Obiekt przypominający deskę na zdjęciach łazika Opportunity

Kategorie: 

Dziwny obiekt przypominający deskę sfotografowany na Marsie - źródło: NASA

Bardzo możliwe, że o wielu znaleziskach dokonanych na Marsie przez amerykańskie łaziki nie dowiemy się nigdy. Niektóre z nich jesteśmy w stanie zobaczyć wtedy, gdy NASA coś przeoczy. Setki amatorów przegląda ogólnie dostępne zdjęcia czerwonej planety a niektóre z wypatrzonych w ten sposób anomalii naprawdę trudno jakoś sensownie wyjaśnić.

 

Na powierzchni czerwonej planety już wielokrotnie wypatrzono obiekty uważane za jakieś marsjańskie zwierzęta. Znajdowano już cegły a nawet deski. Zwłaszcza to znalezisko jest interesujące. Na zdjęciu zrobionym przez łazik Opportunity wyraźnie widać coś, co wygląda na skamieniałe obrobione drzewo. Naukowcy zapewne uznają to za kolejny nietypowy minerał, ale ufolodzy już dawno uznali, że może to być pozostałość po marsjańskiej cywilizacji. Niektórzy puszczają wodze fantazji sugerując, że mógł to być fragment marsjańskiego okrętu gdyż deska wygląda jak materiał specjalnie profilowany na poszycia statków.

Trzeba przyznać, że istnienie na Marsie desek, cegieł, szklanych tub czy przedmiotów wyglądających jak pozostałości metalu to wystarczające powody do zadawania  pytań o przeszłość Marsa. Naukowcy sugerują, że na tej planecie nadal jest woda a w przeszłości było jej na tyle dużo, że istniały nawet oceany. Potem jednak doszło tam do czegoś, co zdemolowało planetę. Niekiedy mówi się o naturalnej reakcji jądrowej, która dosłownie zdmuchnęła Marsa powodując, że przyjął postać jałowej pustyni. Jeśli jednak w przeszłości istniała tam jakaś cywilizacja to jej ślady powinny pozostać do czasów dzisiejszych. Erozja robi swoje, ale skamieliny w ograniczonym zakresie powinny pozostać.

[ibimage==15694==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Być może to właśnie, dlatego ostatnio postanowiono uszczelnić dostęp do danych przekazywanych z marsa na Ziemię. Tajemnica poliszynela pozostaje fakt, ze JPL ( Jet Propulsion Lab) wprowadził wysoki poziom obostrzeń dostępu do danych z misji marsjańskich. Prawie stu wybitnych naukowców zakończyło tym samym współpracę z prestiżowa amerykańską agencją. Ten kaganiec mógł być narzucony właśnie dlatego aby filtrować odkrycia takie jak wyżej wymieniona deska, której na powierzchni Marsa po prostu nie ma prawa być.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika dutcher

jak poparzysz na ta

jak poparzysz na ta panoramiczna fote to znajdziesz jeszcze wiecej takich "desek", i byc moze juz slabo widze ale pan Lazik chyba przejechal po "desce".. -hmm -nie zbadal co to?? Pewnie zbadal, tylko nic nie powiedzieli, bo po co... No chyba ze to faktycznie skala, a powiedzieli ze to "deska" - zeby sie tluszcza zachwycila.
 

Portret użytkownika MONSTER

To nie może być belka

To nie może być belka drewniana.Wpływ warunków atmosferycznych może wykrecić w takie śmigło belkę ale nie przy takim stosunku grubosci do długości.Naprężenia w drewnie w tym wypadku rozwarstwiłyby usłojenie drewna i rozerwały element.Takie skręcenie było by możliwe tylko przy większej długości belki.

Strony

Skomentuj