Odnaleziono najstarszego człowieka świata - twierdzi, że żyje już 145 lat

Kategorie: 

Źródło: twitter

Indonezyjczyk Mbah Gotho jest prawdopodobnie najstarszym żyjącym człowiekiem świata. Jeśli to co twierdzi jest prawdą, urodził się jeszcze w XIX wieku, czyli w 1870 roku. Jeśli staruszek dożyj do końca roku zacznie 146 rok swojego życia.

 

Jak twierdzą indonezyjskie władze, data urodzenia Mbah Gotho, czyli 31 grudnia 1870 roku, może być prawdziwa. Mimo to podjęto jeszcze kolejne próby weryfikacji czy mieszkaniec środkowej części wyspy Jawa może żyć aż tak długo.

Źródło: twitter

W ciągu całego swojego życia Gotho przeżył 4 żony, 10 braci i sióstr oraz wszystkie swoje dzieci. Z jego potomków przy życiu pozostali jedynie prawnukowie, praprawnukowie i prapraprawnukowie. Jak twierdzą oni sami ich pradziadek zaczął przygotowania do swojej śmierci już w 1992 roku, gdy miał 122 lata. Nobliwy staruszek twierdzi, że teraz najbardziej pragnie po prostu umrzeć.

Do tej pory najstarszym człowiekiem na świecie, którego wiek został zweryfikowany pozostaje francuska, Jeanne Calment, która zmarła przeżywając aż 122 lata.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Michaell

Tak, pamiętam. Wtedy

Tak, pamiętam. Wtedy przyjechała do niego reporterka i chciała go zabrać do stolicy zrobić wywiad i reportaż. Powiedział jej, że musi ojca zapytać. Ona bardzo ździwiona, że ma jeszcze ojca spytała - a gdzie on jest? W szopie z dziadkiem drewno rąbie......

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj