Odkryto wejście do pałacu legendarnego króla Heroda

Kategorie: 

Ważnego odkrycia dokonali archeolodzy z Instytutu Archeologii na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie podczas wykopalisk w Irodium lub Herodion, starożytnej twierdzy zbudowanej na wzgórzu przez króla Heroda około 12 kilometrów na południe od Jerozolimy i w odległości 5 kilometrów na południowy - wschód od Betlejem. Jest to jedno z ostatnich miejsc, noszących imię króla żydowskiego, który znany jest przede wszystkim z masowego mordowania dzieci.

 

Herod zbudował fortecę dla upamiętnienia zwycięstwa nad Partami w 20 p.n.e. Jedno z głównych miejsce zajmuje pałac królewski, do którego teraz odkryto wejście i zostało ono uznane przez naukowców.

 

Wejście do pałacu stanowi piękny, łukowaty korytarz o szerokości 6 i długości 20 metrów. To bardzo skomplikowana struktura, zlokalizowana na trzech poziomach, która zdaniem naukowców, była rzadko używana. W ostatnich latach swojego panowania, Herod postanowił przekształcić Irodium z twierdzy w ogromne mauzoleum.

 

Podczas wykopalisk, pisze Times, znaleziono dowody, że korytarz i wejście do sali pałacu były aktywnie używane przez rebeliantów podczas słynnego buntu Żydów z czasów rzymskich w latach 66 - 73.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika baca

To dobrze że naukowcy z

To dobrze że naukowcy z uniwersytetu hebrajskiego sprawę badają, bo jest szansa ze odkryją, że gdyby Herod był tak miły i wspaniały jak głoszą hebrajskie baśnie, no to by... wymordował wszystkie żydowskie dzieci i miał pomniki wszędzie tam gdzie we znaki się dawały... nieznośne żydowskie dzieci
tymczasem skoro tych pomników nigdzie nie ma tylko wciąż te same problemy z rozbrykanymi dziećmi izraela, no to chyba ten Herod nie był aż tak wspaniały jak podają legendy...
ciekawe czy ktoś napisze na ten temat prace doktorską na uniwersytecie hebrajskim w Jerozolimie... bo być może żyją jeszcze sieroty po tych wymordowanych dzieciach czekające na odszkodowania za stracone mienie...

Portret użytkownika Brain Damage

P { margin-bottom: 0.21cm;

P { margin-bottom: 0.21cm; }

Cześć, czy mógłbym poprosić Ciebie o wyjaśnienie jednego niezwykle nurtującego mnie problemu, który powstał po przeczytaniu artykułu „Co to jest Polak”. Nie wiem dlaczego komentarz nie został dodany w tamtym artykule. Napomknę, że artykuł napisany bardzo ciekawie i jest wstanie przykuć do siebie odbiorcę. Teraz do rzeczy, w swoim poście piszesz o wielkim, wspaniałym (w zasadzie najwspanialszym), posiadającym ogromne pokłady wiedzy i inteligencji ludzie Słowian... i tutaj pojawia się niewytłumaczalny konflikt. Jak mogło się stać, że tak potężni Słowianie dali się wyrolować barbarzyńcom, którzy co dopiero wyszli z jaskiń??? Nie chce mi się wierzyć, żeby Ci barbarzyńcy byli aż tak skuteczni w walce z tak potężnym i przebiegłym wrogiem.

Skomentuj