Odcisk ludzkiej stopy znaleziony na skale liczącej ponad 250 milionów lat

Kategorie: 

Źródło: http://www.ancient-code.com/wp-content/uploads/2017/05/290-million-year-old-footprint.jpg

Skała pochodząca z okresu permskiego, datowana na 251–299 milionów lat została odnaleziona na szlaku Zapaty w Nowym Meksyku jeszcze w 1987 roku. Na kamieniu znajduje się odcisk ludzkiej stopy, który zgodnie z wynikami badań, powstał ponad 200 milionów lat temu. Skoro w tym czasie na Ziemi nie było ludzi, jak wytłumaczyć jej pochodzenie?

Odcisk z Zapaty to odbicie ludzkiej stopy na permskim wapieniu. Zostało ono poddane analizie przez Jerry’ego MacDonalda, który odkrył inne ślady odbite w prehistorycznej skale tylko kilka kilometrów od miejsca, w którym znaleziono pierwszy odcisk. Tajemniczy ślad został zbadany również przez doktora Dona Pattona, który twierdzi, że skała z Nowego Meksyku nosi prawdziwy odcisk ludzkiej stopy.

Najbardziej kontrowersyjną kwestią jest oczywiście wiek skały. Zdaniem badaczy pochodzi ona z okresu od 251 do 299 milionów lat temu, czyli jeszcze przed pojawieniem się dinozaurów. Jak wiadomo, Perm (razem z Paleozoikiem) zakończył się wymieraniem permskim, największym masowym wyginięciem w historii Ziemi, w którym wymarło prawie 90% gatunków morskich i 70% gatunków lądowych.

Artykuł „Petrified Footprints: A Puzzling Parade of Permian Beasts” z czasopisma „The Smithsonian” tak opisuje zagadkowe odkrycie:

„Skamieniałości, które zebrał MacDonald, to między innymi takie, które paleontolodzy nazywają „problematycznymi”. Na przykład jeden ze śladów wygląda na pozostawiony przez stworzenie o trzech palcach, które najwyraźniej zrobiło kilka kroków, a potem znikło – jakby odleciało. W Permie nie istniały żadne trójpalczaste zwierzęta, a tym bardziej ptaki. Istnieje kilka śladów, w których istoty zdają się chodzić na tylnych nogach, wyglądają prawie na stworzenia małpokształtne. Na tabliczkach z piaskowca zauważyłem niezwykle duże i głębokie ślady, każdy z pięcioma palcami i pazurami. Uważam, że wyglądają podobnie jak ślady niedźwiedzia. Ssaki pojawiły się dużo później, jednak naukowcy zgadzają się, że kamień z odciskami pochodzi zdecydowanie z okresu Permu.”

Wiele osób kwestionuje jednak autentyczność śladu, ponieważ wykazuje on kilka „nienaturalnych cech”.  Linia i pozycja palców jest ułożona dość nietypowo, a pięta jest węższa i bardziej okrągła w porównaniu do normalnej stopy. Kilka osób podkreśliło, że jest to odcisk stopy pokrytej błotem, co może nieco zmieniać jej kształt.

Oczywiście pozostaje też bardziej nieprawdopodobna teoria zgodnie z którą istota która pozostawiła wspomniany ślad nie był wcale człowiekiem. Co jeśli inna humanoidalna rasa, zamieszkiwała naszą planetę ponad 200 milionów lat temu i to właśnie jej przedstawiciel jest twórcą problematycznego odcisku? Nie da się ukryć, że to dość interesująca koncepcja, ale dopóki ostatecznie nie potwierdzi się autentyczności tego znaleziska, najbezpieczniej byłoby chyba stwierdzić, że jest to nadzwyczaj ciekawa plotka.

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika wodzu13

Zakazana archeologia: ukryta

Zakazana archeologia: ukryta historia człowieka

Michael A. Cremo, Richard L. Thompson

Metaliczna kula z trzema bruzdami biegnącymi wzdłuż jej “równika” pochodząca z Republiki Południowej Afryki znaleziona w prekambryjskim osadzie mineralnym datowanym na 2,8 miliarda lat.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

"...w prekambryjskim osadzie

"...w prekambryjskim osadzie mineralnym datowanym na 2,8 miliarda lat..."

Rzecz w tym, że te epokowe osady powstały szybko, może w ciągu roku, lub dwóch a nie "miliardów, czy milionów" lat... jako osady pow Wielkiej Wodzie....

 Czyli jeśli w skonstruowanej przed debili kolumnie geologicznej znajdzie się na spodzie tej kolumny młotek murarski z 4-go tysiąclecia pne, to młotek ma a'priori "miliard lat"... Lol

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Natenczas Wojski

Obstawiam, że to

Obstawiam, że to przedstawiciel pradawnej ludzkiej cywilizacji. Z tego okresu trafiają się też odciski stóp obutych. Ten widocznie odbywał jogging boso. Cywilizacja ta, też niekononiecznie pierwsza na Ziemi, mogła bez reszty wyginąć. To samo mogło spotkać i kolejne po niej - zanim doszło do naszej, która zaczyna się gdzieś 11 - 12 tysięcy lat temu. 

Portret użytkownika Mitomann

srają muchy będzie wiosna....

srają muchy będzie wiosna..... autor zna sie na dodawaniu i odejmowaniu nie majac pojęcia o mnozeniu i dzieleniu...  250mln lat to jego dusza moze byc elementem ciemnej materii bo datowanie takiego okresu czasu nie jest mozliwe, jak powiem i napisze arta ze mam  dupe sroki sprzed miliarda lat to za waśnie bajki dupy pierdy mi nie udowodnisz ze kłamie....... i to jest art ktory klepie na ekrany takie brednie....

Portret użytkownika Cambini

No dobra, skała powiedzmy ma

No dobra, skała powiedzmy ma tyle lat, ale odcisk mógł powstać dużo później, chociaż nie mam pomysłu jak w takiej twardej skale ktoś mógłby zrobić odcisk, zgrzały mu się stopy trochę, albo wykorzystano do tego tą samą metodę gdzie skała robi się miękka jak glina Smile

Strony

Skomentuj