Odkryto nową planetę, która może być siedliskiem życia

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Naukowcy od lat próbują odkryć obecność planety, która miałaby warunki umożliwiające istnienie życia. Teraz, dzięki kosmicznemu teleskopowi Kepler, udało się wykryć taką planetę - Kepler-438b. Jest ona porównywalna wielkością z Ziemią i znajduje się w ekosferze swojej gwiazdy - strefie, w której możliwe jest istnienie wody w stanie ciekłym na powierzchni planety.

 

Kepler-438b znajduje się w odległości około 640 lat świetlnych od naszej planety. Obraca się wokół swojej gwiazdy, czerwonego karła, który jest zimniejszy i ciemniejszy od naszego Słońca. Mimo to, warunki na Kepler-438b mogą być na tyle sprzyjające, że mogłoby tam istnieć życie.

 

Porównując Kepler-438b do Ziemi, okazuje się, że ma ona około 70% naszego promienia i jest pięć razy lżejsza. Te cechy wskazują, że warunki na nowo odkrytej planecie mogą być podobne do tych na Ziemi.

 

Chociaż jest to znaczący krok naprzód w poszukiwaniu życia poza Ziemią, naukowcy nadal mają wiele do zbadania. Nie jest jeszcze jasne, czy Kepler-438b posiada atmosferę, a nawet jeśli tak, nie wiemy, jakie warunki panują na jej powierzchni.

 

Jednakże, odkrycie Kepler-438b zapewnia nam nadzieję na odpowiedź na jedno z najważniejszych pytań ludzkości - czy jesteśmy sami we wszechświecie? Może być ona przysłowiową igłą w stogu siana, ale jest to igła, która pozwala nam marzyć o możliwościach nieograniczonego wszechświata.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika ba19

Zapewne takich planet do

Zapewne takich planet do zasiedlenia jak Ziemia jest miliardy w naszej galaktyce,  ale Bóg Biblii nie da zgody na ich zasiedlenie i zaprowadzenia bałaganu jaki ludzie zaprowadzili na Ziemi , jak ludzie udowodnią Bogu Biblii ze spełnią zadanie,  które im wyznaczył aby przekształcili Ziemią w raj na wzór z ogrodu Eden  jako swoje mieszkanie  w tedy będą mieli zgodę na zasiedlenie innych planet , a co robi właściciel mieszkania jak znajdzie w nim dzikiego lokatora  - eksmisja na bruk i będzie płacił odszkodowanie za zniszczenie cudzej własności :

Psalm 115:16  Co się tyczy niebios — niebiosa należą do Jehowy,+lecz ziemię dał synom ludzkim.+

Objawienia 11:18  Ale narody srodze się rozgniewały i nadszedł twój srogi gniew i wyznaczony czas na sądzenie umarłych i danie nagrody+ twym niewolnikom, prorokom,+ i świętym, i bojącym się twego imienia, małym i wielkim,+ oraz na doprowadzenie do ruiny+ tych, którzy rujnują ziemię”.+

Psalm 37:10  I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca;+i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie.+ 11  Lecz potulni posiądą ziemię+i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju.+

29  Prawi posiądą ziemię+i będą na niej przebywać na zawsze.+

Objawienia 21:3  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+ 4  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+ 5  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

Skomentuj