Odkryto maskę pogrzebową przedstawiającą "Astronautę z Palenque"!

Kategorie: 

Źródło: INAH (National Institute of Archeology and History)

Archeolodzy odkryli niedawno starożytną maskę króla K’inich Janaab’ Pakala znanego skądinąd jako "astronauta z Palenque". Wielu badaczy uważa, że na jego sarkofagu widoczny jest rysunek człowieka wewnątrz statku kosmicznego, co ma świadczyć o niezwykłej technologii będącej w posiadaniu Majów. Teraz w jednym z odkrytych niedawno grobowców odnaleziono maskę przedstawiającą wizerunek tego władcy.

 

Pakal był władcą starożytnego miasta-państwa Majów Palenque. Jego rządy trwały aż 68 lat, co jest uważane za najdłuższe panowanie w historii cywilizacji zamieszkujących współczesne tereny Ameryki Północnej. Ten starożytny władca jest jednak znany nie tylko ze względu na swoje niezwykle długie rządy ale głównie z powodu płaskorzeźby umieszczonej na jego sarkofagu. Zdaniem zwolenników teorii o paleokontaktach, zawarte na niej symbole nie przedstawiają wcale symbolicznego przejścia do krainy umarłych a stanowią prymitywną ilustrację pojazdu kosmicznego.

Już w 1968 roku Szwajcar, Erich von Daniken, zwrócił uwagę na podobieństwo pokrywy grobowca Pakala z obrazami astronautów wewnątrz statku kosmicznego, biorącego udział w Programie Merkury. To jednak nie wszystko. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że zawodowy modelarz Paul Francis, znany z prac przy filmach takich jak „Człowiek przyszłości” (1999) czy Blade: Wieczny łowca II (2002) stworzył model przestrzenny z reliefu Majów, przedstawiający osobę siedzącą w tym pojeździe.

Mężczyzna zwrócił szczególna uwagę na przyrząd do oddychania umiejscowiony na wprost twarzy pilota, połączony giętką rurą z komora w której prawdopodobnie musiał znajdować się tlen. Inny przyrząd znajdujący się pod prawą stopą i wyglądający jak współczesny pedał gazu, musiał być używany do zwiększania/zmniejszania siły ciągu silnika rakietowego, który umiejscowiony jest na końcu pojazdu. Czy jest to zatem jedynie wizja artysty, czy też odtworzony ze szczegółami  prawdziwy pojazd widziany przez osobę żyjącą w tamtych czasach na własne oczy ?

Maska króla Pakala (źródło: INAH)

Ponowne zainteresowanie tym tematem, możemy wkrótce przypisać odnalezieniu maski króla Pakala przedstawiającej jego twarz w całej okazałości. Odkrycia dokonano podczas prac konserwatorskich i badań archeologicznych, prowadzonych na stanowisku znanym jako pałacu w Palenque leżącym obecnie w meksykańskim stanie Chiapas. Badacze oprócz maski króla, odnaleźli też różne obiekty rytualne, takie jak ceramiczne figurki, rzeźbione kości i krzemień. Warto nadmienić że wszystkie z wymienionych przedmiotów zostały odnalezione w jednym z sektorów tej budowli określanym literą E.

Sugerując się tym znaleziskiem archeolodzy planują dokładniej przeanalizować sektory od B do D w poszukiwaniu innych tego typu miejsc. Odnalezienie maski króla Pakala Wielkiego jest więc dośc istotne z punktu widzenia badań nad kulturą Majów, ponieważ w najlepszym razie, nie wykluczone iż doprowadzi nas to również do prawdy na temat ich niezwykłej wiedzy z zakresu astronomii, matematyki a kto wie czy nawet nie niezwykłych pojazdów powietrznych mających być pod ich kontrolą.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika wrzosowisko

..czy ktos moglby mi

..czy ktos moglby mi wytlumaczyc w jaki to niby sposob odnalezienie maski  K'inich Janaab' Pakal mialoby doprowadzic do odkrycia prawdy na temat niezwykłej wiedzy Majow z zakresu astronomii, matematyki ‘a kto wie czy nawet nie niezwykłych pojazdów powietrznych mających być pod ich kontrolą’ ? XD 

' a fructibus eorum cognoscetis eos '

Strony

Skomentuj