpienia otwiera też nowe możliwości w rozwoju astronomii. Jeśli nadal będziemy oceniać inne światy pod kątem naszego położenia w przestrzeni to ile potencjalnie pełnych życia planet możemy ominąć bez zorientowania się, że mogą to być w rzeczywistości inne „Ziemie” ?

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Pieklopowstaniec

Moim zdaniem inne cywilizacje

Moim zdaniem inne cywilizacje ktore poruszaja sie po kosmosie raczej unikaja kontaktu z nasza cywilizacja z racji tego, ze jestesmy rasa agresywna, toczymy tylko wojny i wykorzystujemy Ziemie jak pasozyt, jak kleszcz, walczymy ze soba. Czytalem historie jak obce statki przylecialy na Ziemie i byly namierzane przez wojskowe rakiety, niezle powitanie co? Wiec to nie chodzi o to ze nie widza, tylko nie sa tak glupi, zeby sie z nami porozumiec. Taka moja hipoteza.

Portret użytkownika boobe

Moze inaczej , Skad ten

Moze inaczej , Skad ten naukowiec wie ze nie jest w rezerwacie i ze sie go doglada z gory bez jego wiedzy ?
Czasem są sygnały , donosy od ludzi z którymi ktos sie kontaktowl , ludzie którzy cos widzieli cos przezyli.
I wytlumacz takim ludziom teraz pojecie tego naukowca , dla nich to stek bzdur co ten koles opowiada i tyle.
Dlaczego wyśmiewa , pietniuje sie naukowcow ludzi z krego o odmiennym zdaniu ? Cos komuś jest nie na reke , ktos kogos (masy) chce trzymac w błędnej wierze ? Ze nie ma życia w naszym ukladzie slonecznym ze to i tamto i sramto ?

Moje zdanie jest takie , każdy wierzy w to czego doświadcza , wierzy w to co mu sie przydaża , w to czego jest naocznym świadkiem , to co jest mu dane zobaczyć lub też przeżyć - a opinie jakis tam ludzi ktorych nie zna i ktorzy sie z niego nasmiewaja moze wlożyć do szuflady i zakopac Smile

 

Portret użytkownika GamaCdur

Wciąż jesteśmy dzikimi

Wciąż jesteśmy dzikimi małpami z rezerwatu Ziemia. Jedyną ewolucją jest ewolucja intencjonalna, tzn. całe narody musiałyby chcieć się zmienić i coraz bardziej rozwijać się mentalnie. W zasadzie, to się właśnie stało, bo zachodnia cywilizacja przez tysiąclecia ewoluowała mentalnie i dzięki temu potrafimy rozwiązywać problemy inaczej niż tylko poprzez morderstwo. Niestety na tej planecie są nadal dzikie formy życia, które w procesie egzystencji nie wykazały chęci zrozumienia innej kultury, innego punktu widzenia i tak oto obok nas trwała sobie kultura arabska. W owej kulturze można człowiekowi wmówić, że w Paryżu ze śmigłowców wypuszcza się perfumy, a dobra dostaje się za darmo, np. domy produkuje rząd w specjalnym robocie kuchennym do produkcji domów i rozdaje na lewo i prawo - przecież to oczywiste.. każdy by uwierzył.. no chyba, że myśli samodzielnie... Bardzo wiele kultur żyje między nami i się o nich nie slyszy, są normalni. Jednak zawsze znajdzie się czarna owca. Obecnie mamy możliwość doświadczenia tego jak pewna bliskowschodnia kultura styka się ze światem cywilizowanym i z istotami, które w przeciwieństwie do nich wyewoluowały mentalnie (chociaz przez to stały się też trochę naiwne). Kultura ta chce zniszczyć kulturę zachodnią, bo wydaje jej się wroga lub zła. Tak samo zareagowałyby dzikie plemiona z Afryki sto lat temu czy pięćset, gdyby na sawannie wylądował śmigłowiec z turystami. Ten metalowy potwór, to pewnie z piekła przyleciał ich zjeść i trzeba go zabić. To jest właśnie ten poziom "rozwoju"...

Portret użytkownika Pacal

Myślę że obce cywilizacje,

Myślę że obce cywilizacje, jeżeli są, jest ich w zwiazku z tym niemało a co za tym idzie, niektóre są nawet inteligentneijsze od nas. Ergo: wiedzą o tym o czym my teraz wiemy i potrafią wziąść potrzebną poprawkę, pozwalającą lepiej oszacować szansę istnienia życia na Ziemi. Ergo: te nowe treoretyczne wyjaśnienie braku odzewu ze strony Kosmosu na nasze próby porozumiewania się z Nim, nawet przysłowiowego funta kłaków nie warte Smile

Portret użytkownika lommo

Nie umię wstawiać linków.

Nie umię wstawiać linków. Wpisz: Astronauta z Burg Marsh , i tam jest wszytko opisane i pokazene zdjęcie. Również jest opisana sprawa z tymi kosmitami na poligonie Woomera w Australii.  A co do zestrzelenia amerykańskiej rakiet przez UFO to wpisz : zestrzelenie amerykańskiej rakiety przez ufo , i jest filmik.

Portret użytkownika abc

Dziękuję PS: Aby wstawić

Dziękuję Smile
PS: Aby wstawić link najeżdasz na pasek przeglądarki -tam gdzie jest adres strony, klikasz lewym myszki (zaznaczy się samo w ff na niebiesko {jeśli nie-musisz postawić kursor np na końcu i trzymając wciśnięty lewy myszki przejechać na początek adresu}) następnie wciskasz na myszce prawy i z listy wybierasz kopiuj, a w komentarzu znów klikasz lewym  i na klawiaturze cały czas wciskając klawisz Ctrl wciskasz klawisz literki v .
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmonauta_z_Solway_Firth

Portret użytkownika KoFiPL

Na pewno tak nie myślą, bo

Na pewno tak nie myślą, bo walimy bombami atomowymi od ponad pół wieku, a to daje taki mega impuls że leci we wszechświat z prędkością światła i mówi im że są tam gdzieś jełopy co mają zapałki w stogu siana na którym mieszkają i nie rozumieją co dokładnie robią ze swoim środowiskiem... do tego satelity wysyłające tysiące sygnałów z prędkościami światła.

Portret użytkownika Hułehłehu

Dlaczego temat ufo itp.S T O

Dlaczego temat ufo itp.S T O I w M I E J S C U?! Ponieważ bezsensem byłoby niszczyć coś tak idealnego do manipulacji nami.
W tej kwestii nic się nie rusza i nie ruszy, chyba że w str.dalszych technik M A N I P U L A C J I. Tzw.spodki itp.to zapewne osiągnięcia ludzkiej inteligencji, a co nie może tak być? No...mooożee
Jak powiedział pewien ktoś, SZKODA STRZĘPIĆ RYJA.

Portret użytkownika dzordzio

skąd sie biorą ci specjaliści

skąd sie biorą ci specjaliści ich też widać dopadła ptasia grypa z polski zwana potocznie kaczorowicą i pierdzielą sami nie wiedzą co jak nasz szarak nadprezes (mały karłowaty z dużą głową i wytrzeszczem) czyżby jarosław zawsze dziewica był z kosmosu 

Portret użytkownika niebieski52

Następny bzdurny

Następny bzdurny artykuł.
Starożytne pisma to nie bajki i wyraźnie w nich stoi że życie na Ziemi stworzyli bogowie(wyższe cywilizacje).Sumeryjskie teksty podają że bogowie stworzyli ludzi jako niewolników;opuszczając Ziemię postanowili dać nam ją we władanie(też w Biblii) na co część bogów nie zgodziła się;wyniknęły wojny bogów(też w Wedach).Zwolennicy ludzkości przegrali ale obiecali że w sprzyjajacych warunkach powrócą i nas wyzwolą,stąd mity o zbawicielach ludzkości(m.in.Jezus).Jesteśmy pod okupacją tych zlych bogów(biblijne upadłe anioły).Katolicyzm i jego odłamy podszywajace się pod nieistniejące chrześcijaństwo zacierają prawdę.

Portret użytkownika And

Nie stwory tylko ludzie.

Nie stwory tylko ludzie. Ludzie ludziom robią krzywdę.
Myślałem, że Ci nieodpowiedzialni Bogowie, którzy dali całą planetę destrukcyjnemu gatunkowi wygrali. Przecież nie ma już żadnych kosmitów przylatujących hucznie z nieba, aby rządzić ludźmi. Ludzie sami sobą rządzą i słuchają garstki (wiadomo kogo), która jest bardziej inteligentna od nich bo wie, jak kierować ciemną i głupią masą, która ten garstce wierzy.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika lommo

Obce cywilizacje nie

Obce cywilizacje nie kontaktują się z Ziemianami z prostych powodów. Jedne cywilazacje są na zbyt prymitywny  poziomie na etapie przedprzemysłowym , i nie są w stanie. Natomiast wysokorozwinięte cywilizacje mają przpisy że nie mogą podjąć kontaktu z cywilizacjami poniżej pewnego poziomu rozwoju technologii. I nas tylko obserwują i boki zrywają z śmiechu. Czasem robią z założenia niejawne interwencje, np. podobno była sprawa że jakaś siła zademonstrowała blokadę silosów rakietowych . Zresztą jest też zdjęcie jak facet na wycieccze zdjął aparatem gości w chełmach, było to obok angielskiej wytwórni rakiet balistycznych, i tacy sami goście zostali skameroani w Australii w bazie gdzie były robione próby wystrzeliwania tych rakiet (dodajmy że nieudane). Na innym filmie z USA wiązka z UFO bez żenady odstrzeliła głowicę od rakiety. Czy kosmici są w stanie zapobiec wojnie atomowej to przekonamy się dosownie zaraz , bo struny polityczno-militarne na świecie są naoięte do ostatnich granic.

Portret użytkownika Polak, Patriota, Ziemianin z wyboru

Twierdzenie pewnych

Twierdzenie pewnych naukowców, że powodem dla którego żadna zaawansowana cywilizacja nie skontaktowała się jeszcze z nami, bo może myśleć iż Ziemia nie nadaje się do życia, z całą pewności wynika z dużego ograniczenia umysłowego tychże naukowców.
Dla rozwiniętych ras "Gwiezdnych Istot", które posiadają umiejętność podróżowania po wszechświecie jesteśmy tylko prymitywną rasą z problemami, które mogą nas doprowadzić do samozagłady.
Zapewne jako naukowcy przyglądają się nam jacyś przedstawiciele takich ras, pewnie jacyś przedstawiciele załatwiają tu rózne swoje interesy, pewnie jakiś kosmiczny "Greenpeace" też ma tu swoich przedstawicieli, ale oni wszyscy starają się być dyskretni i nie zadają się z prymitywnymi barbażyńcami jakimi dla nich jesteśmy... ot wszystko, co o tym myślę.
Ziemianin z wyboru, nibiruanin z pochodzenia Wink
 

Portret użytkownika jaa

Musiałoby być tak, że te

Musiałoby być tak, że te wszystkie opowieści, historie, przekazy itp., o różnych UFO, duchach, dżinach, jakichś innych "stowrach, to tylko wytwór wyobraźni. A, jeżeli jest tak, że "świadmość" potrafi funkcjonować bez ciał fizycznych, lub za nośnik używa czegoś, o czym nie mamy pojęcia? Może "ciała" fizyczno-biochemiczne to tylko jeden z wielu nośników, niekoniecznie najlepszy? Jeżeli gdzieś ewoluowali do innej formy bytu, lub taką formę posiadali i rozwinęli do perfekcji, to siłą rzeczy nie mają wielkiej szansy na "nawiązanie kontaktu" z nami, inaczej niż za pomocą własnych zmysłów. A do tego potrzebują odpowiedniego odbiorcy. A my niekoniecznie musimy mieć te zmysły w taki sposób rozwiniete. Przykład: ktoś lata całe życie samolotem, a z lotnisk na miejsce docelowe śmigłowcem. Albo od razu umawia się gdzieś, w jakimś ustronnym miejscu, gdzie doleci samolotem. A ktoś inny chodzi do pracy piechotą lub dojeżdża rowerem. Jaka jest szansa, a przecież obaj są ludźmi i żyją na tej samej planecie, żeby się chociaż raz spotkali? Praktycznie, o ile nie zaistnieją niespodziewane warunki, żadna. Tak samo "kosmici". Oni mogą tu nawet przebywać, ale możemy być dla nich tak atrakcyjni, jak dla nas są atrakcyjne korniki w cudzym domu i na innym kontynencie. Ale jest też jeszcze kwestia, tego czym jest rzeczywistość i w jaki sposób oraz dlaczego mogą zachodzić w niej interakcje. Jeżeli "kosmici" są telepatami, to może badają Kosmos za pomocą telepatii. A, jeżeli są telepatami na wysokim poziomie rozowju oraz etyki, moralności itp., to może interesują ich cywilizacje o minimalnie podobnym poziomie rozwoju?

Portret użytkownika angelus maximus rex3

Już parchy nie wiedzą co

Już parchy nie wiedzą co wymyśleć, aby podtrzymać teorię ewolucji oraz bełkot o powszechności  życia w kosmosie.
Kosmos jest martwy i życie jest tylko na Ziemi.... i w Ziemi...

Portret użytkownika RW

Ja obserwując Ziemie ...

Ja obserwując Ziemie ... uznał bym że to barbażyński świat Wojny, mordy,uzależnienia .Oszustwa ,brak zrozumienia bliżnich i obcych ,szukanie haków by zdobyć posade i wpływy .Więc po co szukać przyjaciół w takim miejscu .Poczekaja aż się sami wymordujemy i posiądą tę Ziemię by tu żyć w spokoju .Jak Jezus był ich wysłannikiem a Ukrzyżowali go choć głosił miłość ,to mają dowód na moją teze .A co by zrobili z UFO ludkiem kroili by go by zobaczyć co ma w środku ,torturowali by powiedział co wie i skąd pochodzi ,trzymając w klatce .

Portret użytkownika And

Racja, ale jest trochę ludzi,

Racja, ale jest trochę ludzi, którym nie podoba się to, co robi większość. Mogliby nas stąd zabrać albo chociaż uwolnić z tej Planety, przenieść z dala od tego świata materializmu, bo my się tutaj męczymy, podobnie jak Jezus.
 

Strony

Skomentuj