Obiekt UFO sparaliżował nowozelandzki okręt wojenny

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Tajemniczy incydent miał miejsce w 1987 roku i został niedawno wspomniany przez Kevina Knucha, byłego naukowca z NASA i obecnego profesora fizyki na Uniwersytecie w Albany, który wystąpił na inauguracyjnym sympozjum Fundacji Sol poświęconym niezidentyfikowanym zjawiskom anomalnym.

 

Podczas swojej prezentacji Knuth odniósł się do tego, co jako fizyk postrzega jako anomalne w obiektach zgłaszanych przez US Navy. Na przykład fakt, że poruszały się one od 28 000 stóp do poziomu morza w zaledwie 0,78 sekundy.

"Matematyka tego jest zdumiewająca. Można oszacować minimalną przyspieszenie na 5 000 G, czyli 5 000 razy przyspieszenie grawitacyjne. "Żaden człowiek nie może tego przeżyć, ani większość zespołów" - powiedział. "Skrzydła F-35 pękłyby przy około 13 G."

"A energia potrzebna na to, oszacowując masę obiektu na jedną dziesiątą masy F-18, byłaby równoważna 1 100 gigawatom. "To 10 razy więcej niż energia jądrowa produkowana w USA."

Ale te obiekty nie tylko były widziane, jak opadają do poziomu morza, ale także wchodzą w niego, wykazując "transmedialne" charakterystyki, które przeczą fizyce. Jako przykład, Knuth przytoczył ciekawą sprawę, która miała miejsce w lutym 1987 roku, gdy fregata HMNZS Southland była śledzona przez USO o szerokości 150 stóp (46 metrów) i długości 800 stóp (244 metry).

"To bardzo dziwne. Ponieważ tak jak UFO nie wydają się oddziaływać z powietrzem, USO nie wydają się być również dotknięte oporem wody. Jednak sonar mógł je wykryć. A sonar działa przez fale ciśnieniowe uderzające w okręt i odbijające się z powrotem. Więc jeśli fala ciśnieniowa może oddziaływać z okrętem, dlaczego okręt wydaje się nie oddziaływać z wodą, gdy się przez nią porusza? "Może w ogóle nie rozumiemy, jak one się poruszają" - podsumował.

Według operatora sonaru Davida Barnetta, tajemniczy obiekt podwodny przeszedł pod okrętem i wyłączył całą jego moc. Załoga była uwięziona przez 4 godziny na Oceanie Spokojnym, 175 mil na północny wschód od czubka Wyspy Północnej Nowej Zelandii, i musiała czekać na mijający statek rybacki, aby poprosić o pomoc i zostać uratowaną.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj