Odkryto tajemniczy sygnał z księżyca Jowisza, Ganimedesa

Kategorie: 

Źródło: NASA

Kanał Youtube The Cosmos News, zwrócił niedawno uwagę internautów na zagadkowy sygnał FM, który zdaje się pochodzić z jednego z księżyców Jowisza, Ganimedesa. Jest to największy satelita Jowisza, który od dawna interesował sobą światowe agencje kosmiczne.

NASA, przedłużyła niedawno żywotność dwóch misji kosmicznych, w tym misji Juno skierowanej na Jowisza. To właśnie sonda Juno, natrafiła na sygnał FM pochodzący z Ganimedesa. NASA, mimo iż potwierdziła jego odkrycie, zapewnia że nowa rejestracja nie stanowi dowodu na istnienie inteligentnego życia pozaziemskiego. Zdaniem specjalistów z agencji, jest to "zaledwie" fascynujące odkrycie. Należy pamiętać, że naukowcy, już od wielu lat sugerują, aby zwrócić szczególną uwage na pięć lodowych księżyców Jowisza i Saturna. Dane telemetryczne sugerują, że pokrywy lodowe Ganimedesa, Europy, Kallisto (Jowisz) oraz Enceladusa i Tytana (Saturn) mogą skrywać pod sobą ogromne oceany. 

W ciągu ostatnich lat poczyniliśmy również wiele odkryć w dziedzinie poszukiwań pozaziemskiego życia we wszechświecie. Dzięki odkryciu mikroorganizmów, które mogą przetrwać w niewiarygodnie "nieprzyjaznych" dla życia warunkach, odnalezieniu bakterii na planetach i księżycach gdzie warunki są kompletnie inne niż na Ziemi, badacze wreszcie traktują istoty pozaziemskie jako coś co ma prawo istnieć w świecie nowoczesnej nauki. W dalszym ciągu, podchodzą oni do tego zagadnienia z rezerwą. Być może nowy sygnał z Ganimedesa nie jest niczym nadzwyczajnym. O tym, dowiemy się jednak dopiero wówczas, gdy zostanie odpowiednio przeanalizowany.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Skomentuj