Odebrano szybki rozbłysk radiowy nowego typu. Czy to dowód na istnienie obcych cywilizacji?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Tajemniczy sygnał z kosmosu został odebrany przez astronomów obsługujących nowy radioteleskop, znajdujący się w Kanadzie. Sygnał, nazywany potocznie Fast Radio Burst (FRB), trwał zaledwie kilka milisekund, a jego charakterystyka zaskoczyła ekspertów. 

Astronomowie twierdzą, że tenFRB jest niewątpliwie wyjątkowy, ponieważ jest to pierwsza emisja radiowa, mającą częstotliwość poniżej 700 MHz. Jest to zatem najniższa zarejestrowana częstotliwość szybkiego rozbłysku radiowego FRB. Oznacza to, że cokolwiek wytworzyło ten sygnał, musiało być bardzo potężne.

Nowy szybki rozbłysk radiowy został przechwycony przez innowacyjny radioteleskop Canadian Hydrogen Intensity Mapping Experiment (CHIME). Został on zbudowany tak, aby był w stanie wykryć sygnały wysyłane, gdy nasz wszechświat liczył od 6 do 11 miliardów lat.

Astronomowie nie są do końca pewni, co powoduje szybkie wybuchy radiowe. Niektóre wyjaśnienia obejmują energię pochodzącą z czarnych dziur. Jednak niektórzy eksperci twierdzą, że za ich powstanie mogą odpowiadać zaawansowane technologicznie obce cywilizacje. 

 

Według niektórych teorii sam moment emisji FRB może być na przyklad skutkiem użycia jakiegoś rodzaju napędu pojazdów obcych, stosowanego podczas ich podróży kosmicznych. Oczywiście naukowcy uważają, że FRB to zjawiska naturalne, ale przyznają, że nie wiadomo conje wywoluje.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj