Odkryto nieznany rysunek Leonarda da Vinci

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Zagadkowe okazało się pojawienie tajemniczego dzieła w dwudziestym pierwszym wieku, kiedy wydawało się, że wszystkie obrazy, a nawet projekty wielkich malarzy zostały dawno odkryte i usystematyzowane. Wiadomo, że za sprawą prywatnych kolekcjonerów, wiele bezcennych artefaktów dosłownie znika z tego świata i nie są dostępne do wglądu publicznego.

 

 

Na przykład ostatnio w Szwajcarii znaleziono skradziony i wywieziony z Włoch w jednym czasie Portret Isabelli d'Este Leonardo da Vinci , który powstał w 1514 r. Następnego dnia odnaleziono nieznany dotychczas szkic pn. Św. Sebastian przywiązany do drzewa. Przedmiot został odkryty zupełnie przez przypadek.

 

W marcu br. francuski emerytowany lekarz (chce pozostać anonimowy) przyniósł do domu aukcyjnego Tajan kilka rysunków i zwrócił się do ekspertów z prośbą o identyfikację i ewentualną wycenę. Według relacji właściciela, wszystko należało niegdyś do ojca staruszka.

 

Specjaliści z Tajan starannie studiowali rysunki dostarczone do nich i nagle ... znaleźli jeden wykonany tuszem. Dokładne badanie potwierdziło domysły ekspertów – szkic kreślił własnoręcznie wybitny geniusz renesansu Leonarda da Vinci około 1482 - 1485 roku. Według wstępnych szacunków, dzieło może osiągnąć cenę 16 milionów dolarów. Emeryt nie zdawał sobie sprawy, jak cenną rzecz przechowuje w domu…

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika baca

trzy czwarte "dzieł sztuki"

trzy czwarte "dzieł sztuki" to fałszywki... teraz jest to trzy czwarte plus "nowy" leonardo...

dlaczego się to robi?

to proste - trochę łatwiej jest narysować "leonarda" niz 16 milionów dolarów... no i straż miejska nie ściga...

Portret użytkownika lipka

O tym samym pomyślałam, dodam

O tym samym pomyślałam, dodam tylko, że ci tzw. eksperci wiedzą kiedy obraz ile jest wart, a kto podważy słowa eksperta? Jak już ktoś wyda na obraz żywą gotówkę to zarabia i właściciel obrazu i ekspert.

Skomentuj