Odnaleziono kolejny tajemniczy monolit! Tym razem w Rumunii

Kategorie: 

Źródło: Departament Bezpieczeństwa Stanu Utah/Stiri Piatra Neamt

Kilka dni temu w Rumunii, w okolicy jeziora Bâtca Doamnei, odkryto zagadkowy monolit wyglądający identycznie jak zagadkowa statua, która przed tygodniem została odnaleziona w stanie Utah. Informacja na temat tego nowego odkrycia, pojawiła się w zaledwie kilka dni po zaginięciu monolitu ze Stanów Zjednoczonych. Co takiego oznaczają te osobliwe monumenty?

Odkrycie zagadkowego monolitu z USA, zostało zgłoszone jeszcze 23 listopada. Oficjele rządowi, podzielili się wówczas fotografiami, a nawet filmami z eksploracji tego osobliwego znaleziska. Jego wielkość, odpowiadała wzrostowi dwójki dorosłych mężczyzn, a sam monolit został wykonany z matowego metalu. Departament Bezpieczeństwa Stanu Utah, zapowiedział śledztwo w tej sprawie, jednak w zaledwie tydzień od ogłoszenia znaleziska, ktoś zabrał je stamtąd. Zgodnie z najnowszym oświadczeniem władz stanu Utah:

Otrzymaliśmy wiarygodne doniesienia, że ​​nielegalnie zainstalowana konstrukcja, zwana „monolitem”, została usunięta z terenów publicznych Bureau of Land Management (BLM) przez nieznaną stronę. BLM nie usunął struktury, która jest uważana za własność prywatną. Nie badamy przestępstw związanych z własnością prywatną, którymi zajmuje się miejscowe biuro szeryfa. Struktura zyskała międzynarodowe i krajowe zainteresowanie i otrzymaliśmy zgłoszenia, że ​​osoba lub grupa usunęła ją wieczorem 27 listopada ”.

Konstrukcja z Rumunii ma wysokość około 3-4 metrów i jest wykonana z błyszczącego metalu. Mimo iż kształtem i wysokością stanowi niemal idealną kopię monolitu z Utah, na całej jej powierzchni znajdują się wyraźne spirale. Monolit z Bâtca Doamnei, jest skierowany najdłuższym bokiem w stronę góry Ceahlău. Konstrukcja, znajduje się zaledwie kilkaset metrów od słynnego stanowiska archeologicznego twierdzy dackiej Petrodava. Pojawienie się niemal identycznego monumentu w zaledwie kilka dni od zniknięcia tego ze stanu Utah, wzbudziło zrozumiałe zamieszanie w sieci. Filmy z miejsca zdarzenia krążą po sieci i nie ma wątpliwości co do tego, że mamy doczynienia z identycznymi konstrukcjami. Jakie pełnią one cel? W dalszym ciagu jest to owiane aurą tajemnicy. Nie wiadomo kto wkopał w ziemię monument z Bâtca Doamnei, tak samo jak nikt nie wiedział kto jest odpowiedzialny za pojawienie się i zniknięcie tego z Utah.

 

Spekulacje jakoby rzekomi twórcy tych monolitów sugerowali się filmem Stanleya Kubricka są dość powszechne w sieci. Kształt obydwu monumentów oraz tego z Odysei Kosmicznej, wyraźnie się od siebie różnią, zarówno rozmiarami jak i barwą, lecz dla internautów nie odgrywa to wielkiego znaczenia. Zagadka tych monolitów, jest wystarczająco interesująca aby porwać umysły ludzi. Nikt nie wie kiedy monolit z Rumunii zniknie bez śladu, a kolejny pojawi się w innym miejscu świata. Pytania jakie krążą są następujące: Czy jest to jakaś technologia? Instalacja artystyczna? Miejsce kultu jakiejś sekty? A może coś jeszcze innego? W poprzednim tekście sugerowałem że nigdy nie poznamy odpowiedzi na te pytania, lecz biorąc pod uwagę obecny rozwój wypadków, nie możemy być chyba pewni niczego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj