Odkryto równoległy wszechświat „obok naszego”, w którym czas płynie do tyłu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Eksperyment prowadzony na zamarzniętym pustkowiu Antarktydy ujawnił dowody, że w tym samym Wielkim Wybuchu, który podobno dał początek naszemu Wszechświatowi, powstał inny wszechświat, z zasadami fizyki, które są całkowicie przeciwne do naszego.

Należące do NASA urządzenie o nazwie Antarctic Impulsive Transient Antenna, w skrócie ANITA, wykorzystuje gigantyczny balon do transportu cienkich anten elektronicznych wysoko w zimne, suche powietrze nad Antarktydą, gdzie nie ma zakłóceń radiowych zakłócających wyniki. Detektor promienieniowania kosmicznego odkrył cząsteczki, które mogą pochodzić spoza naszego wszechświata.

 

Antena NASA wyłapuje ciągły strumień cząstek wysokoenergetycznych pochodzących z kosmosu. Niektóre z nich są milion razy silniejsze niż wszystko, co sami możemy wytworzyć. Cząsteczki o niskiej energii jak neutrina, mogą całkowicie przeniknąć przez Ziemię, praktycznie bez interakcji z substancją naszej planety. Ale obiekty o wyższej energii zatrzymują się na materii Ziemi.

 

Oznacza to, że cząstki o wysokiej energii można wykryć jedynie gdy docierając do granicy kosmosu i atmosfery. Tymczasem kilkukrotnie odkryto bardziej energetyczne cząstki, tak zwane tau-neutrina, i to unoszącego się „w górę”, czyli z Ziemi. Oznacza to, że cząstki te faktycznie poruszają się wstecz w czasie i dokładnie to zaobserwowali naukowcy pracujący w ramach projektu .

Źródło: NASA

Badacze z projektu ANITA, wskazując na absolutną niemożność zachowania tau-neutrin, sugerują, że jedynym sposobem, aby tak się stało, jest to, że cząstka zamieni się w inny rodzaj cząstki przed przejściem przez Ziemię i ponownym powrotem.

 

To jednak ma mniejsze prawdopodobieństwo niż miliard do jednego, a i wtedy może się to zdarzyć tylko raz. Ale zespół ANITA widział już kilka z tych „niemożliwych” zdarzeń. Najprostsze, a zatem najbardziej eleganckie naukowo wyjaśnienie jest takie, że w czasie Wielkiego Wybuchu powstały dwa wszechświaty - nasz i drugi, który z naszego punktu widzenia działa w przeciwnym kierunku.

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj