Obserwacja UFO w Peru nad Machu Picchu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Gdy widzi się w Internecie taki film jak ten zamieszczony powyżej to pierwsze skojarzenie sugeruje, że widzimy wyrafinowaną grafikę komputerową. Gdy jednak weźmie się pod uwagę miejsce rzekomej obserwacji to warto przynajmniej rozważyć czy to jest fałszerstwo czy tez nie.

 

Dlaczego to miejsce jest tak wyjątkowe? Machu Picchu jak twierdzą archeolodzy jest najwybitniejszym osiągnięciem cywilizacji inkaskiej. Nikt nie wie, po co ktoś wpadł na szalony pomysł budowania miasta na wysokości ponad 2100 m n.p.m., no, ale można tez zadać pytanie, po co rozmaici satrapowie budują wielkie monumentalne budowle jak na przykład ogromny Pałac Ludowy w centrum rumuńskiego Bukaresztu.

[ibimage==11821==400naszerokosc==none==self==null]

Jednak Machu Picchu nie dość, ze musiało być zbudowane z wielkim wysiłkiem to jeszcze w kilkadziesiąt lat po zasiedleniu po prostu opustoszało i nikt nie wie, dlaczego. Możliwe, że historycy się mylą i tak naprawdę nie jest to wytwór Inków tylko jakiejś innej cywilizacji a Inkowie mogli się tam po prostu czasowo wprowadzić.

Obserwacja UFO w Machu Picchu z sierpnia 2011

Gdy już nakreśliłem w wielkim skrócie tajemniczość tego miejsca dokonana tam obserwacja UFO, zresztą nie jedyna ostatnio, wygląda już trochę inaczej. Być może nie jest to jednak grafika komputerowa, ale rzeczywisty obiekt nieznanego pochodzenia patrolujący z jakiegoś powodu to pasjonujące miejsce.

 

Kształt tego UFO jest bardzo dziwny. Można powiedzieć, że jest to pionowy walec i dwa dyski. Trudno powiedzieć czy jest to jednolita struktura czy też jakaś forma kooperacji trzech obiektów. Obiekt porusza się powoli wokół osi walca i wisi w jednym miejscu bez zmian kierunku.

 

Ilość szczegółów jest tak zaskakująco duża, że większość osób komentujących tą obserwację stwierdza, że jest to ładne CGI ( Computer Generated Imaginery), ale czy aby na pewno? Niech każdy sam to oceni.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika ekonomiczny hitman

Pierwszy film wiadomo już, że

Pierwszy film wiadomo już, że fake, więc nawet nie oglądałem bo nie warto, ale drugi najpewniej nie jest ściemą, bo sam miałem okazję widzieć coś pdoobnego i kilka innych rzeczy. Mimo wszystko uważam, że to pochodzi z ziemi a mało tego może być przygotowywaniem ludzi na tzw. "wielkie zwidzenie", poprzez przyzwyczajanie ich do takich zjawisk. Jak nagle wypuszczą tego w tysiącach dookoła planety(do tego odpowiednia manipuilacja medialno-polityczna) to byłaby niezła panika - obcy atakują. Nie chce mi się wierzyć, że obce cywilizacje(jeżli istnieją) miałyby się manifestowac światełkami.

Portret użytkownika raaaaav44

Co do pierwszego filmiku

Co do pierwszego filmiku również uwarzam że jest to fake. A co do drugiego jestem w stanie uwierzyć w jego autentyczność. sam często widywałem podobne obiekty i to bardzo często, niestety tylko w nocy na gwieździstym niebie ale to było na jesieni 2011r kiedy wiecej czasu spędzałem pod gołym niebem późnymi wieczorami. Z tym, że latały dużo wolniej niż te na filmiku nr 2. i tylko w lini prostej.Jestem pewien, że również byliście światkami takich latających obiektów. Są wilekości gwiazd na niebie, ale świecą jaśniej i zdarza się że rozbłyskują czasami. Niestety nie nagrałem nic bo nie mam nic profesionalnego co by uchwyciło te obiekty. Możecie je zobaczyć, wystarczy troche poobserwować niebo, polecam nocą, albo późnym wieczorem kiedy widać mało gwiazd a niebo jest czyste, jest to naprawde bardzo częste zjawisko. Dodam jeszcze, że raz widziałem taki obiekt lecący za samoltem ale nie w tej samej lini ale troche obok , w ciepły letni dzień, taki jak na drugim filmiku. Był oczywiście dużo mniejszy od samolotu, próbowałem nagrać na telefon ale nic niestety nie widac na filmiku. 

Portret użytkownika Dj Fazzman

Obiekty poruszające się po

Obiekty poruszające się po nocnym niebie w linii prostej to satelity i stacje kosmiczne. Rozbłysk tych obiektów to tzw. "flara". Powstaje wtedy, gdy światło słoneczne odbije się od luster baterii słonecznych pod takim kątem, że trafia w położenie obserwatora obiektu. Sam wielokrotnie obserwowałem niebo i takie obiekty. Wielokrotnie próbowałem dokonać zbliżenia poprzez teleskop do obserwacji nieba, ale niestety zbyt szybko poruszały się i nigdy nie mogłem trafić tak, by mieć obiekt w kadrze teleskopu. Jeżeli już mi się to udało, trwało to tak krótko, że nie zdążyłem się przyjrzeć... Przeważnie można zobaczyć 3-5 stosunkowo jasnych satelitów na godzinę obserwacji. Jednak pamiętam taki wieczór, kiedy w krótkim czasie naliczyłem ich 27. Latały z różnych stron, niekiedy pojawiały się po kilka jednocześnie po różnych stronach nieba, że nie było wiadomo, na którym skupić uwagę. Oczywiście również mam w swojej "karierze" obserwacje niewyjaśnione. Jedną z nich jest pojawienie się źródła światła poniżej gwiazdozbioru Wielkiej Niedźwiedzicy. Wyglądało to mniej więcej tak, że pod gwiazdozbiorem nagle pojawiła się dodatkowa gwiazda, była białą, świeciła jednostajnie ze 3 sekundy i zgasła. Nie poruszała się w żadnym kierunku i nie miała charakterystycznego dla meteorytów "płomiennego ogona". Pozdrawiam obserwatorów nieba

Portret użytkownika Wlodek

szuwaxp - i na tym polega

szuwaxp - i na tym polega prostota tego filmu.Jakiś obracający się przedmiot filmowany jest na tle ładnego plakatu, dlatego cała reszta jest martwa do bólu. Teraz może jeszcze komuś uda się odgadnąć co to za przedmiot ??  piszcie swoje pomysły. 

Portret użytkownika ananasxxx

Drugi NAPEWNO

Drugi NAPEWNO autentik............ja nad swoim domem widziałem ok 15 grudnia wieczorem jedną kulę.I TEŻ NIE DAŁO SIĘ WIERZYĆ że akurat nad MOIM domem ok 50-70 m leci sobie JAKAŚ DZIWNA KULA w kierunku północy  z ''płomieniem w środku'' Odruchowo pomachałem dla znaku pokojowych zamiarów od strony mojego systemu HOLOGRAFICZNEGO Biggrin pzdr 

Strony

Skomentuj