Odkrycie obcych cywilizacji powinno się udać w ciągu najbliższych 20 lat

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Projekt SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) został uruchomiony oficjalnie w 1984 roku. Jego celem są badania wszechświata i poszukiwanie życia na innych planetach. Naukowcy zaangażowani w projekt twierdzą, że przełom technologiczny w zakresie przetwarzania danych pozwala formułować przypuszczenia, że w ciągu najbliższych dekad uda się w końcu wyizolować sygnały, które będą pochodziły od obcych cywilizacji.

 

Przez 30 lat jego istnienia stosowano różne metody detekcji śladów bytności obcych cywilizacji. Żadna nie przyniosła spodziewanych efektów. Jeden z wiodących specjalistów w programie SETI, Seth Szostak, twierdzi, że jeśli gdzieś w kosmosie istnieją inteligentne formy życia, mogą być wykryte w ciągu następnych 20 lat. Argumentuje on, że stanie się tak, ze względu na szybko rosnącą wydajność komputerów.

 

Rzeczywiście w porównaniu do pierwszych maszyn liczących stosowanych do wspomagania poszukiwań sygnałów radiowych pochodzących z innych planet, obecne możliwości obliczeniowe są potężne. Prawo Moore'a determinujące przyrosty mocy komputerów poprzez miniaturyzację tranzystorów wskazuje jednoznacznie, że zdolności matematycznych analiz złożonych sygnałów są teraz dużo łatwiejsze i będą jeszcze prostsze w przyszłości.

 

Szostak powiedział w wywiadzie dla brytyjskiego The Telgraph, że ludzkość w rzeczywistości czyni dopiero pierwsze kroki w poszukiwaniu pozaziemskich cywilizacji.

"Jesteśmy teraz w tym samym etapie, w którym był Krzysztof Kolumb, gdy jego wyprawa w poszukiwaniu nowego świata pokonała pierwsze dziesięć mil. Mógł wtedy wrócić i powiedzieć wszystkim, że nic nie znalazł." - powiedział Szostak.

Różne szacunki wskazują na to, że istnieją tysiące systemów gwiezdnych, planet, na których może być obecne życie. Analiza informacji z wykorzystaniem najnowszych technologii komputerowych pomoże naukowcom, aby zawęzić obszar wyszukiwania.

 

Jednak nawet udane poszukiwania nie oznaczają, że Ziemianie mogą wejść w kontakt z innymi cywilizacjami. Minimalna odległość od naszej planety, które teoretycznie mogłyby być sprzyjająca do podtrzymania życia, znajduje się ponad dwieście lat świetlnych od nas. Tak więc prosta wymiana wiadomości za pomocą sygnałów radiowych będzie trwała aż 400 lat.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

[...]To wszystko powoduje, że

[...]To wszystko powoduje, że UFO jawi się nam jako podróżnicy z materialnych światów podobnych do Ziemi, jesteśmy taką koncepcją tak głęboko zdeterminowani, że nie możemy przyjąć innej, niematerialnej. Konsekwencje niematerialnego zródła, z którego pochodzić miałyby pojazdy UFO, wraz z ich istotami są ogromne. Ich ciała mogły by być tylko tymczasowe, pojawiające się w tej rzeczywistości na czas kontaktu z ludzmi. Mogły by one być równie dobrze tylko projekcją mającą cechy materialności. Główną zasadą ich kontaktu był by więc umysł-duch lub ciało duchowe („dusza” hebr. néfesz [נֶפֶשׁ] i gr. psyché [ψυχή]), ewentualnie jakiś rodzaj „skafandrów” do których na chwilę się wcielają podczas „spotkań” trzeciego i czwartego stopnia.  Komncepcja ta tłumaczyła by wiele ze starożytnych przekazów na temat działalności cywilizacji przedpotopowej, ich wiedzy na temat wszechświata.[...]
 
Tutaj polecam ten link z wpisu tego bloga odnośnie cech ufonautów i sposobu ich niematerialnego działania, przypadek Polski z roku 1986:
http://popotopie.blogspot.co.uk/2013/05/polskie-wziecie-z-roku-1986-jako-klasyka.html
 
Wszyskich zainteresowanych tematem UFO, Biblijnych gigantów i tego co się dzieje na Ziemi od tysięcy lat oraz obecnie odsyłam do tej audycji, gdzie jest wytłumaczone jak i dlaczego się oni pojawili na Ziemi, kim są istoty UFO i co się dzieje w tym wymiarze,  Polecam ! (język angielski)
The Giants Are Here 2014 [FULL] Genesis 6 Steve Quayle 
 

Published on Jul 31, 2013

RETURN TO THE DAYS OF NOAH
http://www.youtube.com/watch?v=2JwwUD9ZU_4
 
Pod tym linkiem jest audycja jak to elity światowe przygotowują PRAWDZIWY MATRIX dla ludzkości !
Steve Quayle and Sheila Zilinsky on Xenogenesis -Changing Men Into Monsters
Published on Feb 21, 2014
https://www.youtube.com/watch?v=2rfXv1K3w

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Alphard z Hydry

  Wszechświat materialny ten

 
Wszechświat materialny ten w którym zyjemy jest niezamieszkany, mieszkamy w nim tylko my, nie ma żadnych kosmicznych cywilizacji na tym poziomie rzeczywistości. 
 
Nasz wszechświat, można porównać do dużego budynku, w którym oprócz jednego człowieka nie ma nikogo. Człowiek ma wrażenie że mieszka w nim sam, jednocześnie zadaje sobie pytanie, jakim marnowaniem przestrzeni jest dom dla jednej osoby. Gdy tymczasem jego dom jest zamieszkany przez innych których nie widzi i nie słyszy, ani nie czuje.
 
 

"no no !"
  - Ktoś, Gdzieś

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika b@ron

no witaj Poul...pasowało by

no witaj Poul...pasowało by żebyś rozwiną to co napisałeś o "skopiowaniu największych"...bo obcy, może i są ,ale widzę że znowu masz nowe przecieki od kolegi z NASA i bym chętnie poczytał...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika doktormózg

Oooo, Poul Walker, dawno tu

Oooo, Poul Walker, dawno tu Ciebie nie było. Wyszedleś na przepustkę, czy dałeś nogę.
Ci obcy o ktorych piszesz sa tylko w twojej głowie, musisz z tym walczyć. Bądź dzielny i słuchaj dohtora Biggrin

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika ShinTekk

Ta "zaawansowana" cywilizacja

Ta "zaawansowana" cywilizacja Ziemska nie potrafi jeszcze zidentyfikowac wielu zjawisk na swojej planecie, a aspiruje sobie prawa do nawiazywania zew.kontaktów Biggrin  żałosne.Kto chciałby zadawac się z takimi barbażyńcami? Najpierw musieliby dokonać eutanazji ludzikiej głupoty i pychy aby zostać dostrzeżonym prez innych!
Mało prawdopodobne aby to się stało w tym wszechświecie.
Biggrin

Strony

Skomentuj