Odnaleziono mitycznego Świętego Graala - być może po raz ostatni

Kategorie: 

Źródło: Internet

Hiszpańscy historycy twierdzą, że zlokalizowali w końcu kielich z którego pił podczas ostatniej wieczerzy Jezus Chrystus. Dzieci PRL zapewne pamiętają, że artefaktu tego poszukiwał słynny Indiana Jones. Wygląda na to, że powinien był się udać do Bazyliki Świętego Izydora w miejscowości Leon.

 

Miejsce w którym znajduje się kielich Jezusa z ostatniej wieczerzy było od zawsze poszukiwane. Podobno graala posiadali Templariusze, ale o nich opowiadano różne dziwne historie. Wierzono, że ten kto pozyska ów kielich zapewni sobie liczne łaski z długowiecznością włącznie. Historycy od dawna spierają się o to czy taki artefakt rzeczywiście mógł przetrwać. Być może nastąpił przełom w tej kwestii.

 

Autorami najnowszej hipotezy o lokalizacji kielicha Chrystusa są hiszpańscy naukowcy, Margarita Torres i José Ortega del Río. Twierdzą oni, że natrafili na egipski dokument ze średniowiecza z którego wynika, że święty graal został zabrany z Jerozolimy w V wieku. Dokonali tego arabowie, którzy przejęli święte naczynie od wspólnoty chrześcijańskiej.

 

Następnie kielich trafił do Kairu skąd został wysłany do Hiszpanii w darze dla jednego z emirów rządzących islamskim wtedy półwyspem Iberyjskim. Ze wspomnianych dokumentów wynika, że kielich był wyrazem wdzięczności za pomoc jaką dała Egiptowi islamska Iberia. Potem w bliżej nieznanych okolicznościach relikwię przejął król Fryderyk I Kastylijski.

 

Przynajmniej od XI wieku kielich ten przebywa w mieście Leon w tamtejszej Bazylice Świętego Izydora. Co ciekawe Torres i del Rio wcale nie szukali Grala tylko chcieli opisać pozostałości po muzułmanach, które znajdowały się w tej bazylice. Dopiero odkrycie egipskich rękopisów skierowało ich na trop Świętego Grala.

 

Analizy chemiczne kielicha potwierdziły, że powstał między 200 rokiem p.n.e. a 100 n.e. Taki rozkład znaczy przynajmniej tyle, że kielich z dużym prawdopodobieństwem ma przynajmniej 2000 lat, czyli mógł z niego korzystać Jezus Chrystus.

 

Na przestrzeni wieków o odnalezieniu Świętego Grala donoszono już setki razy, a wątpliwości nadal pozostały. W wypadku starożytnego kielicha z Leon jest nieco więcej dowodów wskazujących na to, że chrześcijanie otaczali ten kielich czcią i został im zabrany. Nic nie wiadomo jednak o tym co działo się z tym naczyniem do IV wieku.

 

Według innych teorii kielich Chrystusa znajduje się w Katedrze w Genui we Włoszech lub Katedrze w Walencji w Hiszpanii. Istnieje nawet teoria wedle której kielich Jezusa był użyty podczas masowej mszy świętej do jakiej doszło w tym mieście w 2006 roku. Ze Świętym Graalem jest bardzo podobnie jak z potworem z Loch Ness, wielu go widziało, ale nadal pozostaje nieuchwytny. Być moze tym razem ta niezwykła historia zakończy się w hiszpańskim Leon.

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika jendrekmalo sie onim wie

Duzo sie mowi o GRALU,ale

Duzo sie mowi o GRALU,ale malo sie o nim wie.Kielich w ktorym P.Jesus dokonal genetycznej przemiany swej krwi w wino,czyli krwi niesmiertelnej i ciala swego niesmiertelnego.Dokonal tego w wieczerniku w kielichu kturym my nazywamy sw.GRALEM.Kielich ten nie byl wykonany ludzka reka a raczej sam uformowany z natury czyli sam wyrosl z brazowego minerau ktorego skladu do disiaj nikt nie wie.oczywiscie byl oprawiony tak aby mogl stac.Historia GRALA jest b. interesujaca bo juz piersze informacje sa przed potopowe i jak Noe wchodzil do arki zostal mu przekazany przez aniola ten kielich aby w potopie ni zygina.W tym kielichu BOG przekazal takze ziarno pszenicy oraz szczep winogronu ktore Noe uprawial.Nastepna wzmianka o GRALU jest gdy Abraham otrzymywal Najswietsz Sakrament od aniola.Ten sakrament czyli genetyczne cialo i krew Adama nie skazone czyli nie zmaterializoeane inaczej niezatomizowane cialo niesmiertelne cialo z swiatla czyli kwantow  BOG jest swiatloscia i wszystko pochodzi od swiatla Abraham mial ten Sw. Sakrament przekazac swemu pierworodnemu synowi.Wiadomo jak sie ta historia skonczyla,podstepem Jakuba dlatego aniol zabral mu przemoca ten Sakrament.ale ze Jakub zawziecie walczyl o niego aniol obiecal ze zostanie TEN Sakrament w jego pokoleniu.I tak sie tez stalo.Otrzymal go Jozef gdy przebywal w wiezieniu u faraona Putyfara nastepnie Jozef sciagna cala rodzine do egiptu.Jozefa czcono w egipcie jak boga egipcjanie czcili go jako reinkanowanego boga osyrisa.Gdy jozef umarl nie mogl przekazac tego Sw. Sakramentu i zostal z ta tajemnica pochowany w egipcie,dopiero jak byl exodus czyli wyjscie z egiptu zydow zabrano a raczej wykradziono jego zwloki wraz z ta SW. Tajemnica i zbudowano tak zwana arke przymierza i ten Najswietszy Sakrament wlozono do srodka. Wiadomo jak sie dalej potoczyly dzieje.Nastepny etap to rodzice Maryji Joachim ojciecN.M.P. otrzymal ten SW. Sakrament od aniola przed spotkaniem sie ze swoja zona Anna przy skladaniu ofiar w swiatyni i tu zostala poczeta Maryja.Niepokaqlanie poczeta tzn. bez ingerencji meszczyzny z genetycznej materi Adama z niesmiertelnej materi BOGA. Maria stala sie sama arka przymierza dopiero z tego lona narodzil sie Jezus BOG CZLOWIEK Teraz jezus dokonuje w wieczerniku w Sw.GRALU cudownej przemiany chleba i wina Cialo i Krew swoja.I tak Jezus ustanawia nowe przymierze z ludzmi zostawiajac nam swe genetyczne cialo i krew SWOJA.KTO NIEBEDZIE JADL CIALA MEGO I NIE BEDZIE PIL KRWI MOJEJ NIE BEDZIE MIAL ZYWOTA W SOBIE.TO jest nasza wiwra.Apropo SW:GRAL jest w hiszpani w miescie Walencja w kosciele jakuba stoi na Tabernakulum w oltarzu glownym
 
.Bylem tam widzialem .Jezeli was interesuja inne tajemnice jestem do dyspozycji.Dziekuje.
 
 
 

Portret użytkownika Agaa

"chrześcijanie otaczali ten

"chrześcijanie otaczali ten kielich czcią" to raczej mało prwadopodobne by uczniowie Jezusa oddawali cześć jakiemuś kielichowi, w ogóle jakiemu kolwiek przemiotowi, tylko Bogu "Jeszcze raz wziol Go diabeł na bardzo wysoka gorę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ch przepych i rzekl do Niego: <Dam Ci to wszystk, jeśli upadniesz i oddasz Mi pokłon>. Na to odrzekł mu Jezus: <Idź precz, sztanie! Jest bowiem napisane: Panu ,Bogu swemu, będziesz oddawał poklon i Jemu samemu slużyć będziesz>. Wtedy opuścił Go diabeł(...)"Mt 4, 8-11;

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Opamietajcie się

Opamietajcie się ludzie...
 Skąd ubogi chrystus spożywający suchy chleb... posiadał taki drogi, złoty z rubinami kielich? Toż to idiotyzm szyty nie grubymi nićmi ale konopnym sznurem... Litości...

Portret użytkownika Robaczkowa

Ozdoby i kamienie mogły być

Ozdoby i kamienie mogły być dodane później. To powszechna praktyka. Wiele obrazów po obserwacji prawdziwych lub nie (nie wnikam w to) ,,cudów" jest po fakcie ozdabiana złotem, koronami, sukniami. Z kielichami jest podobnie. Zdobienia są zwykle znacznie młodsze od samych zabytków.

Portret użytkownika Endor

Przypadek Floribeth Mora Diaz

Przypadek Floribeth Mora Diaz jest bardzo interesujący i jednoznacznie wskazuje na niezwykłą ingerencję zarówno z punktu widzenia medycznego, jak i teologicznego. A przy badaniu cudu te dwa aspekty brane są pod uwagę i one niejako determinują możliwość uznania lub też nieuznania jakiegoś wydarzenia za niewytłumaczalne z punktu widzenia wiedzy i nauki. Kilka tygodni przed beatyfikacją Jana Pawła II pani Floribeth poczuła bardzo dotkliwy ból głowy. Lekarka, która ją prowadziła, początkowo myślała, że jest on spowodowany zbyt intensywnym trybem życia kobiety. Floribeth jest osobą niezwykle dynamiczną – zajmuje się domem, jest matką czworga dzieci, babcią, jednocześnie pracuje zawodowo, studiuje. Wraz z mężem prowadzą firmę ochroniarską. Floribeth jest ciekawa świata, a przy tym wszystkim bardzo wierząca. Patrzy racjonalnie na rzeczywistość.

Terapia, którą u niej zastosowano, nie pomogła. Ból głowy nie ustępował. Okazało się, że nie była to kwestia stresu, zmęczenia. Pogłębione badania wykazały w mózgu tętniaka, który krwawił. Sytuacja była dramatyczna. Lekarz, który badał Floribeth, po konsultacji z kolegami z Meksyku stwierdził, że ze względu na zaawansowany rozwój tętniaka nie ma możliwości ingerencji chirurgicznej. Wykluczono także wszczepienie stentu, który uniemożliwiałby dalszy rozwój choroby. W tej sytuacji zalecano tylko terapię farmakologiczną, która sprowadzała się do próby wzmocnienia tkanek naczyniowych. Jednocześnie była to łagodna forma utrzymania pacjentki w stanie śpiączki farmakologicznej, która z kolei zwiększała prawdopodobieństwo przeżycia. Jednak lekarze nie dawali Floribeth żadnych szans na normalne życie i niewielkie szanse na przeżycie.

W tej dramatycznej sytuacji oczekiwano właśnie pomocy Jana Pawła II?

– Beatyfikacja Jana Pawła II pojawiła się jako naturalna okazja, by wzywać jego wstawiennictwa. Rodzina Floribeth czuła się związana z Papieżem. W czasie piel- grzymki Ojca Świętego do Kostaryki mąż Floribeth był jedną z osób zapewniających mu bezpieczeństwo. Miał okazję poznać Papieża. I bardzo prosto się modlił: „Janie Pawle, ja Ciebie chroniłem, chroń teraz moją żonę”. Sama Floribeth też modliła się w sposób bardzo wzruszający. Mówiła wprost, że boi się śmierci. Była młoda, miała czterdzieści parę lat. Ubolewała nad faktem, że odchodząc, pozostawi dzieci, wnuki.

Po beatyfikacji Jana Pawła II wydarzenia potoczyły się niespodziewanie zaskakująco. Kiedy w Rzymie trwała Msza Święta beatyfikacyjna, w Kostaryce była noc. W poranek 1 maja – w dniu beatyfikacji – Floribeth na łożu śmierci, w towarzystwie swojego męża w domu modliła się do Jana Pawła II. Jej rodzina była na stadionie narodowym, gdzie transmitowano Mszę św. beatyfikacyjną z Rzymu. Po transmisji Floribeth zasnęła. Kiedy obudziła się rano, patrząc na obrazek Jana Pawła II, który umieściła przed swoim łóżkiem, usłyszała wewnętrzny głos, który jej mówił: „Nie lękaj się, podnieś się, jesteś uzdrowiona”. Posłuszna temu wewnętrznemu głosowi wstała i rozpoczęła normalne życie.

Badania, które przeprowadzono kilka dni później, wykazały, że tętniak zniknął, nie było po nim najmniejszego śladu. Dziękując za uzdrowienie, kobieta zaniosła do kościoła kwiaty, złożyła je przy relikwiach Papieża. Do postulacji natomiast wysłała swoje świadectwo. Uczyniła to w sposób bardzo subtelny, charakterystyczny dla niej. Nie zwracając uwagi na swoją osobę, bez chęci zaistnienia, opisała wielkie rzeczy, które Jan Paweł II uczynił w jej życiu.

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika H.R.

Z całym szacunkiem, ale

Z całym szacunkiem, ale podziwiam, jakie bzdury ludzie potrafią pozmyślać. Podziwiam też tych, którzy w te brednie wierzą. Proszę sobie zanalizować tą "historyjkę". Już na samym początku widać, że to czysta beletrystyka, a nie fakty.

Portret użytkownika Isabella

Oto tajemnica Swietego 

Oto tajemnica Swietego  Grala
Jezus jest GRALEM to Jezus jest Skala na ktorej Bog budowal swoj kosciol
To Jezus jest glowa Kosciola chrzescijan a nie Papiez.
To Bog powierzyl koscil Jezusowi  !
Prosze to przeslac kazdemu kogo znacie ,juz czas na prawde !
Herby krolow Jerozolimy to Labedz i Lew
Sa to te herby ,ktore mial Piotr Dunin.
Piotr Dunin mial 2 zony
1 ksiezniczka z Rusi Maria z domu Ruryka, wnuczka cesarza Bizantyjskiego Kolomana
2.ksiezniczka francuska siostra, corka krolow Jerozolimy  najprawdopodobniej o imieniu Beatrix
Symbol Piotra Dunina Wlostowica przedstawia Grala  w jezyku lacinskim :
ATRA i PETRE czyli Czarny Kamień,
W Biblii powinnien byc cytat."...Ty jestes Petra ( w jezyku greckim SKALA ) a nie Petrus -Piotr
i na tej skale zbuduje kosciol moj a bramy piekielne go nie przemoga...."
tu Bog mowi o Jezusie a nie Jezus o Piotrze !!!
To JEZUS  jest ta SKALA na ,ktorej Bog bedzie budowac swoj kosciol.
 

chrzescijanie.info/maranatha/skala.htmDiese Seite übersetzen
Skała. Skała: W języku greckim istnieją dwa zbliżone do siebie terminy, często traktowane jako równoznaczne: petra - skała i lithos - kamień, przy czym ten ...

Mesjasz w jezyku aramejskim oznacza slowo potomek
Ewangelia Mateusza 16
http://www.nonpossumus.pl/ps/Mt/16.php
 
Wyznanie Piotra
13 Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: "Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?" 14 A oni odpowiedzieli: "Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków". 15 Jezus zapytał ich: "A wy za kogo Mnie uważacie?" 16 Odpowiedział Szymon Piotr: "Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego". 17 Na to Jezus mu rzekł: "Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. 18 Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. 19
I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie". 20 Wtedy surowo zabronił uczniom, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem.
On jest mesjaszem, on jest potomkiem Boga !!!
-----------------------------------------------------------
Klucze krola Dawida  sa w herbie Poznania .
Symbol ten namalowal Jan Matejko w obrazie
Piotr Włost sprowadza Cystersów do Polski
----------------------------------------------------------
Pierwsza zapowiedź męki i zmartwychwstania
21 Odtąd zaczął Jezus wskazywać swoim uczniom na to, że musi iść do Jerozolimy i wiele cierpieć od starszych i arcykapłanów, i uczonych w Piśmie; że będzie zabity i trzeciego dnia zmartwychwstanie. 22 A Piotr wziął Go na bok i począł robić Mu wyrzuty: "Panie, niech Cię Bóg broni! Nie przyjdzie to nigdy na Ciebie". 23 Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: "Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo myślisz nie na sposób Boży, lecz na ludzki".
Czy Jezus mogl powierzyc swoj kosciol komus kogo kilka wersow pozniej nazywa szatanem ?? !!
Jan 7: 16
Odpowiedzial im Jezus mowiac:" Moja nauka nie jest moja, lecz tego, ktory mnie poslal.."
http://www.nonpossumus.pl/ps/Iz/28.php
Izajasz 28: 16
Bog kladzie kamien na Syjonie a nie Jezus !!!
Proroctwo
16 Przeto tak mówi Pan Bóg:
"Oto Ja kładę na Syjonie kamień,
kamień dobrany, węgielny,
cenny, do fundamentów założony.
Kto wierzy, nie potknie się.
17 I wezmę sobie prawo za miarę,
a sprawiedliwość za pion".
List do Efezjan 2:17-20
cyt."....gdzie kamieniem wegielnym jest sam Chrystus Jezus ..."
to wszystko jest w filmie ,do ktorego link umieszczam ponizej
 
http://www.youtube.com/watch?v=FapaMYYwkZk
 
Kod Biblii - Ty jesteś skałą
 
Czarny Kamien to symbol JEZUSA
Czarny kamien to takze tytul krola Sumerow, ktorego przodkowie pochodzili z polnocy.
Mezczyzni z polnocy przybyli do Israela ,gdzie ozenili sie z Zydowkami.
Krolowie Jerozolimy spis z roku 1599

Baldinus Comes Flandriae Conftantinopoli à Latinis capta imperator eft menf II
Henricus Balduini frater imp. annos 10
Petrus Antifiodorenfis ann. 5
Robertus Petri F. an 7- Piotr Dunin , inaczej Piotr WLAST
to ten, ktory jest przedstawiony w filmie Królestwo niebieskie (Kingdom of Heaven)
Piotr Dunin mial 2 zony
1. ksiezniczke z Rusi
2. ksiezniczke z Flandrii- Francji,
siostre Balduinow ,krolow Jerozolimy.
herby krolow Jerozolimy to Labedz i Lew !
Baldinus II cum Johanne Brenno Ierofolymorum rege tutore & focero, an 29
Ten to Jaksa z Köpenika( Brenny )pod Berlinem byly 2 Köpeniki, lub jak kto woli Jaksa z Miechowa, czyli biskupa Jana Gryfity z Wroclawia a pozniej Jan Gryfita biskup z Gniezna, ziec Piotra Dunina.
 
 
 

Portret użytkownika H.R.

Tak, dla ścisłości, to proszę

Tak, dla ścisłości, to proszę nie mylić jakiegoś Żyda o imieniu Joszue, z nordyckim bogiem celtyckim, który u Celtów kontynentalnych, czyli, galijskich, występował pod imieniem Jesus. To jest rzeczywisty Jesus, któremu ten żydowsko-chrześcijański spisek ukradł imię, tożsamość, atrybuty i zakres władzy. Gdy się jest Nordykiem, a nie Semitą, to wypada poznać prawdziwe swe pochodzenie i prawdziwą, własną, a nie zupełnie obcą, kulturę.

Portret użytkownika BYCZA KREW  !!!

ty [ciach] to co pokazałeś w

ty [ciach] to co pokazałeś w tym  linku  , to  performance ... czyli sztuka  , jaka by nie była to jednak SZTUKA...  SZTUKA... SZTUKA... - WBIJ SOBIE TO DO ŁBA  , oni protestowli nad bezmyślnością  spożywania  mięsa ,i przy tym bezmyślnemu zabijaniu zwierząt  gdzie  to  zabicie poprzedza   koszerne przygotowanie tegoż  mięsa !!!   [ciach] PRZESTAŃ ŻYROWAĆ NA  LUDZICH  KTÓRZY NIE ZNAJĄ  ANGIELSKIEGO  , A TY  PODAJESZ  JAKIŚ LINK , I MYŚLISZ ŻE WYWOŁASZ SENSACJĘ  .... JACY TO IZRAELICI SĄ ŹLI  !!!
 

ha...ha...ha , człowieczku  ! ... ty , ty się skończyłeś na tym portalu HA... HA.. HA - twoje wypowiedzi ... powiedzieć że są żenujące , to będzie za mało one są  głupie ... po prostu  proste HA.. HA.. HA... !!!  Smile

 

Portret użytkownika Isabella

To ma zwiazek z Scytami to

To ma zwiazek z Scytami to oni byli koszerni i nie jedli swin, nienawidzili tych co je jedli a nawet zabijali.
To po nich zostal do dzisiaj rytual w Azji odcinania  przeciwnikom nosow i uszu.
To Scyci pili z czaszkowych pucharow krew swoich przeciwnikow.
Nie byli swieci i wielu sie ich balo.
Scyci krolewscy  sa znani pod nazwa Gotow.
Sarmaci pochodza od alemanskiego ksiecia Sauromata.
Alemania to Germania w jezyku niemieckim.
Moze teraz niektorzy zrozumiaja , ze R1a to Germanie.
 
Pliniusz pisal o Sauromatach mieszkaja na wschod od Bugu az do Donu.
Pliniuz – historyk i pisarz rzymski.
 
Krol Sauromat II rzadzil w latach 92-124 n.e  syn Aspurgosa , ktory domagal sie tronu Bosforu.
Sauromat I , ktory nalezal do kroli Persji - Arsakes II w latach 254-210 p.n.e
Sauromat III,  ktory rzadzil w latach 175-211 n.e., byl najmlodszym synem Rhoimetalkes i rzadzil po swoim bracie Tyberiuszu  Juliuszu Eupatorze  I
Eupator, właśc. Tyberiusz Juliusz Eupator Filokajsar Filoromajos Eusebes (gr.: Τιβέριος Ἰούλιος Ευπάτωρ Φιλόκαισαρ Φιλορώμαίος Eυσεbής, Tibérios Ioúlios Eupátōr Filókaisar Filorṓmaíos Eusebḗs) (zm. 174) – król Bosporu z dynastii Asandrydów od 154 do swej śmierci. Syn i spadkobierca króla Bosporu Tyberiusza Juliusza Remetalkesa Filokajsara Filoromajosa Eusebesa i nieznanej z imienia królowej.
 
 
 
 

Portret użytkownika baca

to nie ma żadnego związku z

to nie ma żadnego związku z jakimiś scytami tylko widoczny dla kumatych - oczy...wisty związek z baphometami, kanibalizmem i satanistami. co nie widać tego w tym pseudo przedstaiwniu pseudo attystycznym? przecież jest podane pod nosek... kozi łeb baphometa i tak dalej...
lemingoza sie szerzy a jeszcze mniej lemingow kuma nawet podane przez koczownikow jeszcze bardziej na tacy np teledyski tej szmaty lady gagi - wiekszosc kuźwa tak jak ty mysli że to jakaś muzyka a to tylko... jahwistyczny satanizm
przy tej muzyce nawet woda gnije i się rozkłada...

Portret użytkownika b@ron

walka o takie rekwizyty trwa

walka o takie rekwizyty trwa od wieków, jednak takie doniesienia należy traktować z przymróżeniem oka jako że chęć posiadania owych rekwizytów przez coniektórych, jest tak wielka, że każdy znaleziony przedmiot podobny do poszukiwanego graala itp. będzie identyfikowany jako oryginał...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika em

Pomijając kwestię

Pomijając kwestię prawdziwości lub nie tego artefaktu, nie trzeba było go znajdować (jak stoi w newsie) - kielich od dawna jest doskonale znany wszystkim poszukiwaczom graala i mnóstwo już o nim dokumentów napisano i nakręcono.

Portret użytkownika Zenek

Graal nie jest "żołnierzem"

Graal nie jest "żołnierzem" tylko przedmiotem. I nawet jego kopia jest wystawiona w polskim kosciele jako pamiątka po "wielkim Polaku". ;p
 
Bo "jesus od graala" wcale nie nazywał się jesus, nie był żydem i nie żył na przełomie er tylko jakieś 1400 lat wczesniej. I nie dosiadał osiołków ale je zwalczał wypalając do samych kopyt. Podobnie jak zreszta i "wypalił" samych żydów, że prawie wygineli o czym są wzmianki w starym testamencie. Acute
 
 

Portret użytkownika oli

CHRYSTUS Z APOSTOŁAMI PIŁ

CHRYSTUS Z APOSTOŁAMI PIŁ WINO W DREWNIANYM KIELICHU A W TYM ZŁOTYM NIBY GRAALU PIŁ HEROD. TO TAK JAKBY KTOŚ WIDZIAŁ FRANCISZKA BY CHODZIŁ W ZŁOTYCH BUTACH - MOŻE ZA X WIEKÓW TAK BĘDĄ MÓWIĆ.////A CIEMNOTA UWIERZY.////

Portret użytkownika szybki lopes

Zahartowane ogniem drewno

Zahartowane ogniem drewno wytrzymuje większe temperatury niż można przypuszczać a złotko kowalne jest jak cholercia. Mniej kowalne metale można "owinąć wokół drewna nie uszkadzajc struktury materiału. Najprościej to wykonać złotokamienną ozdóbkę w dwóch częściach, złożyć wokół kielicha i zespawać złotkiem. Oczywiście to tylko teoria w tym przypadku :D:D i nie dam sobie nic za nią uciąć. Ale doświadczenie w temacie technologia i materiałoznawstwo podpowiada mi taki właśnie sposób wykonania ozdóbki.
 
szybciorowski to mój login hmmmm "służbowy" Biggrin

ossa jacta est Biggrin

Portret użytkownika Homo sapiens

Jeżeli kiedykolwiek prosiłem

Jeżeli kiedykolwiek prosiłem państwa o wysłuchanie audycji mającej duże znaczenie, to polecam tą, jest ona naszpikowana bardzo ważnymi informacjami, osobiście oceniam, że ważnej informacji jest tam około 95% , audycja trudna momentami, jednak jeżeli znajomość angielskiego nie przeszkadza to jest ona szczególnie aktualna i ważna dla zrozumienia tego co się dzieje obecnie z nami i co będzie się dziać już niedługo ! Także sprawy przeszłości i zbawienia ludzi są tam poruszone, zwłaszcza od 150 minuty (2 godz. i 30 min.) rzeczy powinny wszystkich chrześcijan zainteresować czy wręcz zadziwić ! Polecam tym którzy szukają odpowiedzi na zagadkę ufo i przyczyn ich zainteresowania się naszym gatunkiem ! Jest tam znakomicie wytłumaczona ta jakże niezwykła tajemnica. Odnośnie Vatykanu mam swoje zdanie oparte na własnym dochodzeniu i nie sądzę by było aż tak zle, zwłaszcza że w Kościele katolickim jest wielu świętych ludzi obecnie tak jak było kiedyś... oczywiście czujność jest wskazana bo znany cytat ze starożytności wskazuje, iż w czasach ostatecznych nawet WYBRANI będą narażeni na oszustwo Anioła opozycyjnego....
Rzeczy które są rtam opisywane to tajemnice elity starającej się zmienić nas za pomocą najnowocześniejszej technologii genetycznej, prawdopodobnie zrzucanej z powietrza, oraz zawartej w pożywieniu GMO... Oczywiście tajemnica tajnej instalacji Vatykanu też jest tam opisana oraz dziwne rzeczy "dryfujące" w najbliższym kosmosie. Jak ludzie współpracują obecnie z "kimś" bu nas zmodyfikować ! Jakie technologie się stosuje , jak niezwykłą wiedzą dysponują elity naukowców zbierających informację DNA z różnych grobowców starożytności by zdobyć starożytny genom biblijnych olbrzymów, dlaczego obecnie tak bardzo pracuje się nad mapą ludzkiego genomu ? (i nie tylko ludzkiego !) Steve Quayle i Tom Horn dwoje najlepiej poinformowanie niezależni badacze. Prawdopodobnie część tajemnicy Fatimskiej miała związek z tym co przedstawiają ci znakomici badacze... Fatima wskazywać mogła na te zagrożenia dla ludzkości ! To było ostrzeżenie przed nowymi doktrynami religii ufologivcznej istot demonicznych gdy się objawią nieprzygotowanej ludzkości... Chyba się dzieje znacznie więcej niż podejrzewamy ! Mam nadzieję , że Aniołowie są też w gotowości !

"Alien Savior" Antichrist and Return of the Nephilim
 
https://www.youtube.com/watch?v=zq5mU9omG08

Odnośnie 150 minuty(2 godz. i 30 min.) postaram się by został istotny kawałek przetłumaczony na jęz. Polski.
 
Odnośnie tematu z audycji to wszyscy zainteresowani powinni się wcześniej zapoznać z tym wpisem:
http://popotopie.blogspot.co.uk/2013/12/synowie-bozy-czy-synowie-seta-czerwoni.html
Kościół Katolicki nie opowiada i nie naucza o tym w taki sposób jak zostało to przedstawione we wspomnianym wpisie oraz audycji, lecz to nie znaczy że nie ma racji... po prostu pomija te sprawy a wskazuje inne, równie ważne.
Jeżeli ktoś ma dojście do książki "exo vaticana " Toma Horma to proszę o  recenzję.
 

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Torello

Takie sprawy jak ta są

Takie sprawy jak ta są drugorzędne - czyli nie najważniejsze. Nie są one przedmiotem wiary. Tak samo jak objawienia Najświetszej Maryji - nie sa potrzebne do zbawienia. Można wierzyć lub nie. Są to pomoce na drodze wiary, ale nie mają mocy obowiązku wiary i wypełniania poleceń przekazanych w ten sposób.
Do zbawienia się i ujrzenia Go takim jaki JEST, do spotkania Go twarzą w twarz trzeba czegoś więcej. Czegoś innego. Mówił o tym Mistrz z Nazaretu. Niestety - niektóre osoby mają oczy ale nie widzą. Mają uszy, ale nie słyszą. To co właściwe mają za nic. To co marne - wywyższają. Tak to już jest. Tak było. I tak będzie do końca czasu. Amen.

Portret użytkownika Q...

Przecież to bzdura dla

Przecież to bzdura dla ośmieszenia wiary. Odnaleziono? W Hiszpanii?. To tam gdzie po pogonieniu czerwońców polecono młodym komunistom wstępować do klasztorów by rozwalili wiarę  Hiszpanów od środka!. Tak jak teraz się to robi w niemal całym KK!. W tym kraju prowadzi się już nawet szkolenia dla prostytutek za 40 euro w ramach "przygotowania do zawodu". Czy to ja jestem nazbyt sceptyczny czy ktoś chce ludziom zrobić znowu test na inteligencję?.

Portret użytkownika nem

Dzieci! Nie ulegajcie tak

Dzieci! Nie ulegajcie tak łatwo wszechobecnej propagandzie!

Węże: Solarny i Lunarny w obrębie kręgosłupów.

Patrząc oczyma jasnowidza, jest centralny kanał, biegnący w górę przez kręgosłup, na lewo jest Lunarny obwód, a na prawo jest Solarny obwód, nazywane przez joginów i joginki Ida i Pingala.

W Alchemiach Horusa doprowadza się te dwa obwody do aktywacji przez pola magnetyczne, które są podobne do węża.

Lunarny Wąż po lewej stronie jest zenitowo czarny, koloru Próżni; więc naprawdę jest uosobieniem Próżni jako takiej i posiada potencjał, jak Wzorzec Kreacji (Creatrix) dla wszystkich rzeczy.

Solarny Wąż jest złoty.

Wtajemniczony powoduje podniesienie tych Dwóch Węży w górę. W miarę podnoszenia się w górę przeszywają czakry i krzyżują się poprzez nie(Kaduceusz). W Alchemii Horusa te Dwa Węże krzyżują się wzajemnie poprzez piątą pieczęć, lub gardło i wszystkie pieczęcie poniżej.

Wtedy one stają „twarzą w twarz”, w okolicy miejsca, gdzie jest szyszynka lub centrum głowy. Tu wizualizowany jest KIELICH(Graala), z szyszynką na samym dnie kielicha.

Portret użytkownika baca

w sumie to nie wiem dlaczego

w sumie to nie wiem dlaczego kieliszek Jezusa małby dawać długowieczność - on przecież dlugo nie pociągnął na takim naparstku...
dużo lepiej sytuacja wygląda w byłych PGR-ach - tam jak głoszą legendy sekret długowieczności jest zakodowany w dużo większym naczyniu dostępnym w byłych GS-ach

i aby stać się długowiecznym wystarczy kupić na zeszyt magiczne naczynie a potem odwrócić do góry nogami,(gdyż to tam jest zakodowany magiczny kształt kielicha), aby nastąpiła przemiana w twardziela gotowego na prawdziwą nieśmiertelność

Portret użytkownika SAH

SET , baca, nie został

SET , baca, nie został zrobiony żadnym dydkiem z przykrością muszę to powiedzieć . On rozlał się na prześcieradle i został upchnięty palcem . Krótko mówiąc od takich sytuacji wzięło się powiedzenie „ palcem robiony „ Czynność ta jest wyłącznie praktykowana przez Pejsowatych ! U takich osób w dorosłym życiu występuje olbrzymi deficyt na pochwały . Próbują zaistnieć i wyróżnić się z otoczenia za wszelką cenę jednak w większości przypadków na nic ich starania . W swoim wysiłku pokazują tylko swoją głupotę , pychę i brak szacunku do innych . Nie mają kolegów ani  przyjaciół . Posiadają tylko znajomych którzy  tolerują ich zachowanie do póki starczy cierpliwości . Krótko mówiąc w realnym świecie są nikim . Przegranymi ludźmi nie mających szacunku nawet u własnych dzieci i żon . Najczęściej są samotni ,pogrążając się w swojej przypadłości popadają w alkoholizm . Dopiero taki wynalazek jak internet i tego typu portale pozwalają im zaistnieć i mieć nadzieje na czyjeś poparcie i pochwały . Ot smutna prawda o bacy, ............... Smile

Portret użytkownika ORTOGRAF

ha...ha...ha , człowieczku  !

ha...ha...ha , człowieczku  ! ... ty , ty się skończyłeś na tym portalu HA... HA.. HA - twoje wypowiedzi ... powiedzieć że są żenujące , to będzie za mało one są  głupie ... po prostu  proste HA.. HA.. HA... !!!  Smile

Portret użytkownika Isabella

Oto tajemnica Swietego 

Oto tajemnica Swietego  Grala
Symbol Piotra Dunina Wlostowica przedstawia go w jezyku lacinskim :
ATRA i PETRE czyli Czarny Kamień,

 
Czarny Kamien to symbol ......
Czarny kamien to takze tytul krola Sumerow.
c.d.n.
 
 

Portret użytkownika Lucifer

Święty Graal w takiej postaci

Święty Graal w takiej postaci jaka zaprezentowana jest w artykule nie istnieje, gdyż sama nazwa odnosi się nie do przedmiotu a symbolu 1.5 okręgu.

Symbolicznie ukazany jest tutaj potencjał "0" jako okrąg (esencja, istota, źródło) oraz jako sierp: Księżyc - symbol otwartości - potencjał "2". Zarówno porównanie krowy do Księżyca jak i sam symbol, odpowiadający cechom Księżyca spotykany jest w najstarszych mitach i mitologiach: W wielu kulturach Księżyc symbolizuje wizerunki bydła. (...) Grecka bogini Księżyca Selene przemierzała nieboskłon w rydwanie, zaprzężonym w dwie białe krowy. Ich rogi symbolizowały Księżyc w fazie. Indyjska bogini Soma [Ćandra] miała kształty byka. W Ameryce Południowej Księżyc miał postać byka lub bizona. Śladów tej symboliki można dopatrywać się także w semantyce języka angielskiego i niemieckiego: po angielsku Księżyc wzrastający nazywany bywa horn (róg), a po niemiecku – Hornstein (światło rogu). Również w folklorze słowiańskim Księżyc bywał przedstawiany w postaci byka lub krowy. W mitologii Egipskiej spotykamy wiele odniesień do Księżyca w postaci byka, krowy, czy kobiety z odpowiadającym symbolem Księżyca: Bogini Bat była utożsamiana z kosmosem i Drogą Mleczną, która była “basenem mleka krowiego”. Była czczona jako bogini płodności, “boska krowa”, a jej imię związane jest z istotą duszy ludzkiej: “Ba” Innym egipskim bogiem związanym z Księżycem i Bykiem jest Hathor (Het-heret, Het-Heru), bogini nieba, która ma związek, z czczoną w Dolnym Egipcie, boginią: Bat.
więcej pod linkami:
http://www.czasduszy.pl/aktualnosc-II__Ksiezyc_i_cechy_znaku_Byka-12657314126274.html
http://gnosticteachings.org/courses/astrology/500-taurus.html

Portret użytkownika pako1205

Największym sukcesem

Największym sukcesem takiej,czy innych sekt,jest to,że trwa to czasem tysiące lat,a ludzie klękają przed kieliszkami czy innym cudownym,"boskim" dinksem,jednak w instrukcjach obsługi tzw."wiar",jest zapisane przeciwieństwo tych praktyk.To są właśnie "cuda".

Portret użytkownika pulsar

Bzdura. Nigdy nie było

Bzdura. Nigdy nie było żadnego gralla. To stare wątki pogańskich legend, które przeszły do chrześcijaństwa. 
Nowy Testament nie przypisuje cudownej mocy żadnym przedmiotom.
 
 
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=9124
[quote]Ironside
 
Przede wszystkim nie można rozpatrywać zagadnienia graala wyrywając go z kontekstu. Tak zrobił niejaki Dan Brown i spłodził to co spłodził...
 
A kontekstem jest mitologia celtycka.
Bogowie walijscy i iryjscy posiadają przeróżne atrybuty, jednak nader często pojawiają się wśród nich cudowne kotły. Mnożą jedzenie, leczą rany, rodzą złoto, ożywiają poległych wojowników (jeśli ich w nich ugotować) etc.
 
Kocioł ożywiający poległych był własnościa Brana, króla Walii, który zginął na wojnie z Irlandczykami. Odcięta głowa Brana zachowałą magiczną moc i mądrość - potrafiła nadal mówić. Ukryto ją gdzies w Brytanii, miał z niej korzystać waliski bohater - niejaki Artur...
Stąd zapewne ta wzmianka o gadającej głowie.
 
W legendach o Arturze również pojawiają się przeróżne kotły, które ów heros zdobywa i z nich korzysta.
Do klasycznych legend o królu Arturze graal wkracza wraz z Chretienem de Troyes. On to opisał dziwny rytuał, którego świadkiem jest Parsival na zamku Kobernik - piękne panny niosą w procesji zakrwawioną włócznię i cudowną misę (!) Truwer nie wyjaśnił nam jednak tej sytułacji, u niego graal jest tajemnicą.
Dopiero później - u cysterskich mnichów, u minnesingerów i wreszcie u Sir Malory'ego graal staje się kielichem, którego mają poszukiwać rycerze.
Można zauważyć swoistą ewolucję cudownego naczynia. Kocioł - misa - kielich, plus dodawane na przestrzeni wieków wątki chrześcijańskie.
 
Niektórzy badacze, idąc tym tropem, doszukują się w graalu ukrytego przemyślnie przez autorów pierwiastka kobiecego. Ów ideał, którego poszukuja rycerze nie jest juz wtedy przeżyciem religijnym, ale kobietą idealną, damą serca, władczynią, w końcu WIELKĄ BOGINIĄ, którą pod imionami Belisamy, Riannon czy Danu czcili kontynentalni, Brytyjscy i Iryjscy celtowie.
 
(powyższej interpretacji nie można oczywiście mylić z bzdurami Dana Browna o spiskach, Marii Magdalenie, potomkach Chrystusa etc.) [/quote]
[quote]Rado
 
Etymologia "Graal" jest nieco inna niż przedstawiają panowie od mrocznych i tajemniczych związków. Pochodzi od łacińskiego gradalis (rodzaj misy) które przeszło w greal lub greelz- zależnie od regionu.
 
Helinand vel Helinandus, opat klasztoru w Froidmont:
 
"Gradalis vel gradale gallice dicitur scutella tata et aliquantulum profunda, in qua preciosae dapes divitibus solent apponi gradatim, unus morsellus post alium in diversis ordinibus. Dicitur et vulgari nominale graalz, quia grata et acceptabilis est in ea comedenti tum propter contines, quia forte argenta est vel de alia preciosa materia, tum propter contentum, i.e. ordinem multiplicem dapium preciosarum."
 
"W mowie gallijskiej gradalisem lub gradallą nazywa się misę płytką i szeroką, w której wytworne/smakowite (w dosł. tł. cenne) dania wraz z sosami są podawane możnim kolejno/stopniowo (gradatim), jedna część po drugiej, w różnym porządku/ różnej kolejności. W mowie powszechnej nazywana również graalz, ponieważ sprawia przyjemność (dosł- jest przyjemna - grata) tym którzy z niej jedzą poprzez swój atrakcyjny wygląd, gdyż wykonana jest ze srebra lub innych cennych materiałów, lub przez swoją zawartość n.p. kunsztowne ułożenie wytwornych potraw"
 
Co ciekawe- jak widać z opisu graal to pierwotnie nie kielich a właściwie misa - szerokie i dość płytkie naczynie ("scutella tata et aliquantulum profunda") w które została zebrana krew. Co ważne uważano wówczas że na takim samym naczyniu leżał baranek pashalny- symbolika jest chyba oczywista. Zamiana misy w kielich związana jest... uff... będę nudził... z zakazem stosowania szklanych kielichów wystosowanym przez Karola Wielkiego w związku z czym na terenie Niemiec doszło do pomieszania pojęć dotyczących cennych naczyń wykonywanych z metalu- calix, graalis i scutella zaczęły oznaczać kielich ( przykładem ostatnia wola Eberharda von Treviso). Reszta jest chyba dość prosta do zrekonstruowania ale pseudomistycy spod znaku san greal wiedzą lepiej...
 
Przepraszam za kulawe tłumaczenie[/quote]
 

Portret użytkownika Zenek

Nie macie co minusować bo

Nie macie co minusować bo naprawdę dał cenną uwagę.
 
I poza tym iż jako Polak może się uważać za szcześliwca to wyznając yehowizm jest największym, tuż po żydach i masonacch, PRZEGRANYM FRAJEREM we wszechświecie. Bo historia Polaski, jakbyście zrozumieli prawdę, jest tak wspaniała, iż każdego  kadzącego wam o wspaniałościach judeopedalizmów mojrzesza pogonilibyście precz na kopach na samiutki Madagaskar.
 
Ale wy zamiast rozwinąć "anielskie skrzydła" wolicie jak żebraki wyjadać rodzynki z pupy bestii yahwe. I tu jest problem dla was i dla świata bo ta wasza pełna pogardy poddańcza, klęcznikowa postawa jest przyczyną iż demonie kohorty rozbestwiły się po świecie niszcząc go lichwą, pedofilią i innymi miłymi yahwe łajdactwami "zachodniej, odsemickiej, cywilizacji" .
 
A ON wraca i nie będzie przebacz czy zmiłuj bo "ksiądz dawał fajnego 'jezusa' (na obrazku) ". Tylko WIARA PRZODKÓW uratuje przez Piekłem. PRAWDZIWA i ŻARLIWA. Cfaniaczkom i przechrztom Saymon mówi MADAGASKAR.  Wink
 
 
 
 
 

Portret użytkownika Laura

Nie ma ani jednego człowieka,

Nie ma ani jednego człowieka, który byłby w stanie spełnić dekalog. A dlaczego? Bo człowiek tej natury nie jest w stanie tego zrobić, bo jest to wbrew jego naturze. Pozostaje zatem pytanie: dla kogo napisano dekalog i jakie jest jego prawdziwe zadanie?

Strony

Skomentuj