Odnajdowane są kolejne lewitujące skały na Marsie

Kategorie: 

Źródło: NASA/Curiosity

Od czasu gdy na Ziemię docierają zdjęcia z Marsa wykonane przez łaziki, pojawia się coraz więcej ciekawych anomalii. Część z nich tłumaczona jest jak pareidolia, czyli doszukiwanie się znajomych kształtów w przypadkowych formacjach. Teraz jednak mamy do czynienia z czymś innym - z lewitującą skałą.

 

Na zdjęciu przesłanym przez łazik Curiosity wypatrzono coś zdecydowanie dziwnego. Jest to jakby skała, która unosi się nad powierzchnią Marsa. Co więcej widać nawet cień, który odpowiada rozmiarom tej skały. Oczywiście najprostsze wyjaśnienie zakłada uznanie, że mamy do czynienia ze złudzeniem optycznym, ale czy aby na pewno?

[ibimage==25065==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Zresztą to nie pierwszy przypadek gdy wypatrzono coś co wygląda jak kamień lecący nad powierzchnią tej planety. Być może to kolejna dziwaczna pareidolia, ale nie można też wykluczyć, że są to jakieś rodzaje sond kosmicznych, które badają postępy ludzkości w eksploracji kosmosu.

[ibimage==25066==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Toothless

Ehh no dobra ale czy nie

Ehh no dobra ale czy nie zauważyliście przypadkiem cienia po lewej stronie który nawet nie ma kamienia hemm bo ją widzę a żadnych żeczy obok w kształcie kwadratu nie zauważył em co ?

Portret użytkownika mazi

w 100% sie z tobą zgadzam bo

w 100% sie z tobą zgadzam bo naprawdę trzeba być ślepym żeby nie zauważyć że większy kamień który niby lewituje jest obsypany piachem a jego cień to nic innego jak drugi kamień postawiony na sztorc i rzucający cień

Portret użytkownika Logika

Najprostrze wyjaśnienie: jest

Najprostrze wyjaśnienie: jest to zdjęcie, a nie film. Nie widzimy co działo się przed i po zrobieniu fotki. Osobiście obstawiam wiatr, który spowodował przemieszczenie się kamienia... To tak samo jakby zrobić komuś zdjęcie gdy skacze i twierdzić, że potrafi lewitować...

Portret użytkownika Homo sapiens

Kiedys przed potopem Noego na

Kiedys przed potopem Noego na Ziemi istniała cywilizacja wegetarian posiadająca Vimany więc Mars może zawierać jakieś elementy z tamtego czasu.  "W ‘Mahabharacie’, a także ‘Bhagawatapuranie’ znajduje się opis wimany Salwy. Ten wielki pojazd wojskowego przeznaczenia mógł przenosić ludzi i broń, a Salwa dostał go od istoty imieniem Maja Danawa. Wspomniane teksty zawierają też wiele odniesień do mniejszych wiman - jednomiejscowych. Używali ich głównie bogowie lub bóstwa drugorzędne, ale nigdy ludzie” - pisze, dodając, że jedno z sanskryckich określeń bogów to "waimanikan" -"podróżujący wimanami". (...)
Poniższe zdjęcia przedstawiają starożytne tajemnicze miejsca:

Więcej w tym temacie pod tym adresem:
http://popotopie.blogspot.com/2013/06/zapraszam-do-innego-wymiaru-poprzedniej.html
A tu ślad po broni termicznej przedpotopowej cywilizacji Noego

"ale nigdy ludzie" - "A kiedy Piotr wchodził, Korneliusz wyszedł mu na spotkanie, padł mu do nóg i oddał mu pokłon. Piotr podniósł go ze słowami: Wstań, ja też jestem człowiekiem" Dzieje Apostolskie 10:25
http://popotopie.blogspot.com/2015/05/kazdy-ma-prawo-byc-czowiekiem-globalne.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika baca

w każdym poście reklamujesz

w każdym poście reklamujesz jakieś żydowskie zabobony i opowieści dziwnej treści...
jeszcze nigdy homoś, nikomu nie udało się w tych bajkach odnależć nawet ziarnka prawdy...
poza tym podejrzanie często sam sobie przeczysz - dzis zapodajesz po raz tysięczny "potop noego" a jeszcze pare miesiecy temu sam toczyłeś pianę na tym forum, że zydowska bajka o potopie jaka była niedawno w kinach niewiele z prawdą ma wspolnego ... -
zastanawiało mnie wtedy czego ty kurteczka po żydowskich bajkach się w ogóle spodziewałeś?
że jedna bajka uprawdopodobni poprzednią?
masakra...
homoś, według mnie to nie potop noego, nie ufosoni i nie hybrydy uniemożliwiają tobie osiągnięcie na forum ekstatycznego orgazmu tylko... bolesna stulejka Smile
obrzezaj się... no mówię ci... obrzezaj... i zakończ w końcu tę bolesną dla oczu i przeciągającą się w nieskończoność masturbację...

Portret użytkownika Ali Żaba

"I stworzył Bóg człowieka na

"I stworzył Bóg człowieka na wyobrażenie swoje: na wyobrażenie Boże stworzył go: mężczyznę i białągłowę stworzył je."(Gen,1:27 JWB)
Ludzie są dwupłciowi: masz prawdę już na samym początku.
"Bajka" powiadasz.. wiesz, co to jest "bajka"?
Mój ulubiony przykład: o Kruku i Lisie z Ezopa. Mówi prawdę o Ludziach, chociaż historyjka, która na pewno nie miała miejsca: na tym polega bajka.
Swoimi "recenzjami" "żydowskich bajek" piszesz bajkę o sobie jako autorze podręcznika zoologii, wedle którego kruki siedzą na drzewach z serem w dziobie łase na pochlebstwa lisów.
To są Przypowieści, Analogie, Parabole i inne sposoby przekazywania prawd; inne, niż współcześnie naukowe publikacje. Inny język.
Nic nie przeczytasz w żadnym tekście, jesli nie skorzystasz z języka/metodologii, jakimi jest napisany.

"Żydowska" powiadasz... Widział ktoś kiedyś "Żyda" z Pism Świętych na oczy? Nie sądzę. Pisma Święte (dla wyznawców "jedynie słusznej wiedzy": "ta" - liczba pojedyncza, zamiast "te" - liczba mnoga, "biblia" - jedna książka, której nie wolno czytać; na prawdę: Księgi, różne, które czytać warto) to kompilacja najlepszych tekstów zebranych z terenów Żyznego Półksiężyca, od różnych cywilizacji, o cywilizacji jako takiej; ubrana w historie przypięte do dziejów Patriarchów Is+Ra+Ela, a Ty te Pisma ganisz za "żydowskość", jak bi+skup rzymski przykazał.

Niechęć do Pism jest wielkim sukcesem cesarza rzymu, we wszystkich odsłonach, łącznie z tą, na którą wystylizowałeś swojego Awatara.

Daruj sobie te "recenzje" Piśm Świętych kanonicznych, niekanonicznych; oraz bajek. Fobie sie leczy, pomocne mogą być psychodeliki. Spróbuj najpierw psylocybiny, jak sie nie uda, to poszukaj Ayahuaski, na pewno Ci wyjdzie na Dobre.

 

Strony

Skomentuj