Odnaleziono nieznany dotychczas rysunek potwora z Loch Ness

Kategorie: 

Źródło: kadr z youtube.com

Historie o tajemniczym stworzeniu w głębinach szkockiego jeziora Loch Ness opowiadane są od wieków i do dziś pojawiają się doniesienia o spotkaniach z potworem. Nigdy niepublikowany szkic potwora z Loch Ness, wykonany w 1936 roku, stał się częścią niedawno opublikowanych akt na temat zjawiska występującego w szkockim jeziorze.

 

Chociaż zapisy ostatnich obserwacji są przechowywane w Rejestrze Obserwacyjnym Potworów z Loch Ness, wiele historycznych obserwacji tego stworzenia, datowanych na kilkadziesiąt lat, zaginęło lub zostało zamkniętych w archiwach, gdzie dostęp do nich jest prawie niemożliwy.

 

Teraz jednak Narodowe Muzea Szkocji po raz pierwszy opublikowały wcześniej tajne pliki, nazwane Monster Files of Scotland, otwierając przed publicznością skarbnicę historycznych relacji, artykułów i szkiców. Jedna z ciekawszych inkluzji dotyczy obserwacji potwora w 1936 roku nad brzegiem jeziora Loch Ness w pobliżu wsi Drumnadrochit, położonej na północno-zachodniej stronie jeziora.

Świadek, człowiek z Galloway, narysował taki szkic tego, co zobaczył 

„Byłem oszołomiony, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem ten rysunek”, napisał później Ian HJ Lister z Wydziału Historii Naturalnej Królewskiego Muzeum Szkockiego. „Moją pierwszą reakcją było to, że takie stworzenie wyjaśnia wiele dziwnych opisów potwora z Loch Ness, a także fotografie, takie jak trzy garby zrobione przez Lachlana Stewarta w 1951 roku”.

Dziwne, mięsiste płaty zwisające z głowy również były różnie opisywane przez naocznych świadków. Czy to oznacza, że ów rysunek rzeczywiście odzwierciedla fizjonomię słynnego potwora?

@innemedium Odnaleziono nieznany dotychczas rysunek potwora z Loch Ness #dlaciebie #ciekawostki #paranormalne #LochNess #popolsku ♬ dźwięk oryginalny - innemedium

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Skomentuj