Odnajdowane są kolejne lewitujące skały na Marsie

Kategorie: 

Źródło: NASA/Curiosity

Od czasu gdy na Ziemię docierają zdjęcia z Marsa wykonane przez łaziki, pojawia się coraz więcej ciekawych anomalii. Część z nich tłumaczona jest jak pareidolia, czyli doszukiwanie się znajomych kształtów w przypadkowych formacjach. Teraz jednak mamy do czynienia z czymś innym - z lewitującą skałą.

 

Na zdjęciu przesłanym przez łazik Curiosity wypatrzono coś zdecydowanie dziwnego. Jest to jakby skała, która unosi się nad powierzchnią Marsa. Co więcej widać nawet cień, który odpowiada rozmiarom tej skały. Oczywiście najprostsze wyjaśnienie zakłada uznanie, że mamy do czynienia ze złudzeniem optycznym, ale czy aby na pewno?

Zresztą to nie pierwszy przypadek gdy wypatrzono coś co wygląda jak kamień lecący nad powierzchnią tej planety. Być może to kolejna dziwaczna pareidolia, ale nie można też wykluczyć, że są to jakieś rodzaje sond kosmicznych, które badają postępy ludzkości w eksploracji kosmosu.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Toothless

Ehh no dobra ale czy nie

Ehh no dobra ale czy nie zauważyliście przypadkiem cienia po lewej stronie który nawet nie ma kamienia hemm bo ją widzę a żadnych żeczy obok w kształcie kwadratu nie zauważył em co ?

Portret użytkownika mazi

w 100% sie z tobą zgadzam bo

w 100% sie z tobą zgadzam bo naprawdę trzeba być ślepym żeby nie zauważyć że większy kamień który niby lewituje jest obsypany piachem a jego cień to nic innego jak drugi kamień postawiony na sztorc i rzucający cień

Portret użytkownika Logika

Najprostrze wyjaśnienie: jest

Najprostrze wyjaśnienie: jest to zdjęcie, a nie film. Nie widzimy co działo się przed i po zrobieniu fotki. Osobiście obstawiam wiatr, który spowodował przemieszczenie się kamienia... To tak samo jakby zrobić komuś zdjęcie gdy skacze i twierdzić, że potrafi lewitować...

Portret użytkownika Homo sapiens

Kiedys przed potopem Noego na

Kiedys przed potopem Noego na Ziemi istniała cywilizacja wegetarian posiadająca Vimany więc Mars może zawierać jakieś elementy z tamtego czasu.  "W ‘Mahabharacie’, a także ‘Bhagawatapuranie’ znajduje się opis wimany Salwy. Ten wielki pojazd wojskowego przeznaczenia mógł przenosić ludzi i broń, a Salwa dostał go od istoty imieniem Maja Danawa. Wspomniane teksty zawierają też wiele odniesień do mniejszych wiman - jednomiejscowych. Używali ich głównie bogowie lub bóstwa drugorzędne, ale nigdy ludzie” - pisze, dodając, że jedno z sanskryckich określeń bogów to "waimanikan" -"podróżujący wimanami". (...)
Poniższe zdjęcia przedstawiają starożytne tajemnicze miejsca:

Więcej w tym temacie pod tym adresem:
http://popotopie.blogspot.com/2013/06/zapraszam-do-innego-wymiaru-poprzedniej.html
A tu ślad po broni termicznej przedpotopowej cywilizacji Noego

"ale nigdy ludzie" - "A kiedy Piotr wchodził, Korneliusz wyszedł mu na spotkanie, padł mu do nóg i oddał mu pokłon. Piotr podniósł go ze słowami: Wstań, ja też jestem człowiekiem" Dzieje Apostolskie 10:25
http://popotopie.blogspot.com/2015/05/kazdy-ma-prawo-byc-czowiekiem-globalne.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika baca

w każdym poście reklamujesz

w każdym poście reklamujesz jakieś żydowskie zabobony i opowieści dziwnej treści...
jeszcze nigdy homoś, nikomu nie udało się w tych bajkach odnależć nawet ziarnka prawdy...
poza tym podejrzanie często sam sobie przeczysz - dzis zapodajesz po raz tysięczny "potop noego" a jeszcze pare miesiecy temu sam toczyłeś pianę na tym forum, że zydowska bajka o potopie jaka była niedawno w kinach niewiele z prawdą ma wspolnego ... -
zastanawiało mnie wtedy czego ty kurteczka po żydowskich bajkach się w ogóle spodziewałeś?
że jedna bajka uprawdopodobni poprzednią?
masakra...
homoś, według mnie to nie potop noego, nie ufosoni i nie hybrydy uniemożliwiają tobie osiągnięcie na forum ekstatycznego orgazmu tylko... bolesna stulejka Smile
obrzezaj się... no mówię ci... obrzezaj... i zakończ w końcu tę bolesną dla oczu i przeciągającą się w nieskończoność masturbację...

Portret użytkownika Ali Żaba

"I stworzył Bóg człowieka na

"I stworzył Bóg człowieka na wyobrażenie swoje: na wyobrażenie Boże stworzył go: mężczyznę i białągłowę stworzył je."(Gen,1:27 JWB)
Ludzie są dwupłciowi: masz prawdę już na samym początku.
"Bajka" powiadasz.. wiesz, co to jest "bajka"?
Mój ulubiony przykład: o Kruku i Lisie z Ezopa. Mówi prawdę o Ludziach, chociaż historyjka, która na pewno nie miała miejsca: na tym polega bajka.
Swoimi "recenzjami" "żydowskich bajek" piszesz bajkę o sobie jako autorze podręcznika zoologii, wedle którego kruki siedzą na drzewach z serem w dziobie łase na pochlebstwa lisów.
To są Przypowieści, Analogie, Parabole i inne sposoby przekazywania prawd; inne, niż współcześnie naukowe publikacje. Inny język.
Nic nie przeczytasz w żadnym tekście, jesli nie skorzystasz z języka/metodologii, jakimi jest napisany.

"Żydowska" powiadasz... Widział ktoś kiedyś "Żyda" z Pism Świętych na oczy? Nie sądzę. Pisma Święte (dla wyznawców "jedynie słusznej wiedzy": "ta" - liczba pojedyncza, zamiast "te" - liczba mnoga, "biblia" - jedna książka, której nie wolno czytać; na prawdę: Księgi, różne, które czytać warto) to kompilacja najlepszych tekstów zebranych z terenów Żyznego Półksiężyca, od różnych cywilizacji, o cywilizacji jako takiej; ubrana w historie przypięte do dziejów Patriarchów Is+Ra+Ela, a Ty te Pisma ganisz za "żydowskość", jak bi+skup rzymski przykazał.

Niechęć do Pism jest wielkim sukcesem cesarza rzymu, we wszystkich odsłonach, łącznie z tą, na którą wystylizowałeś swojego Awatara.

Daruj sobie te "recenzje" Piśm Świętych kanonicznych, niekanonicznych; oraz bajek. Fobie sie leczy, pomocne mogą być psychodeliki. Spróbuj najpierw psylocybiny, jak sie nie uda, to poszukaj Ayahuaski, na pewno Ci wyjdzie na Dobre.

 

Portret użytkownika pasjonat

Wrzucasz kawałek ksiazki "kto

Wrzucasz kawałek ksiazki "kto zbudował księżyc" wiedza zawarta tam jest dzis uzupelniona o modele sprawdzone empirycznie. Księżyc rezonował poniewaz prawie zupelnie jest pozbawiony wody w stanie ciekłym. Nalej do piłeczki pingpongowej wody - zacznie przypominac zachowaniem (widmo drgan)Ziemię.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Homo sapiens

Tajemnica Marsa jest tak samo

Tajemnica Marsa jest tak samo wielka i ukrywana przez elity jak historia Ziemi !

Geolog doktor Horst Friedrich stwierdza w swojej książce "Jahrhundertirrtum  Eiszeit" (Epoka lodowcowa - pomyłka stulecia): „ Laik mógłby postawić pytanie: na jakiej podstawie naukowcy twierdzą, że miała miejsce wielka epoka lodowcowa, trwająca ok. 1 000 000 lat (zakończona ok. 8000 lat p.n.e.). Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta: takiej epoki wymaga szkolna geologia z lyellowską doktryną jednostajności, jak również darwinizm, który też się opiera na tej doktrynie!"

Podczas potopu parę tysięcy lat temu istniały jednak takie warunki: wybuchy wulkanów wytwarzały parę wodną, która ochłodzona w wyższych warstwach atmos­fery opadała z powrotem na ziemię jako śnieg. Właśnie w tym momencie powstały znane nam dzisiaj góry lodowe, a mamuty, inne ssaki, jak również rośliny, nawet całe drzewa wraz z owocami, zostały gwałtownie zamrożone w wiecznej zmarzlinie. Już w latach 60. XX wieku teoria epok lodowcowych zdawała się nie do utrzy­mania. Na przedgórzu alpejskim, w warstwach żwiru, które miały liczyć sobie co najmniej 20 000 lat (czyli powstały przed ostatnim zlodowaceniem), odkryto rzym­skie cegły i pnie drzew z czasów polodowcowych. W innej nienaruszonej warstwie żwiru, pochodzącej rzekomo z epoki lodowcowej, znaleziono, jak to opisuje Wind­sor Chorlton, zardzewiałą część od roweru. To znalezisko musiałoby oznaczać koniec teorii epok lodowcowych, bo w tamtych czasach żyli tylko ludzie epoki ka­miennej. A może już ci nasi praprzodkowie jeździli na rowerach? Co dziwne, nie zaszkodziło to teorii ewolucji - z tego tylko względu, że w świetle nauki do dziś nie ma dla niej alternatywy. Więcej pod tym adresem
 http://popotopie.blogspot.com/2013/06/analiza-anatomiczna-czaszek-nefilim.html

 

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika kopytko

Może najpierw trzeba zadać

Może najpierw trzeba zadać pytanie dlaczego zdjęcia z Marsa nie mają prawdziwych kolorów a następne pytanie to na której pustyni te zdjęcia robiono, chodzi oczywiście o pustynię na Ziemi. W Australii lewitują też samochody, podobno.

Portret użytkownika Io600

Jest jeszcze trzecia

Jest jeszcze trzecia możliwość, że na Marsie znajduje się minerał o właściwościach antygrawitacyjnych : D Tada! Wystarczy go wydobyć, albo zebrać z powierzchni i można już budować latające samochody jak z Jettsonów. Wszechświat jest tak skonstruowany, że zawiera wszelkie zasoby potrzebne do wykonania najróżniejszych wynalazków. Można powiedzieć, że telefon komórkowy musiał zostać wynaleziony, bo tam, gdzie jest potrzeba  znajdują się środki na jej zaspokojenie. HEL3 z Księżyca i antygrawitanty z Marsa plus kilka innych minerałów z księżyców Jowisza czy Saturna i już można przesyłać energię na odległość, budować pojazdy zdolne do podróży międzygwiezdnych i napędzać je niezwykle efektywnym paliwem. To trochę jak w minecrafcie ; )

Portret użytkownika Promień

Czy ktoś badał grawitację na

Czy ktoś badał grawitację na Marsie? Czy gdzieś o tym pisano? Jeżeli nie ma atmosfery, to grawitacja może być mała. Ja myślę, że nie ma co gdybać tylko przeanalizować różne dane i wyciągnąć wnioski. Wiele osób wyciąga tutaj pochopne wnioski, pełna ignorancja. Myślę, że wynikająca z lenistwa. Kiedyś byli tutaj ludzie, którzy mieli wiedzę i mądrze się wypowiadali, ale gdziś wyparowali. Poza tym myślę że nie jest to portal naukowy, tylko para naukowy. 
A jeszcze inaczej to myślę, że nasza wiedza o świecie i ta naukowa jest pełna luk i to co tu się dzieje jest tego odzwierciedleniem. No ale nikomu się nie chce do tego przyłożyć.

Portret użytkownika angelus maximus rex4

Grawitacja, to nie

Grawitacja, to nie "przyciąganie się mas", tylko zagięcie przestrzeni wywołane przez masy. Dwie masy znajdujące się na membranie przestrzeni, zaginają przestrzeń zbliżając się ku sobie. Jeśli na Marsie występuja anomalie przestrzeni, polegające na nieciagłościach ( dokładnie w matymatycznym ujęcieu funkcji) to własnie w taki sposób by się objawiały, co jest zgodne z teorią Angelusa... Smile A własciwie z jego twierdzeniami.... Smile - pozdrówko..
P.S. to co napisałeś jest bzdurą samą w sobie, gdyż nauka nic nie wie o grawitacji.
 

Portret użytkownika zibi1973

Może pomogła mu ta bluza

Może pomogła mu ta bluza niebieska i ciuchy czy  co to tam jest ,powietrza dostały  do tego rozłożył ręce jak batman i wylądował,kierowca karetki widać był zdziwiony dawał małe szanse na przeżycie,a on sobie śmiga prawie tak jakby nic się nie stało,oby mu się ta próba nigdy nie powtórzyła,mówisz tak  zibulku jak jesteś zdenerwowany ?                                                                   http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1aaebb541bd371fc.html                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Portret użytkownika pasjonat

Przecież to dwie skały w

Przecież to dwie skały w zupełnie innej perspektywie !!!!
 

 
Admin zajmij sie czyms pozytecznym !!!
 
Np projektem ITER - pozyskanie z powierzchni księzyca HEL3 z ktorego mozna zrobic paliwo 4 generacji
Roczne zapotrzebowanie energii USA pokryje 40 ton helu3, Chin 50 ton. 250 ton pokryje swiatowe zapotrzebowanie na energie jest to paliwo ktore mimo radioaktywnosci nie zostawia odpadow. Wzmozone koreansko-chinskie starania o ekploracje ksiezyca maja na celu odzyskiwanie helu3 z powierzchni ksiezyca - obecnie szacuje sie ze poklady tego pierwiastka wynosza ok 100 tys ton. Hel 3 pochodzi z emisji slonecznej.
Planowana jest kolejna misja pojazdu "jutu" do pibierania probek z regolitu - naszpikowanego izotopami helu3
Obecnie hel3 uzyskiwany jest w malych ilosciach poprzez procesy termojadrowe co kosztuje miliardy dolarow i powoduje powstawanie olbrzymich ilosci odpadow.
 
Lewitujacy kamien...nosz kurr.... news epoki :/
 
jesli cien kamienia pada na lewo to cien kamienia lewitujacego powinien padac jeszcze bardziej na lewo a nie byc pod nim !!!!
 
za 3..2..1... Homosapiens i jego nazwiazanie do tego kamienia o hybrydach i ufosonach powodujacych demoniczna lewitacje...

Myślę, więc jestem...

Skomentuj