Obiekt przypominający kość został sfotografowany przez łazik Curiosity

Kategorie: 

Źródło: NASA

Łazik Curiosity dokonał niesamowitego odkrycia na Marsie, które może być dowodem na to, że miliony lat temu istniało tam życie. W dodatku, poszukiwacze UFO twierdzą, że na powierzchni Czerwonej Planety znaleziono obiekt przypominający kość.

Od kiedy łazik Curiosity wylądował, 6 sierpnia 2012 roku ziemscy naukowcy byli w stanie wykonać wiele istotnych dla nauki eksperymentów oraz wykonać wiele fotografii. Dzięki łazikowi, naukowcy NASA odkryli, że starożytny Mars najprawdopodobniej posiadał odpowiednie warunki, aby mogły na nim żyć mikroorganizmy. W próbkach odnaleziono węgiel, wodór, tlen, fosfor oraz siarkę. Podczas swojej wędrówki, odnalazł on wiele niesamowitych kształtów, które wielu osobom wydają się conajmniej podejrzane.

Na części zdjęć z Marsa wyraźnie widać obiekty, których nie powinno tam być. Na przestrzeni lat wiele osób doszukiwało się tam śladów obcych pojazdów, naczyń, humanoidów, a nawet ogromnych krabów. Jedna z takich fotografii pokazuje przedmiot przypominający kość leżącą wśród skał.

Wiele znalezisk, które przedstawiane są jako domniemane niewiarygodne obiekty na powierzchni Marsa, zdaniem naukowców są po prostu przykładem pareidolii. Zjawiska polegającego na dopatrywaniu się znanych kształtów w przypadkowych szczegółach. NASA twierdzi, że również i tym razem tajemnicza „kość” to tylko skała o niecodziennym kształcie.

Jest to o tyle istotne stwierdzenie, że podczas gdy naukowcy z NASA akceptują istnienie mikroorganizmów na Marsie o tyle formy życia posiadające szkielety mocno przetasowałyby obowiązujące dogmaty naukowe. Jednak nie ma powodu by przekreślać słowa naukowców. Tajemnicza formacja rzeczywiście przypomina kość, ale równie dobrze możnaby przyrównać ją do rafy koralowej oraz tak jak twierdzą sceptycy, do erodującego kawałka skały.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika b@ron

obok tej kości jakby

obok tej kości jakby rozdeptana mysz ...

a tymczasem marsjanie zapewne piszą ... "obiekt przypominający curiosity został sfotografowany na grenlandi"

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj