Obserwatorzy nieba wytropili tajny pojazd kosmiczny USA

Kategorie: 

US Air Force

Jak donosiliśmy kilka tygodni temu armia amerykańska wysłała w kosmos tajny pojazd. Jest to już druga misja następcy floty promów kosmicznych. Orbiter ten wykonuje aktualnie tajną misję ale mimo tajemnicy udało się go wytropić obserwatorom nieba.

 

W przeciwieństwie do typowych obiektów wyniesionych w kosmos pojazd o oznaczeniu X-37B może wielokrotnie zmieniac orbitę. Są jednak na świecie osoby prowadzące obserwacje wszystkich obiektów ludzkiego pochodzenia okrążających nasz glob. Udało im się wytropić pojazd na nocnym niebie.

 

To juz druga tajna misja pojazdu, do pierwszej doszło w kwietniu 2010. Informacje przekazywane przez obserwatorów przybliżają nas troche do zrozumienia co właściwie robi tajemniczy pojazd.

 

Amatorom obserwacji nieba zabrało ponad miesiąc aby wytropić pojazd po ostatnim wyniesieniu na orbitę. W kategoriach czasowych tego środowiska to prawie cała wieczność.

 

Amerykański dziewięcio metrowy prom kosmiczny X-37B wzbudzał wielkie zainteresowanie nawet przed tym gdy wzniósł się po raz pierwszy w przestrzeń kosmiczną. Został zaprojektowany przez firmę Boeing w ramach kontraktu rządowego zleconego przez NASA. Potem w 2004 roku projekt przejęło wojsko a całość została objęta klauzulą tajności.

 

W zależności od źródła różnie kształtują się domysły odnośnie przeznaczenia tego pojazdu. Niektózy twierdzą, że jest to prototypowy bombowiec kosmiczny. Misje testowe zdają się koncentrować na długości przebywania w warunkach orbitalnych. To może sugerować, że sporo pojazdów będzie rozlokowanych na orbitach i w razie potrzeby będą kierowane w jedno miejsce gdzie dokonają ataku po czym wylądują na najbliższym lotnisku.

 

Istnieje też teoria, że jest to wehikuł szpiegowski i ta teoria jest chyba najbardziej przekonująca. Oprócz tego są podejrzenia, że pojazd może być używany do realokacji lub napraw orbitalnych istniejących satelitów wojskowych i cywilnych ale tez jednocześnie dało by się go używać do strącania lub przechwytywania satelitów wrogich USA państw.  

 

Wygląda na to, że jesteśmy świadkami poczatku nowego wyścigu kosmicznego, wyścigu nie do Księżyca czy Marsa ale do pełnej militaryzacji przestrzeni kosmicznej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Gość

Ludzkość to zastanawiająca

Ludzkość to zastanawiająca rasa... nawet budując broń kosmiczną, buduje taką, która służy do inwigilowania czy atakowania innych ludzi. Gdy pewnego dnia przylecą z kosmicznej otchłani, by nas zabić, zjeść lub zniewolić.. nie będzie się nawet czym bronić, bo cała broń będzie skierowana na Ziemię, a nie w Kosmos. Coś jest nie-tak w tym naszym DNA...

Skomentuj