Odkrycie fal grawitacyjnych potwierdza teorię multiwersu

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Podczas konferencji naukowej w Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics, która odbyła się w poniedziałek 17 marca, naukowcy ogłosili, że po raz pierwszy udało im się zarejestrować słabe fale grawitacyjne, które musiały się pojawić prawie równocześnie z narodzinami wszechświata. Dzięki temu udowodniono, że jego ekspansja, która miała miejsce 13,8 mld lat temu, wydarzyła się szybciej niż prędkość światła.

 

Według naukowców, wszystkie modele kosmologicznej inflacji wszechświata prowadzą nieuchronnie do uznania idei wieloświata. Pierwszy bezpośredni dowód inflacji, czyli okresu bardzo szybkiego rozwoju wszechświata, który wydarzył się w ułamku sekundy po Wielkim Wybuchu, również wspiera pomysł, że nasz własny wszechświat jest tylko jednym z wielu.

 

Nowe odkrycie prowadzi zatem do uznania za prawdziwą idei multiwersu lub jak kto woli, wieloświata. Według naukowców, którzy na początku zaproponowali teorię piorunującej ekspansji Wszechświata, część czasoprzestrzeni mogła rozwinąć się szybciej i stała się całkowicie oddzielnymi, niezależnymi wszechświatami.

 

Specjaliści z dziedziny fizyki kwantowej przyznają, że po uznaniu odkrycia fal grawitacyjnych jest już bardzo trudno zbudować jakikolwiek model wszechświata niezakładający istnienia światów równoległych.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Sylwia2666

Lubię tą stronę, lubię zawsze

Lubię tą stronę, lubię zawsze przejżeć komentarze - miejscami powjawiają się cieawe linki, bądź informację. Neznoszę natomiast czytać komentarzy jakiś 2 łbów, którzy uważają się za dzieci nauki a jednoczęsnie wykłucają się W KOMENTARZACH który jest bardziej inteligentnt, błskotliwy. Osoba postronna żadnego nie uzna za mądrego, czytając Wasze komicznie wyglądające obelgi jeden na drugiego.

Portret użytkownika NEUTRINO

Po pierwsze jakim trzeba byc

Po pierwsze jakim trzeba byc glupcem by osobliwość początkową umieszczać w nicości i nazywać ją przestrzenią. Nie ma czegoś takiego jak nicość w której można by umieścić ową osobliwość. Jeśli by iść tym prymitywnym tokiem rozumowania ,jaką przyjeli naukowcy czyli odwrucona przyśpiezająca inflacja to juz mikro skala w rozmiarach wszechświata czyli czarne dziury negują ten tok myślenia, bo w czarnych materia pod wpływem pozaskrajnego zagęszczenia materi po prostu znika całkowicie. Jest to możliwe ponieważ nasz wszechświat na poziomie składników atomu ma ograniczony zakres czestotliwości. Po drugie . Nauka zaprzecza istnieniu perprtum mobile a ich teoria o wielkim wybuchu to perpetum i cudowne rozmnożenie w jednym. Jeśli według Alberta masa jest istotna to gdzie jest napęd ruchu planet , galaktyk a przedewszystkim  elektronów w ogromie atomów w uniwersum. A co do tematu to jak mogli wykryć fale grawitacyjną skoronie wiedzą co to grawitacja. Byćmoże wszechświat jest prosty w swej konstrukcji ale musi to odkryć nasze świadome rozumowanie . To zrozumienie narazie wygląda tak ze szpece w lhc interpretują podobnie jak nieszłyszący który odzyskał słuch interpretował by instrumenty muzyczne. Pozdrawiam

Portret użytkownika NEUTRINO

Juszka. Zagadka dla Ciebie.

Juszka. Zagadka dla Ciebie. Polskie odkrycie. Szybki rozbłysk na słońcu zmienia nieznacznie wartość grawitacji na Ziemi. Oczywiście chwilowo. Pomyśl a nie powtarzaj myśli innych ludzi. Mam prawo być zwolennikiem teori strun. A poza tym/. Wypił Juszka parę piw i po pijaku wylądował gdzieś na czeskim padole. Wysikał sie lecz niestety zapomniał zapiąć rozporek. Po jakiejś chwili pijackiej tułaczki napotkał czeszke. Kobita patrząc na Juszke mówi; pane konszczek panu styrczy. Na to Juszka spoglądając w okolice rozporka odpowiada; to ne ni konszczek to je wszechno. Wytłumacz szpecu. Atom to elektron bez masy neutron to elektron bez masy plus proton i kapke energi. Zostaje proton. Niby ma masę ale po rozbiciu w lhc wszystkie niby składniki protonu wypromieniowują. Gdzie jest masa i prawo zachowania masy co ciciki spapały. Kapke logiki.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

OOO a to ciekawe mozesz podać

OOO a to ciekawe mozesz podać źródło tej informacji?? Jak to zmienia się grawitacja Ziemi pod wpływem cząstek wysyłanych ze Słońca bo z tego co ja wiem czytając felietony badań GRECE i GOCE to jedynie następuje niewielkie zakrzywienie i to w odległości conajmniej 100 tyś km od powierzchni Ziemi.
Materia to szczególny przypadek energii. 
ps nie myl masy z materią bo mase może posiadać niematerialna cząsteczka.
Cząsteczki któe podałeś należą do grupy bradionów, one dziela się na luksony i w końcu na tachiony cząsteczki szybsze od światła.

Portret użytkownika GROTTESCA

WITAM Juszku/o  ja mam pyt. 

WITAM
Juszku/o  ja mam pyt.  ale w pierwszej kolejności to cyt. : " Jakim trzeba być głubcem by nie wiedzieć że osobowość początkowa była nicością "   - skopiowałem te słowa przyznaję  ... Smile
tak tylko zapytam  jeśli  ta nicość była osobowością początkową ,  to co zadało jej początek ?
moje odp :
a)  nie ma początku - po prostu istniejemy
b)  jest wielowymiarowość która się mnoży - to wynika z artykułu admina  tzn. z tego co skopiował Smile
c)  wszyscy to wiedzą jesteśmy  k...wa , w jakimś  zoo kosmicznym , a ... oni nas gwałcą , eksperymentują , gnębią , robią wzięcia  itp.
 
co wybierasz - bo ja własny tok  rozumowania co oznacza że każdy z nas ma własy dość mocny pogląd na skopiowany - chyba art. admina , i nic ale , to nic  k....wa tego nie zmieni ..... czy ja się mylę co myślisz ?

Pisarz nigdy nie powinien tak wyczerpywać przedmiotu, aby czytelnikowi nie pozostało nic do myślenia ...
 
Charles Montesquieu     Smile

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Witam to co było przed nikt

Witam to co było przed nikt tego nigdy nie będzie wiedział, taką mam nadzieję bo po co istnieć jeżeli będzie się wszystko wiedzieć - bez sensu.
ad a -- nie wierzę w takie rozwiązanie a to ze względu na to co widzimy w naszym bliższym jak i dalszym swiecie, WSZYSTKO ma początek i koniec dlatego uważam że wszechświat też miał początek.
ad b -- nie mogę znaleźć tego w źródle
ad c -- tak było jest i będzie, a oni to .... (może my sami)
co wybierasz a myślisz że my w "zoo kosmicznym" coś wybieramy :), własny tok rozumowania tak ale gdybyś każdy z nas miał tylko własny poglad nie opierając się na doświadczeniach i naukach naszych poprzednich pokoleń to dzić z pewnością dalej skakalibyśmy po drzewach.

Pisarz nigdy nie powinien tak wyczerpywać przedmiotu, aby czytelnikowi nie pozostało nic do myślenia ...
 
Charles Montesquieu     Smile

Portret użytkownika andy V

Całkowicie zły adres

Całkowicie zły adres wybrałeś, młodyrob. Z pytaniami co zainicjowało Wielki Wybuch oraz jak powstała wszechobecna energia musisz się zwrócić do Wielkiego Kreatora. Tylko On jest kompetentny aby Ci odpowiedzieć na te pytania. Tu nie otrzymasz prawidłowych odpowiedzi.

Portret użytkownika benet

Naukowcy wszystko próbują

Naukowcy wszystko próbują dopasować do teorii Einsteina.Taki przypadek był z neutriną, przeprowadzono tysiące prób i za każdym razem wynik pokazywał,ze neutrina jest szybsza od światła,ale według teorii  nic nie może być szybsze od światła, a dlaczego nie może ? bo geniusz choć dawno martwy mógłby sie obrazić Smile więc stwierdzono,że wystąpił błąd, bo...  kabelki się poluzowały (!) Największy ośrodek badawczy na świecie, na który wykłada się rocznie miliardy i co,takie niedopatrzenie ? Odwieczna zasada jest taka, wszystko należy dopasować do teorii ,a jak wychodzi inaczej ? Nie może wyjść inaczej !

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Panie ograniczony, zadna

Panie ograniczony, zadna teoria Einsteina nic nie mówi że prędkość światła jest ostateczna, ba co więcej jakbyś choć o drobine się wysilił to byś wiedział że jest to możliwe i udowodnione już na podstawie właśnie jednego z praw Einsteina.
Przypadek z neutrinami posiadającymi większą prędkość już dawno został wyjaśniony ale ty coś usłyszałeś i dalej durnotę powtarzasz, ale jaki kram taki pan.
Durnot takich jak piszesz to trudno czytać bo po pierwsze nauka zmienia się niezwykle szybko, ale ty wierzysz w fikcyjne cywilizacje a trudno tobie ogarnąć proste prawa rządzące światem. 
Totalny nieogar z ciebie beret.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

odległość około 360tyś km

odległość około 360tyś km Tnadania=0 Todbioru (powinno być ponad 2s)=0,000000000001s
prościj chyba się nie da. 
Jestem ciekaw czy znajdzie się tu choć jedna kompetentna osoba i odpowie jakie to doświadczenie i czego tyczyło się.
 
 
Juszka wiecej nauczy się z głupiego pytania niz głupi z mądrej odpowiedzi.

Portret użytkownika benet

 Skoro powołałaś się na

 Skoro powołałaś się na "Paradoks Einsteina-Podolskiego-Rosena" to wiec o tym ,że ten "eksperyment myślowy" został obalony przez J.Bella  ."Szczególna teoria względności zabrania przekazywania informacji i oddziaływań z prędkością większą od prędkości światła. Używając analogicznego doświadczenia myślowego EPR wywnioskowali, że zmienne kwantowe muszą mieć ustaloną wartość przed pomiarem, co z kolei prowadzi do wniosku, że mechanika kwantowa jest teorią niepełną (niezupełną), bo nie określa tych ustalonych wartości, a jedynie ich prawdopodobieństwa."  Próbujesz coś udowodnić, a później sama sobie przeczysz i nie ucz się podjuszka z głupich pytań ,bo dajesz głupie odpowiedzi !!  bez odbioru Smile

Portret użytkownika Juszka1980OGL

beret powołujesz się na

beret powołujesz się na formułki z jakiejś wikipedii a nie używasz własnego mózgu. Ograniczenia związane z przekroczeniem prędkości światładotyczą tylko materialnych cząstek, każda cząsteczka niematerialna w teorii może spokojnie pokonać tą prędkość, co też udowodniono eksperymentem EPR.
Jak nie posiadasz wiedzy to się nie odzywaj.
Każda teoria z fizyki jest teorią niepełną i nie tyczo to się tylko mechaniki kwantowej ale też klasycznej a związane to jest z tym że nauka nie poznała do końca żadnego zjawiska.
Beznadziejny jesteś i co z tym co pisałeś ze 3 tygodnie temu że już nigdy mi nie odpiszesz miernoto?? Kłamiesz jak każdy z waszego stadka. 
bez odbioru a co ty ormowiec-policjant czy trep chyba wszystko na raz bo wiedzy zero.
A ofiaro poczytaj też sobie o tachionach które próbuje analizować się na podstawie praw Einsteina.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Dobry trop, otóż chodzi o

Dobry trop, otóż chodzi o "Paradoks Einsteina-Podolskiego-Rosena" w którym opierali się na prawach Maxwella.
ps. Teorie względności, jak i cała fizyka kwantowa nie zabrania przekraczania prędkosci światła ale tylko ..... podpowiesz tym wszystkim pieniaczom dla których nauka to niedostępne Himalaje.
Pozdrawiam

Portret użytkownika andy V

Też uważam że łączność w

Też uważam że łączność w kosmosie musi być zorganizowana na innych zasadach aniżeli za pomocą fali elektromagnetycznej. Fala EM rozchodzi się z szybkością światła - tylko - a to jest grubo za wolno na potrzeby łączności galaktycznej lub międzygalaktycznej. Nikt nie będzie czekał dziesiątków tysięcy lat na odpowiedź na zadane pytanie. Światło ze słońca dociera do Ziemi po 6 minutach, a w kosmicznej skali taka odległość to jest NIC. Natomiast fala grawitacyjna rozchodzi się natychmiastowo. Porównanie łączności za pomocą EM do łączności na falach grawitacyjnych to jak porównanie łączności za pomocą TAM-TAMU a łączności satelitarnej. Dlatego Projekt SETI (nasłuchu kosmosu) nie przyniósł żadnych rezultatów, mimo wpompowanych dużych pieniędzy i tysięcy spędzonych przy odbiornikach godzin. Największy na Ziemi radioteleskop w Arecibo można spokojnie zezłomować. Pierwsza (oficjalnie) próba na Ziemi przeprowadzenia połaczenia telefonicznego za pomocą fal grawitacyjnych została już przeprowadzona z doskonałym skutkiem!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Admin możesz podać źródło

Admin możesz podać źródło wiadomości. Bo z tego co kiedyś czytałem to potwierdzenie fal pomoze roztrzygnąć spory na temat pocątku wszechświata oraz na to że wszechświat ma koniec to znaczy jest tak jakby zamkniety w bańce i nie mozna się wydostać z niego, nawet fale grawitacyjne nie są w stanie się wydostać.
No i jest to potwierdzenie Einstenowskiego modelu. Ale o multiwersie to nie słyszałem.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Jako że uważam ciebie za

Jako że uważam ciebie za ograniczonego umysłowo to wytłumaczę ci żebyś następnym razem nie pisał głupot (ostatnie 7 słów to szydera).
Przeczytaj jeszcze raz ofiaro mój post a nastepnie sprawdź źródło i zastanów się czy podaje ono odpowiedź na pytanie jakie zadałem adminowi.
Czasami (znowu ironia i szydera bo musisz to odczytać jako Zawsze) mam wrażenie że jesteś po głębokiej lobotomii.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Po cholerę

Po cholerę trollujesz? 
Pokazuję twoją miernotę, nawet nie sprawdziłeś źródła a krytykujesz mały człowieczku. Nie ma tam ani słowa o wieloświatach. 
Nie zmieniaj zerze tematu nie potrafisz odpowiedzieć to zamilcz. 
Ja nie muszę niczego udowadniać ale ty już pokazałeś że myślenie to nie twoja domena.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika benet

 nikt nie chce być na równi z

 nikt nie chce być na równi z kimś takim                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

znowu kawały opowiadasz

znowu kawały opowiadasz hehhehe baran ty nie potrafisz analizować prostego tekstu, nie potrafisz odpowiadać na pytania, nic w sumie nie potrafisz tylko trollujesz. skoro napisałeś że admin wstawił źródło udowodnij to gdzie jest to źródło z wszechświatami??
Tak ja każdego dnia się czegoś uczę w przeciwieństwie do ciebie, bo "nie" wiesz ale balon niczego się nie nauczy

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj