Odkrycia naukowe potwierdzają, że Bóg musi istnieć

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Często słyszy się opinię, że rozwój nowoczesnej nauki powoduje, że koncepcja Boga, wyższej istoty mającej pieczę nad wszystkim, jest już przestarzała. Jednak paradoksalnie to właśnie sama nauka dostarcza dowodów na to, że Bóg, czyli konstruktor tego wszystkiego, po prostu musi istnieć.

 

Aby mogło istnieć życie, konieczne jest spełnienie wielu parametrów. Przede wszystkim planeta musi się znajdować w ekosferze, czyli obszarze wokół gwiazdy, który zapewni odpowiednie warunki życiowe. Biorąc pod uwagę powszechność planet pozasłonecznych, a zarazem mnogość systemów gwiezdnych, uczeni od dawna przekonywali, że nawet w naszej galaktyce są biliony miejsc gdzie powinno rozwinąć się inteligentne życie. Mimo to przez kilka dekad nie zdołano wykryć żadnego przekonującego sygnału radiowego, który mógłby zostać zaklasyfikowany jako ślady bytności obcych.

 

To niepowodzenie skłania obecnie niektórych uczonych do rewizji swoich stwierdzeń na temat statystycznych szans na istnienie innych cywilizacji. Według amerykańskiego pisarza Erica Metaxasa życie jest zbyt nieprawdopodobne, aby tłumaczyć jego powstanie jedynie przypadkiem. Dla jego istnienia i przetrwania musi być spełnione znacznie więcej czynników niż myślano kiedyś. Westarczy, że któregoś z nich zabraknie i taka planeta nie będzie już w stanie podtrzymać życia.

 

Istotne jest nawet to, że nasz Układ Słoneczny zawiera gazowego giganta, Jowisza, którego obecność jest dla nas zbawienna, ponieważ jego silna grawitacja powoduje, że odchyleniu ulegają deszcze asteroid, które niewątpliwie byłyby niszczące dla każdego życia. Stąd tylko krok od sugestii, że Jowisz jest tam intencjonalnie, tak jak i nasz Księżyc, a wtedy powstaje bardzo ważne pytanie: kto to zbudował i czy rzeczywiście tylko ślepy los.

 

Zatwardziali ateiści mogą mieć problem, albo uznają, że to wcale nie Bóg, tylko jakaś inteligencja nadrzędna, jak zwał tak zwał. Samo jednak przyznanie do tego, że to nie przypadek i ślepy traf, tylko raczej jakaś forma kontroli rzeczy spowodowała, że świat wygląda akurat tak to spory przełom.

 

Zresztą podobnie wygląda sytuacja z całym Wszechświatem. Jest on tak ułożony, że cztery fundamentalne siły: grawitacja, siła elektromagnetyczna oraz silne i słabe przyciągania nuklearne uzyskały swoją wartość w tym samym momencie i stało się to w mniej niż jednomilionowej sekundy. Gdyby tylko któraś z nich była inna wszechświat nie mógłby powstać.

 

Zdaniem Metaxasa, to wprost nieprawdopodobne, aby wierzyć w to, że to wszystko wyłącznie przypadkowa koincydencja nieskończenie wielu idealnie pasujących do siebie elementów. Prędzej czy później nauka dojdzie do tego samego, do czego już przed tysiącami lat doszły światowe religie, będzie to tylko opis tego samego, ale z wykorzystaniem innego aparatu pojęciowego.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Jmj

Np.-przebilem komara rzutką

Np.-przebilem komara rzutką do darta z odległości 4m.nie planując tego wcale , teraz drzwi od szafy są podziurawione tak że mogę spodnie wyjąć bez ich otwierania a wciąż nie mogę powtórzyć tego wyczynu , i co przypadek nie istnieje.

Portret użytkownika Crt

Zachęcam do lektury chociaż

Zachęcam do lektury chociaż kilku zdań z książki "Rozmowy z Bogiem część 1 " Neal Donald Walsh Smile pod kątem czy odpowiedzi jakie otrzymuje autor do nas trafiają?

jedno z pytań
"Czy piekło istnieje ?
(..) nie istnieje w postaci miejsca, o którym snuje się przeróżne fantazje, gdzie płoniesz w
wiecznym ogniu, ani też jako stan nigdy nie kończącej się udręki. Jaki miałbym w tym cel?
Nawet gdybym powziął te jawnie nie-Boska myśl, że ty “nie zasługujesz" na niebo, czy szukałbym
tego rodzaju wymyślnej zemsty czy kary za to, że nie stanąłeś na wysokości zadania? Czy nie byłoby
dla Mnie prościej pozbyć się ciebie? Skąd to mściwe dążenie do poddania cię cierpieniu
przekraczającemu wszelkie wyobrażenie?
Jeśli powiesz, że z potrzeby sprawiedliwości, to czy nie zadośćuczyniłoby jej zwykłe wyłączenie
ciebie ze wspólnoty ze Mną w niebie? Czy konieczne byłyby jeszcze innego rodzaju męki?
Oświadczam ci, że nie spotka cię po śmierci nic z tych rzeczy, które tak barwnie malują wasze
teologie oparte na strachu. Lecz dusza twoja może doświadczyć takiego smutku, takiej niepełności,
takiego braku, takiego oddzielenia od Boskiej radości, że wyda jej się to piekłem. Powiadam jednak, że
to nie Ja jestem tego sprawca. Ty sam stwarzasz to doświadczenie, ilekroć pozwolisz umknąć swej
najwyższej myśli o sobie, ilekroć wypierasz się własnej Jaźni; ilekroć odrzucasz to, Czym W Istocie
Jesteś.
Lecz nawet to nie trwa wiecznie. Nie może, ponieważ mój plan wobec ciebie nie przewiduje, abyś
pozostał odłączony ode Mnie po wsze czasy. Coś takiego jest w ogóle niemożliwe – gdyż aby do tego
doszło, nie tylko ty musiałbyś wyprzeć się swej prawdziwej istoty, ale Ja również. A tego nigdy nie
zrobię. Dopóki jeden z nas zachowywać będzie prawdę o tobie, prawda o tobie ostatecznie zwycięży. "

Portret użytkownika Ida

Samo życie ludzkie jest

Samo życie ludzkie jest zagadką, z małeńkiej komórki powstaje miliardy komórek, narządy, krew, limfa - po prostu życie, i jak na złość naukowcom nie powstajemy z wybuchu ale z połączenia a potem z kolejnych podziałów komórek. Mały powstały organizm rośnie choć nikt tego nie widzi, bo z czego on rośnie, co go zasila, dokąd tak może rosnąć, dlaczego wszystkie komórki znają swoje miejsce i funkcje do wykonania zadania, kiedy taki mały układ przestaje rosnąć i staje się samodzielną jednostką; wiemy to czego nauczył nas nasz własny mózg powstały z jednej małej komórki, gdy mikro-kosmos zmienia się w makro-kosmos wydaje się nam, że wiemy wszystko a okazuje się, że to ledwie jakiś ułamek, poznajemy ziarnko piasku na ogromnej plaży. 

Portret użytkownika Kazek12

Nie da sie wyjaśmnić

Nie da sie wyjaśmnić wszystkich zdarzeń i faktów naukowo, bo istnieje BÓG , który przejawia sie we wszystkim co istnieje, choćby wszystkie autorytety udowodniały, że jest inaczej.
Twierdzenie, że Wszechświat istnieje ot tak sobie w  NICOŚCI jest niezbyt mądre, a wielcy naukowcy się nim posługuja.

Portret użytkownika antifa

"Prędzej czy później nauka

"Prędzej czy później nauka dojdzie do tego samego, do czego już przed tysiącami lat doszły światowe religie"
Ja pierrrr... to tak na poważnie czy to jakiś nowy sposób strugania głupa? Czyli rozumiem że niedługo będzie można zostać uznanym za heretyka i spalonym na stosie na podstawie badań lekarskich, a inkwizycja będzie latać dronami i strzelać do metalowców? No zaiste bardzo postępowe. Wiecie co? Jesteście chyba jeszcze gorsi od tych całych żydów i masonów. Wszędzie widzicie bogów, za to ja widze w was debili Biggrin

Strony

Skomentuj