Odkryto kolejne wejście do tajnej sieci tuneli pod Florydą!

Kategorie: 

Źródło: Fox 13

Prace konstrukcyjne przeprowadzane w leżącym na Florydzie mieście Tampa, ujawniły wejście do tajemniczej sieci tuneli ciągnącej się pod metropolią. Zdaniem historyków, którzy zdawali sobie sprawę z ich istnienia już od dawna, jest to istny podziemny labirynt stworzony w bliżej nieznanym celu.

 

Kompleks podziemi pod miastem Tampa, ma pochodzić jeszcze z wczesnych lat XIX wieku. Jest to jednak jedynie spekulacja, ponieważ ponowne odkrycie tych tuneli, miało miejsce dopiero w 2000 roku i jak dotąd nie natrafiono jeszcze na jakiekolwiek dokumenty na jego temat. Tuż po odkryciu, spekulowano iż jest to pozostałość po dawnym systemie odprowadzania wody co jednak nie ma zbyt wiele sensu, gdy spojrzy się na podłogi tuneli, które są zupełnie płaskie.


Źródło: Fox 13

Alternatywne teorie, zakładały że brak danych na temat twórców tuneli może sugerować, iż stanowiły one przykrywkę dla jakiejś nielegalnej działalności. Na przykład, przemytu towarów lub nawet prostytucji, która miała być powszechna we wczesnych latach istnienia tego miasta, podczas rewolucji przemysłowej. Ewentualnie, mogły one również służyć podczas amerykańskiej prohibicji, co nie daje nam jednak żadnej odpowiedzi co do ich pierwotnego celu.


Źródło: Fox 13

W tym miejscu, należy więc chyba postawić pytanie. Po co ktokolwiek miałby budować sieć tuneli, które byłyby w stanie pomieścić całe wagony towarowe i na dodatek robić to wszystko w pełnej konspiracji? Gdzie podziały się jakiekolwiek doniesienia lub dokumenty na temat prowadzonych pod miastem prac budowlanych? I chyba co najważniejsze, dlaczego część z tuneli została celowo zaplombowana? Jak widać na tym przykładzie, nie wszystkie niezwykłe historie muszą dotyczyć zjawisk UFO lub duchów. A część z nich jest poprostu na tyle tajemnicza, że siłą rzeczy chcemy poznać prawdę na jej temat. Kwestia tego czy w przyszłości dowiemy się jeszcze czegoś na temat tuneli z miasta Tampa, pozostaje nieznana.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika sandalarz

Panowie szukacie sensacji -

Panowie szukacie sensacji - tampa floryda i tamtejsze podziemia to tunele do przemytu wódy w czasie prochibicji.Dodatkowo zdaje się że również służyły do skrytego przemieszczania się pomiędzy barami domami oraz burdelami. (Na discovery był o tym mateiał nawet) Zdaje sobie sprawe ze zaburzam teorie spiskowe i podziemne bazy obcych jednak cel ich istnienia jest znany od dawna.

Portret użytkownika dd

Problem w tym, że na fotce

Problem w tym, że na fotce widzę jakąś zawaloną piwniczkę niedużych rozmiarów. A skoro to ma być sieć tuneli to gdzie ta sieć? Zamurowana – no oczywiście i nie da się nawet zajrzeć do środka przez dziurę.

Skomentuj