Odkryto „miasto gigantów”, w którym urodził się Goliat

Kategorie: 

Źródło: argonauta.pl

W Izraelu archeolodzy od lat prowadzą wykopaliska w mieście Tell es Safi. To miejsce jest uważane za prawdopodobną lokalizację biblijnego miasta Gat, z którego pochodził słynny Goliat. Badacze twierdzą, że odkryli ruiny gigantycznego miasta z IX i X wieku p.n.e  i to może być Gat. 

 

Według gazety Jerusalem Post wykopaliska dowiodły, że rzeczywiście odnaleziono starożytne miasto Gat, w którym, jak się uważa, urodził się legendarny biblijny gigant Goliat, który walczył z Dawidem. Goliat był wojownikiem Filistynów. Gat wraz z Gazą, Aszkelonem, Aszdodem i Ekronem były jednymi z pięciu miast Filistynów, które upadły w 830 roku p.n.e. podbite przez wojska aramejskiego króla Hazaela. 

 

Nowe badania wykazały, że miasto Gat prawdopodobnie istniało znacznie wcześniej niż sądzono do tej pory. Potwierdzono, że zabudowa występowała tam już w XI wieku p.n.e, czyli w czasach Goliata. Wykopaliska dowodzą, że Gat w czasach Goliata był znacznie większym ośrodkiem niż w późniejszych okresach jego historii. Archeolodzy zwracają również uwagę na niezwykłą architekturę. Ich zdaniem budynki były tam monumentalne i bardzo masywne, a jako materiał budowlany były tam wykorzystywane ogromne głazy. 

Odkrycie to jest zgodne z biblijnymi opowieściami o gigantach, takich jak Goliat. Jednak według oficjalnej wersji historii nikt wcześniej nie odnalazł dowodów archeologicznych na istnienie gigantów. Również w obrębie wykopalisk nie odnaleziono żadnych szkieletów, które można by nazywać gigantycznymi. 

 

Według naukowców, potomkowie Izraelitów i Filistynów próbowali wyjaśnić gigantyczną skalę miasta Gat sugestią, że zamieszkiwali go olbrzymi ludzie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Dowody archeologiczne na

Dowody archeologiczne na istnienie ludzi - gigantów to znajdywano od setek lat , i było to na tyle frapujące ze takie wielkie kości były natychmiast rozgrabiane, dlatego dziś za wiele w łatwo dostępnych miejscach ich nie ma. Już za czasów hiszpańskich konkwistadorów w Ameryce południowej tubylcy przynosili wielkie kości ludzkie gdzie opowiadali że to pozostałości po gigantach którzy zostali wytępieni lub wzajemnie się wymordowali. Artefakty te były ekspediowane na dwór hiszpański, i pewnie jakby zajrzeć do piwnic królewskich pałaców to by się tam dało je znaleźć.

 

Portret użytkownika Kmieciu

Odkryto jakieś wielkie

Odkryto jakieś wielkie budynki - wielkich budowniczych póki co nie. Wg tej logiki Nowy Jork, z jego pińciusetpiętrowymi wieżowcami, to chyba gatunek Godzilli postawił... Hm, ciekawe kiedy nochale bankowe wymyślą, że to wszystko ich bo im ichni plemienny boziu jachfa tak powiedział, albo jako odszkodowanie za jakiśtam zaprzeszły a nie były chlorokaust?

 

Portret użytkownika Alien9174

Po przybyciu Annunaków z

Po przybyciu Anunnaków z Nibiru (Nibru) na Ziemie, modyfikacji DNA na wybranym małpach człekokształtnych i upływie dziesiątków tysięcy lat przyspieszonej.małpiej ewolucji i uczłowieczeniu w celu pozyskania darmowej siły roboczej, władcy ziemskiej koloni z Nibiru zezwolili swoim synom na seks z ziemskimi kobietami wbrew woli króla Nibirujczyków.. Owocami tej miłości byli właśnie giganci, których opisy można znaleźć m.in w Biblii czy mitologii. Niestety giganci nie żyli długo, często chorowali na niewydolność krążenia. Wojna Nibirujczyków ze zbuntowanymi Anunnakami i katastrofa globalna, po której została zatopiona Atlantyda dopełniła końca - Annunacy zginęli wraz ze swoją wysokorozwiniętą technologią. Los cywilizacji Nibirujczyków, którzy pozostali na Nibiru jest nieznany, ponieważ ich planeta zamarzała z powodu zaniku reakcji termojądrowych na ich słońcu. Więcej informacji tu: https://piotrpocieszyciel.wordpress.com/

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj